תחושת ריחוף חביבה. קומבוצ'ה בגידול ביתי, iStock

הכל חוקי: טעמנו את התה שמבטיח לעשות מצב רוח טוב

הוא נחשב לסופר בריא, פרוביוטי, אנרגטי והמעריצים מדברים אפילו על תחושת היי קלה אחרי הלגימה. הכירו את המשקה הקל שמבוסס על פטריית התה הכי רותחת בעולם

  • פורסם ב:
  • 31/10/2018 10:45
  • |

אם התעניינתם מתישהו בטרנד המותססים, בטוח ששמעתם בקצה האוזן על הקומבוצ'ה, אותה פטריית תה פופולרית שעשתה לה שם ברחבי תבל כפלא עולם תשיעי שעוזר בערך לכל חולי אפשרי. אם לא, הנה רקע קצר: קומבוצ'ה היא מעיין פטרייה העשויה ממארג סימביוטי של שמרים ובקטריות ומשמשת כבר מאות שנים ככלי טיפולי למגוון מחלות ובעיות. הפטרייה הלא נאה למראה חיה בתוך סביבת גידול העשוייה מתה שחור וסוכר, שיוצרים יחדיו משקה מותסס חמצמץ הנחשב לפריוביוטקיה טבעית ובריאה כמו זו שאפשר למצוא ביוגורט ובכרוב כבוש לא מפוסטר. בין התכונות הנוספות המיוחסות למשקה: טיפול בבעיות עיכול וחולשה, איזון רמות הסוכר בדם בקרב חולי סוכרת, חיזוק המערכת החיסונית, הגברת החשק המיני ואף הפחתת דיכאון ויצירת תחושה חיובית וחיונית.

>> הטריק הזה משנה חיים: בורקס פריך בלי טיפת בצק

>> הקינוח היפני שמשגע את העולם הגיע סוף סוף לארץ

>> הסוד של אזור המשרדים: על הפיצה המתנפחת שמעתם?

תחליף מתקתק לקפה של הבוקר. קפטן קומבוצ'ה

תחליף מתקתק לקפה של הבוקר. קפטן קומבוצ'ה ( יח"צ קפטן קומבוצ'ה)

 

לארץ הובאה הפטרייה על ידי עולים מחברים העמים והיא מטופלת בגידול ביתי, במסגרתו נהוג להעביר לכל מי שרוצה חלק מהתרבית כדי שיוכל לגדל בעצמו בבית. גידול ביתי לא פשוט וכולל "האכלת" הפטרייה בנוזל תה שחור וסוכר אחת לכמה שבועות, סינון, חיטוי והעברה לצורך התססה מחדש, ולכן גם החסידים הגדולים ביותר נכנעים לעיתים תחת נטל הטיפול. גם הטעם הוא עניין נרכש: המשקה שמייצרת הפטרייה חמצמץ, לא תמיד פשוט לעיכול ומזכיר קוואס או תה מתוק בתוספת חומץ. בארצות הברית הוצאה כבר מזמן הפטרייה הבריאותית מגבולות הבית, הותססה לצד פירות שונים והפכה למשקה קל לגיטימי כמו קולה ופופולרי שנמכר בכל פיצוציה ורשתות מזון. בשנים האחרונות מטפטף הטרנד באיטיות לישראל וכעת הגיע שחקן חדש למגרש. "קפטן קומבוצ'ה" הוא משקה תוסס אורגני נא, טבעי ולא מפוסטר שמיוצר בפורטוגל ללא גלוטן או חומרים משמרים, מובסס על פטריית הקומבוצ'ה ומגיע בטעמים שונים בתוך בקבוק מגניב שעושה חשק לקחת שלוק גם אם אתם ממש פחדנים. 

בישראל מושק התה בארבעה טעמים: קלאסי, אננס ואפרסק, פטל וג'ינגר ולימון שאמורים לקחת את הטעם הבסיסי שכאמור לא כל אחד יאהב, ולהפוך אותו להרבה יותר ידידותי למשתמש. כדי שלא תסכנו את בלוטות הטעם שלכם לחינם, אנחנו כהרגלנו טעמנו. עוד לפני חוות הדעת נספר שגם את הגרסה הבסיסית והטבעית ביותר שמגיעה הישר מצנצנת גידול ביתי טעמנו גם, ומדובר בטעם לא פשוט בכלל. לעומתו "קפטן קומבוצ'ה" עושה עבודה ממש טובה בפה. טעם הג'ינג'ר והלימון מרענן וכיפי וממש מזכיר ג'ינג'ר אייל מוגז קלות עם קצת חמיצות שנשארת בסוף בפה. את טעם הפטל אהבנו מאוד: הפירותיות החמצמצה המרעננת מסווה יופי את חמצמצות הקומבוצ'ה, ואם שותים ישר מהמקרר מקבלים זץ נפלא של רעננות. את גרסת האננס והאפרסק אהבנו פחות. הטעם מרגיש קצת תעשייתי ביחס לכל השאר ויותר מדי מתוק מינוס הרעננות הרצויה. 

 תחושת היי קלילה ופרץ אנרגטי. קפטן קומבוצ'ה

תחושת היי קלילה ופרץ אנרגטי. קפטן קומבוצ'ה ( יחצ קפטן קמבוצ׳ה)

 

באשר לתחושה, חייבים להגיד שהופתענו. פרץ אנרגיה לא אופייני התגנב לאט לגוף ותחושה חיובית מילאה את הנפש. היינו בטוחים שהכל בראש שלנו, אבל אחרי הרבה שלוקים בהזדמנויות שונות התחלנו להאמין שיש כאן משהו טוב. אם אתם בענייני בריאות או התנסויות גסטרנומיות חחדשות, מדובר בפריט חובה להכניס לרשימה. המחיר אמנם לא זול בכלל אבל לגדל לבד בבית היה מעיק עליכם הרבה יותר. לא משנה על איזה טעם תלכו, חשוב לציין - אין שום סיבה לסיים בבת אחת בכמה שלוקים את הבקבוק המכיל 400 מ"ל. כדאי לקחת כמה שלוקים ממלאי מצברים, לחזור לחיים הרגילים ולתדלק את הגוף בכל פעם שמתחשק משהו מתוק או כשהעייפות מרימה ראש.  

קפטן קומבוצ'ה - 22 שקלים לבקבוק המכיל 400 מ"ל, להשיג בחנויות וברשתות טבע ברחבי הארץ ובמסעדות "דוסה בר", אנסטסיה" ו"מיכאלאנג'לו"