הברקה? בדקנו את השירות שמבטיח להזמין מקום במסעדה ב-60 שניות

בלי להתחנף למארח או להתייבש על הקו, שירות חדש מבטיח להזמין עבורכם מקום בכל מסעדה ברחבי העולם בפחות מ-60 שניות בלי שזה יעלה לכם אגורה. בדקנו איך והאם זה עובד

  • פורסם ב:
  • 16/08/2018 16:08
  • |

מתי בפעם האחרונה בינה מלאכותית אמה לכם "רק רגע בבקשה" ואז השאירה אתכם על הקו לקצת יותר משלוש דקות? יש משהו קצת מעיק בהזמנת מקום במסעדה, במיוחד אם אתם מתקשרים למקום מאוד פופולרי ונאלצים גם להמתין על הקו וגם לעמוד עם המארחים על המקח באשר לשעה המדויקת והזמן בו יעמוד השולחן לרשותכם. פיתוח ישראלי חדש משתמש בבינה מלאכותית כדי להפוך את תהליך הזמנת המקום לקל, פשוט ובעיקר מהיר. כמה מהיר? קצת פחות מ-60 שניות, כך מבטיח המיזם החדש מבית "סקיפר".

>> השפית מגלה: 10 טיפים מעולים לבישול ואפייה נכונים של דג

>> יד ראשונה מדוכסית: זה המתכון לפסטה הסודית של מייגן מרקל

>> נמאס לכם לזרוק פירות רקובים לפח? ההמצאה שתשאיר אותם טריים

>> אל תזרקו את חצאי הפירות שהילדים לא אכלו. תראו את הרעיון הזה!


Order.Chat הוא שירות צ'אט שמאפשר להזמין מקום (וגם לבטל) במסעדות בארץ ובעולם באמצעות בוט (Bot) שפועל מסביב לשעון, כך שגם אם נזכרתם באמצע הלילה שאתם מחפשים מקום למחר, תוכלו לעשות זאת אונליין באמצעות צ'אט מול בוט בפייסבוק, באתר, באינסטגרם ובטלגרם, שמנחה ומדריך בפשטות שלב אחרי שלב ואף יוצר קשר עם המסעדה כדי לוודא אם יש מקום. השירות החינמי תומך כרגע רק במסעדות שנמצאות בגבולות הארץ, ובהמשך יחול גם על מסעדות בחו"ל. 

 כך מתחילה מערכת היחסים עם הבוט. צ'אט אורדר

כך מתחילה מערכת היחסים עם הבוט. צ'אט אורדר( יחצ)

 

Order.Chat הוקם על ידי היזמים אלון שוורצמן ויוסי אלפסה, ממייסדי ומובילי Skeeper, האפליקציה לקיצור זמני המתנה בתורים, שחברו לגיא דורון מייסד ומנכ"ל MOBLERS, חברת פיתוח תכנה שאחראית לעשרות אפליקציות בעולם. מודל הרווח מתבסס על ההכנסות שיגיעו מהמסעדות שנהנות, כך על פי היזמים, מערך משמעותי - חיסכון בכוח אדם, מערכת הזמנות מדויקת ופשוטה, חשיפה, זמינות ונגישות שתאפשר לקהלים גדולים להזמין מקום.


בדקנו: האם זה בכלל עובד?


ניסינו לאתגר את המערכת הבאמת פשוטה לתפעול וידידותית למשתמש, עם הזמנה בלתי אפשרית כמעט: שולחן לשישה אנשים להיום (חמישי) במסעדה המבוקשת "בית תאילנדי" בשעה 20:30. הכנסנו את כל הנתונים בצורה מאוד מהירה ופשוטה בכמה שניות בודדות, ואחרי שהבוט ווידא עימנו את הנתונים נתבקשנו להמתין בזמן שהוא בודק עבורנו את זמינות השולחן במסעדה המבוקשת בשעה הרצויה. חיכינו דקה, חיכינו 2 דקות ואז הופיעה הודעה נוספת "אנחנו בודקים זמינות שולחן ומיד נעדכן" ובסופה סמיילי. חיכינו עוד דקה וחצי ואז הופיעה הודעה המבשרת שהמסעדה מלאה בשעות האלה, ובסופה הצעה למועד אחר בו ניתן להגיע למסעדה היום, ולצידה כפתור ביטול. 

 יעילה ומציעה אלטרנטיבות ללא הצורך להמתין על הקו. צ'אט אורדר

יעילה ומציעה אלטרנטיבות ללא הצורך להמתין על הקו. צ'אט אורדר( צילום מסך)

 

הבוט אכן מאוד ידידותי למשתמש, נוח לשימוש וממזער את הצורך להקליד על ידי הצגת כפתורי בחירה שמקלים על התהליך, אך למרות ההבטחה מדובר בהרבה יותר מ-60 שניות. כמעט 4 דקות כמעט ארך התהליך. לא בטוח ששיחת טלפון למארח לא הייתה אורכת פחות זמן. היתרון הגדול של הבוט הוא האלטרנטיבות שהוא מציע באופן אוטומטי, ושחוסכות את הצורך לקיים דיון טלפוני מתיש, המתנה, בדיקה ואז שוב המתנה עד למילוי כל הפרטים. רוצים להתנסות בעצמכם? היכנסו לאתר החברה.