עובדים מבוגרים בסטארבקס, צילום מסך

פנסיה בסטארבקס: בסניף החדש במקסיקו מועסקים רק בני 55-65

קרוב ל-9% מהאוכלוסיה במקסיקו הם אזרחים ותיקים שמתקשים למצוא עבודה. רשת בתי הקפה העולמית "סטארבקס" פתחה לאחרונה בעיר הבירה סניף שבו מועסקים רק בני 55 ומעלה

הם חרוצים, יעילים ומחויבים לעבודה. אלה הם העובדים החדשים של רשת בתי הקפה סטארבאקס במקסיקו סיטי. וכולם מבוגרים, מתקרבים ואפילו כבר הגיעו לגיל הפנסיה.

לאחרונה הרשת פתחה את הסניף הראשון שלה בעיר הבירה של מקסיקו, שבו מועסקים אך ורק גברים ונשים בני 55 עד 66, גילאים שבהם קשה מאוד למצוא עבודה בעולם המודרני.

 
 

יותר מ-10 מיליון בני אדם, קרוב ל-9 אחוזים של האוכלוסייה במקסיקו, הם אזרחים ותיקים. עד 2050, הערכה היא כי אוכלוסיית הוותיקים והוותיקות במדינה תהווה כבר יותר מ-30% של כלל האוכלוסייה ויהיו שם יותר בני 60 ומעלה מאשר ילדים מתחת לגיל 15. במדינה שבה כמעט חצי מהאוכלוסייה המבוגרת היא ענייה, חיוני לשלב את הכוח הכלכלי הזה לשוק העבודה, מה גם שכל הצדדים רק מרווחים מכך.


הרשת המסחרית, בשיתוף פעולה עם המכון הלאומי למען אזרחים וותיקים במקסיקו, מתכוונת להעסיק 120 בני 55 ומעלה, עד סוף שנת 2018. את ההכשרה עוברים העובדים החדשים עם הצעירים שנמצאים ברשת ולמגע בין הדורות השונים, יש השלכות חברתיות חיוביות באופן מיידי. 

 עובדים מבוגרים בסטארבקס
 

עובדים מבוגרים בסטארבקס ( צילום מסך)

 

העובדים החדשים ישתלבו בסניפים ללא מפלסים ומדרגות, שבהם גם אין מדפים גבוהים – וזאת כדי למנוע פציעות. המשמרת לא תהיה ארוכה משש וחצי שעות, כל אחד יקבל שני ימי חופש בשבוע והחברה מתחייבת לספק להם ביטוח רפואי

זהו מיזם קטן במדינה שבה כמעט 130 מיליון תושבים, אבל אם יצליח – הוא עשוי להוביל לשילובם מחדש של יותר ויותר מבוגרים בשוק העבודה במקסיקו - ואולי אף מחוצה לה.