מבוססת על מתכון נפוליטני משפחתי. פיצה ברינו מילאנו, שמעון אגם - אגמדיה

הפיצה הכי טובה בעולם נמצאת במקום מפתיע בארץ

הפיצה הנפוליטנית עבת הבצק של אלוף העולם בפיצות היא רק ההתחלה. באיטלקית החדשה בצפון תמצאו פסטות טריות, גלידות איטלקיות וניחוח חו"לי שהתחיל בכלל מחלום עפולאי קטן

תושבי בירת העמק מסתובבים כבר תקופה ארוכה עם המון ציפיות: בין "פלאפל הנשיא" ל"פיצוחי עפולה", ולאחר כל קבלת האישורים, נפתחה לפני שבועיים מסעדה איטלקית חדשה שרוצה להפוך למוסד קולינארי לא פחות מוכר ומזוהה עם בירת העמק.

 

>> צדפת קפה כבר טעמתם?


"רינו מילאנו" היא לא "סתם" עוד איטלקית. בראשה עומד הפציולו האיטלקי רינו גליאנו, שברזומה המקצועי שלו התואר הנחשק "אלוף העולם בפיצה". לארץ הוא הגיע בעקבות ליאור בר, איש נדל"ן וחובב קולינריה, שמפלרטט כבר שנים עם הרעיון לפתוח בית אוכל. לאחר סטאז' מזורזר אצל מאסטר הפיצה האיטלקי, חזר העפולאי מבטן ומלידה לעירו עם שתי החלטות: לפתוח מסעדה איטלקית, ולהביא את איטליה, לפחות מבחינה קולינרית, לעיר הצפונית.

 

מפה יוצאים קינוחים איטלקיים ופיצות לוהטות. חלון הפחמימות המסוכן
 

מפה יוצאים קינוחים איטלקיים ופיצות לוהטות. חלון הפחמימות המסוכן(שמעון אגם - אגמדיה)

כך מצא את עצמו גליאנו ברובע יזרעאל בעיר, מכין פיצות עבות בצק ופסטות כשרות לתושבי העיר לפי מתכון משפחתי שעובר כבר כמה דורות, מתפעל טאבון ענק ומעביר את הידע יקר הערך והטעם שלו לטבחי המסעדה שנקראת על שמו. בהתאם לאג'נדה של בר, התפריט כולל את מיטב המטבח האיטלקי: פיצות (42-55 שקלים), ופסטות טריות (45-54 שקלים) לפי מתכון נפוליטני עתיק, לחמי מחמצת, קינוחים וגלידות (13-35 שקלים) - את כולם מכינים בחדר הפסטה המיוחד, במטבח הפתוח או במאפייה השקופה שבלב המסעדה, מול עיני הסועדים.

 

מחווה טעימה למאסטר הפיצות ליאור בר מימין ורינו גליאנו
 

מחווה טעימה למאסטר הפיצות ליאור בר מימין ורינו גליאנו(שמעון אגם - אגמדיה)

למרות שהמסעדה מלאה, וההופעות המוזיקליות המתקיימות ברחבה הנעימה שבחוץ מושכת קהל רב, אחת האטרקציות המרכזיות היא חלון טייק אווי, ממנו יוצאות אחת לכמה דקות פיצות לוהטות וקינוחים איטלקיים פוטוגניים שמגיעים בכוסות (20-25 שקלים), כולל טירמיסו קלאסי, שוקולד וקרם אגוזים, ואפילו מחווה מקומית בדמות מלבי עם טוויסט איטלקי. לצידם מככבות גלידות איטלקיות טריות בטעמים משתנים ומתוקים שמשלבים בין השניים.

 

הכל כאן בהשראת איטליה. רינו מילאנו
 

הכל כאן בהשראת איטליה. רינו מילאנו(שמעון אגם - אגמדיה)

יותר משמדובר על בשורה קולינרית מפתיעה, זהו סיפור יפה על בחור עפולאי, יזם בנשמתו, שרצה ללכת אחרי החלום שלו ולהביא ניחוח חו"לי לשכניו לעפולאים, אבל לא רק.

 

רינו מילאנו - שדרות רובע יזרעאל 24‎, עפולה | טלפון: 1700505504

 

>> במסגרת "קרוב לבית", מבצע השידורים המיוחד של ערוץ 10, הערב תשודר המהדורה המרכזית מהעיר עפולה.