גם היא תהיה שם? עוגת היער השחור, המטבחון

עצרו ה-כ-ל: גילינו מה הולכים להגיש ברשת קפולסקי שחוזרת לחיים

את זה שקפולסקי חוזרת לחיים שמעתם, אבל אנחנו הצלחנו להשיג מידע פנימי עם כל הפרטים העסיסיים. איזו מנת דגל תככב, האם הסברינה תחזור לאופנה ומה יעלה בגורל המוקרמים?

אין סיכוי שמי שעובר היום ליד סניף ארומה באלנבי, ממש צמוד ל"חומוס הבית" המכנה את עצמו "חומוס מספר 2 בארץ", יודע שפעם, לפני יותר מ-70 שנה, שכנה באותו מקום בדיוק קונדיטורית "האחים קפולסקי". מהוויטרינה ניבטו יום אחר יום עוגות קצפת גבוהות ורבות שכבות, סברינות, עוגות טורט ומאפים אירופאיים מגונדרים. ומי שרצה לחוש את עצמו אירופה התפנק באחת מעוגות הקרם מעשי ידי המשפחה, אופים מומחים שהתחנכו על ברכי הקונדיטוריה המזרח אירופאית.

>>> תפוחי אדמה קריספיים בטירוף בלי טיפת שמן אחת

>>> במקום הזה מגישים ארוחת בוקר במחיר שובר שוק

>>> המחבת המתפצפצת: ככה מכינים את המנה ששוברת את הרשת

ארבעים ומשהו שנה מיום פתיחת הקונדיטוריה הפכה "קפולסקי" לרשת בתי קפה ארצית עם קהל סועדים קבוע שנשבע אמונים למנות המוקרמות, לנודלס שנכנס לתפריט בשנות השמונים וגם - איך לא - לעוגות הקרם עם טעם של פעם ומראה מהודר. ב-2002 נמכרה הרשת לחברת "ויטה פרי גליל", וכמה שנים לאחר מכן נסגרו זה אחר זה כל הסניפים והותירו געגוע עמוק לטעמי הילדות.  

 נוסטלגיה מתוקה. כך נראה קפולסקי המקורי

נוסטלגיה מתוקה. כך נראה קפולסקי המקורי( ארכיון)

 

עד כאן הנהי. על כך שרשת קפולסקי חוזרת לחיים כנראה כבר שמעתם, אבל מה בדיוק הולכים למכור שם, האם מדובר על רשת בתי קפה או קונדיטורית בשיטת "טייק אווי" ומה הסיכוי לחזרתה של עוגת הדגל "היער השחור"? ובכן, בשביל זה אנחנו כאן. הנה כל הפרטים על חזרתה של הרשת הכי נוסטלגית ומתוקה במדינה.

>>> טיפ השנה: כך תאריכו חיי מדף של גבינות

>>> אף טיול לא שלם בלעדיהן: המסעדות הסודיות באזור עמק האלה

>>> אתם הולכים להתמכר: הכירו את המאפייה השוודית הראשונה בארץ

תפוח אדמה מוקרם או פרסבורגר פרג?

מצטערים לאכזב את כל המעריצים, אבל "קפולסקי" תחזור לחיים כקונדיטוריה, ממש כפי שהתכוונה משפחת קפולסקי שפתחה אותה בשנות ה-30. המשמעות היא שתפוח אדמה מוקרם, סלטים ומוקפצים הם מחוץ לתמונה, וכך גם מנות מלוחות. כל העוגות המזרח אירופאיות הנוסטלגיות, לעומת זאת, יחזרו לוויטרינה במלוא תפארתן בחיזוק של מאפים מלוחים. גם ה"לוק אנד פיל" של הרשת ישתנה. למיתוג החדש אחראים שחר וחופית בוהדנה מסוכנות "המטבחון" המתמחה בפיתוח קונספטים ומיתוג בעולם הקולינריה, שיצרו שילוב בין הנוסטלגי הזכור לקונדיטוריה מזרח אירופאית עדכנית.

קפה ועוגה או ארוחת בוקר?

כקונדיטוריה, הרשת תתפקד כמקום שבו אפשר לקנות מוצרים בטייק אווי, כולל השילוב המתבקש קפה ועוגה. ארוחות בוקר ומנות חמות לא יימכרו בשלב זה, ונכון להיום לא יהיו בסניפים השונים מקומות ישיבה, אלא מכירה בדלפק בלבד.

 כך זה ייראה. קפולסקי במיתוגו החדש

כך זה ייראה. קפולסקי במיתוגו החדש( המטבחון)

 

מרגרינה היא השחור החדש?

כל העוגות בגלגולן החדש יוכנו מחומרי גלם מודרניים ואיכותיים, לפי מתכונים של משפחת קפולסקי משנות ה-30 שנלקחו ממייסד רשת בתי הקפה, דוד קפולסקי - הבן של מייסד הקונדיטוריות משנות ה-30. המשמעות היא שמרגרינה מחוץ לתחום. את אותו טעם של פעם יחליפו בצקי חמאה, קרמים איכותיים ואי אפשר בלי קצפת, כמובן. בין העוגות שיימכרו: סברינה, עוגת היער השחור, עוגות טורט, עוגות שמרים, פרסבורגר פרג לצד הפתעות נוסטלגיות נוספות ומאפים חדשים.

בקניון הקרוב למקום מגוריכם?

אולי. המייסדים מבטיחים ש"קפולסקי" תהפוך לרשת קונדיטוריות שתחייה את האווירה, העושר והמראות של שנות ה-30 וה-40. הסניף הראשון ייפתח במהלך ספטמבר ברמת השרון ואחריו צפויים להפתח סניפים נוספים ברחבי הארץ.

האם זו סיבה מספיק טובה להחזיר ללקסיקון את המילה "בומבה"?

בוודאי! וגם על הכיפאק. כריות בכתפיים, לעומת זאת, יישארו מחוץ לתמונה.