,

הקדם של מעודה

נחשפו חמשת השירים שישיר מעודה בקדם אירוויזיון. אחד מהם נכתב על ידי דנה אינטרנשיונל, שיתכן שתשיר עמו דואט. אפשרות נוספת לדואט עם מרינה מקסימיליאן בלומין

  • פורסם ב:
  • 23/01/2008 15:43
  • |
  • עודכן ב:
  • 23/01/2008 16:56
  • |
  • כתבים:
  • נילי אורן

חמשת השירים שבועז מעודה ישיר בקדם אירוויזיון נחשפו היום (ד') לקהל הרחב. השירים נבחרו מתוך 450 מתמודדים שביקשו להיכלל ברשימה המצומצמת והתמודדו בשני מסלולי בחירה. הראשון היה מסלול שנפתח ליוצרים עצמאיים מהקהל ובמסלול השני התמודדו שירים שהוזמנו מאת יוצרים מוכרים.

השירים הנבחרים הם "כאילו כאן" שכתבו דנה אינטרנשיונל ושי כרם והלחינה דנה אינטרנשיונל; "מסע חיי" שכתב והלחין איתי פרל; "הנה האור" שנכתב והולחן על ידי עובדיה חממה; "בלי אהבה" שהלחין וכתב Henree (אלי מזרחי); ו"פרפרים" שדורון גל כתב והלחין. "פרפרים" הוא השיר היחיד שנבחר מתוך מסלול העצמאיים, במסגרתו נשלחו 350 שירים.

השמעת הבכורה של השירים תתקיים בערוץ 1 וברשת ג' ב-21.1. ב-25 וב-26 בפברואר יתקיימו בזכיינית ערוץ 2 "קשת" שני ערבי קדם אירוויזיון שיוקדשו לבחירת השיר הזוכה. בתומם, ועדה מיוחדת, והצבעות הקהל יכריעו לגבי השיר שיצא עם מעודה לאירוויזיון.

בערב הראשון ישיר מעודה את חמשת השירים הנבחרים. במהלך 24 השעות העוקבות, יוכל הקהל לשלוח הודעות טקסט ולבחור בשיר המוצא חן בעיניו. עדיין לא נקבע האם תהיה הגבלה על מספר הודעות הטקסט (ס.מ.ס) שיוכל כל צופה לשלוח להצבעה.

בערב השני יוצגו תוצאות הצבעת הקהל שישוכללו יחד עם הצבעת ועדת שופטים, ומעודה ישיר את השיר הזוכה. את שני הערבים ינחה צביקה הדר, ולצדו יופיעו מנחים אורחים, מקרב משתתפי האירוויזיון לדורותיהם.

"היו הרבה שירי בוסר"

כ- 80 אחוז מהשירים שבחנה הוועדה השופטת נשלחו על ידי הקהל הרחב במסגרת מסלול היוצרים העצמאיים. מתוכם נבחר, כאמור, רק שיר אחד. נציג קול ישראל בוועדה, חיים א-דור, אמר כי במסלול הזה "היו הרבה שירי בוסר, והיינו צריכים לדמיין מה חשב המלחין או המשורר כשכתב את זה, והיו שירים שנכתבו במיוחד לבועז מעודה. השיר שנבחר היה מקצועי יותר".

אכן, דורון גל ששירו נבחר במסגרת המסלול העצמאי, הוא לא בדיוק אזרח מן השורה בתחום המוסיקה. גל כתב והלחין בעבר שירים לזהבה בן, סופי צדקה, ומאיה בוסקילה, ואף הוציא לרדיו שירים בעצמו.

גם בין היוצרים המוכרים שנבחרו, השמות נראים כהימור על המוכר והבטוח, בהם זוכת האירוויזיון דנה אינטרנשיונל, ו-Henree, העומד מאחורי שירי הנושא של "האלופה" ו"טלנובלה בע"מ", ועבד בעבר עם ריטה, עברי לידר, שרית חדד, רוני סופרסטאר ושירי מימון.

לדברי טמירה ירדני מ"טדי הפקות", בהחלט יתכן שחלק מהשירים יבוצעו במתכונת של דואט, אם כי עדיין לא נבחרו הזמרים אתם ישיר מעודה. דנה אינטרנשיונל היא כמובן אפשרות אחת, ומעודה עצמו גם לא שולל אפשרות לשיר עם מרינה מקסימיליאן בלומין, זוכת המקום השני בתחרות כוכב נולד 5, בה מעודה זכה. "בכיף, שתבוא, אני אשיר איתה" אמר המעודה.

בנוסף, ירדני מבטיחה שאלבומו הראשון של מעודה, שיצא בקרוב, יורכב מתוך שירי האמנים המוכרים שנשלחו לתחרות אך לא נבחרו לקדם אירוויזיון: "לבועז יהיה מהר מאוד תקליט מופלא ושלם, ואני רוצה להביע את תודתי העצומה לכל השולחים". מה שנקרא, קיצור תהליכים.