אחת מהן הפתיעה לטובה. עוגות של בונז'ור ושל מעדות, יעל רייף

מבחן טעימה: איזו מ-2 עוגות השמרים החדשות שווה את הכסף שלכם?

שתיהן מגיעות עם בצק שמרים ריחני, המון שוקולד שמתחבא בין הקיפולים ותג מחיר די דומה, אבל רק אחת מהן אשכרה מזכירה עוגה של אמא ומצדיקה את הקלוריות ופתיחת הארנק

רק ירדו קצת המעלות וכבר הבטן שלנו עובדת שעות נוספות. מה יותר מושלם מעוגת שמרים חמימה כשבחוץ אפרורי וקר? כנראה שאותה עוגה עם כוס שוקו חם בצד. בין כך ובין כך רוב הסיכויים שגם אתם הולכים להתרפד במקומות הנכונים בחורף הקרוב וכדי שלא תבזבזו כסף וקלוריות על סתם עוגה, החלטנו לעשות בשבילכם את העבודה המשמינה ולטעום את שתי עוגות הקראנץ' שמרים הקפואות לאפייה ביתית שיצאו לשוק לאחרונה. מי מספקת מהר יותר קרייבינג פתאומי, איזו מהן עתירה שוקולד ואיך אפשר למען השם להפסיק לכרסם?

לשם ההשוואה


למעלה באריזה בצבע בז' קראנץ שוקולד שמרים של "בונז'ור". העוגה מגיעה כבצק קפוא מגולגל בשלב מתקדם של התפיחה. למטה בבורדו קראנץ שוקולד שמרים של "מעדנות". גם היא מגיעה הישר מהמקפיא אך במצב חצי אפוי בתוך תבנית, ומצריכה אפייה קצרה מאוד בתנור. 

 מי תנצח במבחן הטעם? עוגות שמרים של מעדנות ובונז'ור

מי תנצח במבחן הטעם? עוגות שמרים של מעדנות ובונז'ור ( יעל רייף)

 

כך שתיהן נראות לפני האפייה: למעלה העוגה של "בונז'ור" ולמטה העוגה החצי אפוייה של "מעדנות". על שתי האריזות מופיעה המלצה להבריש את העוגות לפני האפייה בביצה טרופה עם קצת מים. העוגה ה- 3/4 אפוייה  של מעדנות דורשת רק 20 דקות אפייה. זו של בונז'ור דורשת 45 דקות. בשני המקרים בזמן האפייה ימלא את הבית ריח מסוכן שיגרום לכם לרחרח את האוויר כעכברים סומים באפילה. 

 דווקא זאת שפחות אהבנו הייתה יותר טעימה ביום שאחרי

דווקא זאת שפחות אהבנו הייתה יותר טעימה ביום שאחרי ( יעל רייף)

 

פעלנו לפי ההוראות ונתנו לשתיהן את הטיפול הראוי. את שתיהן גם הברשנו לאחר האפייה (בהתאם להמלצה על האריזה) בסירופ סוכר הומייד שמכינים ממים רותחים וסוכר. שינסנו את כל כוח האיפוק שקיים בנו ונתנו לשתיהן לעמוד טיפה על השיש לאחר היציאה מהתנור כדי שנוכל לבצוע חתיכה יפה מבלי להמיס לעצמנו את קצות האצבעות.

 טעם ביתי מול טעם תעשייתי. עוגות של בונז'ור ושל מעדנות

טעם ביתי מול טעם תעשייתי. עוגות של בונז'ור ושל מעדנות ( יעל רייף)

 

הנה כמה עובדות יבשות עד שהעוגות ייצאו מהתנור

  בונז'ור מעדנות 
משקל 540 גרם 500 גרם
סוג הבצק בצק שמרים טרי קפוא בצק חצי אפוי קפוא
אחוזי שומן 22.5% 28.5%

מוכנים לתוצאות?


אין מה להגיד, אחת הייתה חמודה והשנייה ניצחה בנוקאאוט מוחץ, טוטאלי וחד משמעי על ידי כל הטועמים. העוגה של "בונז'ור", על אף היותה קטנה וחיוורת למראה לפני האפייה, תפחה למימדים מרשימים והייתה מושכת, ריחנית ומגרה. הבצק שחום ומאוד פריך, מהסוג שאם דופקים עליו הוא עונה בחזרה. הטעם מאוד ביתי ואפילו רק הבצק עצמו ללא נוכחות השוקולד הוכרז כ"יאמי יאם!" גדול. גם כמות השוקולד שהתחבאה בתוך העוגה הייתה שפויה והגיונית. העוגה של "מעדנות" זכתה לציון "כמעט טוב". הבצק חביב אך מרגיש מאוד תעשייתי בטעמו ובמרקמו, המילוי השוקולדי אמנם נדיב מאוד אבל מרגיש בטעמו כמו רוגעלך מוגזם במתיקות מוגזמת, והתוצאה הכללית קצת תעשייתית בפה. 

הבוקר שאחרי


באופן מפתיע דווקא יום למחרת העוגה של "מעדנות" השתפרה משמעותית. הבצק נרגע קצת מהטעם התעשייתי החזק והשוקולד שהספיק בינתיים להתמצק היה חביב יותר. זאת של "בונז'ור" קצת התקשתה בינתיים והתייבשה. ועדיין - למרות שמדובר בזמן אפייה לא קצר שעלול לגרום לאנשים בקרייבינג להיות חסרי סבלנות, את זאת של "בנז'ור" היינו מאמצים בכיף לכל אותם רגעים שממש מתחשק לנשנש עוגה ליד הקפה או סתם לנשנש עוגה כי זה מה שבני אדם עושים. 


עוגת קראנץ שוקולד שמרים של מעדנות - 11.94-29.90 שקלים, להשיג ברשתות השיווק

עוגת קראנץ שוקולד שמרים של בונז'ור - 11.94-23.90 שקלים, להשיג ברשתות השיווק