אתם לא סתם מכורים: זאת הסיבה שחומוס גורם לנו להרגיש טוב

מכורים לחומוס ולא משנה מה השעה? זאת ממש לא אשמתכם. מסתבר שבתוך הצלחת האפורה והלא פוטוגנית למראה יש מרכיב חשוב מאוד שעוזר לכם לחייך. רק אל תצרכו אותו במקום קפה

הוא טעים, מחבר בין תרבויות ואחראי לחילוקי דעות גדולים יותר מאלה שעולים במהלך שיח פוליטי. חומוס הוא ללא ספק סימן היכר קולינרי ישראלי, ואם תהיתם איך זה שכל כך הרבה אנשים בארץ ובעולם מכורים למשחה האפורה בעלת המראה הלא מגרה בעליל, התשובה נעוצה בהרכב הכימי. חוץ מהיותו טוב לפוריות, חומוס מכיל "טריפטופן", חומצת אמינו שאחראית בין היתר לתחושה טובה, מצב רוח מרומם והרפיית מתח. והנה עוד עובדה מעניינת על המאכל הלאומי: מרגישים רצון עז לישון אחרי צלחת חומוס, לא משנה אם אתם מנגבים אותו בדוך או בסיבוב? הטריפטופן מעודד ייצור מלטונין ומשרה שינה, והנה לכם ארוחת ערב מושלמת: מצד אחד משביעה ומצד שני ומקדמת שנת דוב. 

הברזילאים כבר התמכרו. חומוס

הברזילאים כבר התמכרו. חומוס ( רחלי קרוט)

 

כדי לחקור את נפלאות החומוס מזוויות חדשות הצטרף גיל חובב לחליל קראוון, נכדו של עלי קראוון מחומוסיית "עלי קראוון" היפואית הוותיקה. יחד ביקרו בתערוכת החומוס, טעמו מרשמלו חומוס, מצאו את הצלחת המושלמת לניגוב ומצאו סוף סוף תשובה לשאלה החשובה: לקלף או לא לקלף את החומוס לפני הפיכתו לממרח. צפו.