מרקם נחמד, טעם בעייתי. טונה טבעונית, יעל רייף

ואווו! טעמנו את הטונה הטבעונית החדשה, ויש לנו בשורה לא פשוטה

בשקט מופתי נחתה לה בארץ טונה טבעונית חדשה בכמה טעמים, שמבטיחה להחזיר לילדות את מעריצי סלט הטונה עם החמוצים. האם ההבטחה מתקיימת? טעמנו

  • פורסם ב:
  • 11/01/2018 11:39
  • |
  • עודכן ב:
  • 11/01/2018 16:01
  • |

אחרי ההמבורגר, השניצל והנקניקייה, הגיע תורה של הטונה "להיטבען". בכל זאת, מי לא גדל על סנדוויץ' עם סלט טונה, מיונז ומלפפון חמוץ ומתגעגע לטעם ילדותו? אז מה זה בעצם טונה טבעונית ואיך עושים את הקסם הזה? המותג הטייוואני סופי׳ס קיטצ׳ן הגיע ארצה עם בשורה מבטיחה: טונה טבעונית בטעמים שונים, העשויה מבליל נאה של מרכיבים, ביניהם חלבון ועמילן אפונה, שמן זית, אבקות אצות ג'ינג'ר, אבקת קונג'אק,עמילן תפוחי אדמה, חומץ תפוחים ואפילו צוף אגבה אורגני, שזה הרכיב עם השם הכי פייתי שנתקלנו בו לאחרונה. כל הרכיבים, כך על פי המפרט, לא מהונדסים גנטית.

>> מה קורה כשמאפיית העל מגלה מצבורי שוקולד?

>> המפה הזאת תמצא לכם המון אבוקדו בחינם ברחבי העיר

 האם נמצא התחליף המושלם לטונה? טונה טבעונית
 

האם נמצא התחליף המושלם לטונה? טונה טבעונית יחצ סופי׳ס קיטצ׳ן

 

איך יודעים שמדובר בטונה טבעונית? בניגוד לרפלקס המולד, אף חיית מחמד לא תרוץ אליכם עם פתיחת קופסת השימורים, גם לא חתול ערמומי שיודע בקלות לזנק על השיש. למה? כי אין שום קשר בין ריח של טונה לריח הטונה הטבעונית. למעשה, הריח שמתפשט בחדר מוזר נורא ולו היינו שטנים בני שטנים היינו אומרים שהוא מזכיר בונזו. זה לא הדבר היחיד שמדאיג, גם המרקם לא חף מדמיון לבונזו, ובשונה מטונה שמגיעה כצ'אנקים דקים שאפשר בקלות לפרק, כאן המקשה דחוסה, כבדה ומגובה בשכבה ג'לית שאינה נעימה לאף אחד מהצדדים.

>> המקרה המוזר של סוחר הבשר שהמציא המבורגר טבעוני לקרניבורים

>> את הפררו רושה הטבעוני החדש אתם חייבים לטעם

ואיך הטעם? לא טוב, בכלל לא. גם בהשוואה לחלבונים שונים מן הצומח כמו המבורגר ונקניקייה, במקרה של הטונה הנ"ל מדובר בטעם מתובל מאוד, חזק, תעשייתי ומאוד לא נעים בפה, וחמור מכך - הקשר בין בינו לבין טונה לא קיים בשום פרמטר - לא בטעם, לא בתיבול ובטח שלא במרקם. אף אחד מהטועמים לא הצליח לאכול את הטונה הטבעונית בצורה "נקייה" כפי שהיא, וגם בתוספת מיונז (טבעוני), תבלינים ומלפפון חמוץ לא התקבל משהו שכיף להכניס לפה, גם לא אם עוצמים את העיניים ומדמיינים ממש חזק. לצערנו, למרות שמדובר ברעיון מבורך, הפעם גם החתולים נטו להסכים עם הדעה וחזרו לרבוץ במרפסת רעבים וחמוצי פנים.  

טונה טבעונית של סופי׳ס קיטצ׳ן - 19.90 שקלים לאריזה בת 170 גרם. להשיג בחנויות הטבע ברחבי הארץ