מיוחד: הצצה לטרנדים הכי חכמים שיגיעו למשרד שלכם עוד השנה

האקוסטיקה עולה מדרגה, המחיצות השקופות מתחברות עם עץ ובד ועמדות העבודה המתכווננות כובשות את החלל: קבלו הצצה מיוחדת לטרנדים הכי מגניבים שיגיעו למשרד שלכם עוד השנה

אם יש משהו שלמדנו בתערוכת CES האחרונה, תערוכת האלקטרוניקה והגאדג'טים הגדולה בעולם, הרי הוא שאחד הטרנדים הכי בולטים בעולם הטכנולוגיה השנה -  כלל לא ממש קשור לטכנולוגיה, אלא יותר לעולמות הלייפסטייל. חלק לא מבוטל מהחידושים שראינו בתערוכה ההיא נגעו בכלל לדרך ובה הטכנולוגיה משפרת את חיינו ואת סביבת העבודה שלנו.

נראה כי בעולם ובו המשאב האנושי בתחום ההייטק הופך יקר ונדיר מיום ליום, הרי שהדור הבא של ענקיות הטכנולוגיה והסטארטאפים כבר מבין את העניין ומשקיע הון לא מבוטל לטובת השקעה בתנאי העבודה שלהם ובדאגה לכל צרכיהם - כן, גם הבריאותיים, בענף ובו השכר מטפס מיום ליום, ותנאי העבודה מפליגים מאי פעם, הרי שיש מעסיקים שמבקשים לבדל עצמם באמצעות סביבת עבודה מתקדמת ומודרנית. כדי להבין במה מדובר ומה הטרנדים הבולטים לתחום פגשנו את נורית סלע, המשנה למנכ"ל המכירות בחברת גלובל ישראל, חברה מובילה בתחום העיצוב, הייצור, ובאספקת ריהוט משרדי איכותי ופתרונות כוללים לפרויקטים, סביבות עבודה וחללים ציבוריים  שבין לקוחותיה נמנות ענקיות כפייסבוק, גוגל ואמזון.

מי צריך כסאות?
 

מי צריך כסאות? ( יח"צ)"היות וחללי העבודה המשותפים הפתוחים תופסים היום מקום בקרוב ל-70% מסביבות העבודה בעולם, הרי שנושא האקוסטיקה מעסיק אדריכלים ומעצבים רבים ואף היצרנים מייחסים לכך משמעות ונותנים מענה בדמות פתרונות אקוסטיים בעלי מראה חזותי אטרקטיבי" אומרת סלע כשהיא מתייחסת לבעיה הכי מעיקה בחללים המשותפים, בעיית הרעש. "החל מחיפוי לבנים אקוסטיות היוצרות פיזור של צלילים, דרך מחיצות רצפה-תקרה בעלות שלוש שכבות ועד כדורים אקוסטיים הנדבקים לקירות ניתן למצוא כיום מגוון פתרונות שנועדו למתן לנו את הרעש בחלל העבודה הפתוח. וזו לא נגמר שם- ישנם גם כיסאות ותאי עבודה המשלבים גם בד ועץ - במטרה לצמצם את ההדים והרעשים בחללים הללו.

השולחות והכיסאות ממש זזים איתנו, כדי שאנחנו נשב או נעמוד במצב אופטימלי


מונחים כמו איזון, עמוד שדרה, התאמה לתנועות הגוף, מנח ישיבה, התאמת גובה, יציבה ועוד כבר מזמן עולים בשלבי תכנון משרד הן לגבי עמדות עבודה והן לגבי כיסאות.  כיום ניתן למצוא שולחות וכיסאות שממש זזים איתנו ומתאימים את התנועה שלהם לתנועה שלנו. בעולם כיום, תופסים השולחנות המתכווננים חלק אינטגרלי, והם נוכחים יותר מתמיד בחברות הייטק כאשר כל אחד יותר מעוצב ויותר מתקדם מבחינת מנגנון ופיצ'רים. הטרנד הזה לא פסח אפילו על חברות כמו איקאה שהחלו לשלב אותו בקו המוצרים שלהם. 

"משולחן בעל לוח כפתורים ומנגנון חשמלי ועד כסאות שמספיק להשען על המשענת שלהם ואלו מתכווננים לגופנו -  הטרנד הבריאותי נמצא בשיאו" אומרת סלע. "קחו למשל את מערכת CEREBRO מבית TEKNION, שמסנכרנת את גובה השולחן עם הגובה של הזרוע המחזיקה את מסך המחשב, משמע כשהעובד עובר למצב עמידה, זרוע המסך עולה בנפרד אך באופן יחסי לגובה השולחן וזה יוצר מצב שבו במקום שהעובד יסתכל עם הפנים למטה ויעמיס על העורף, הוא מישיר מבט למסך ושומר על עמוד שדרה ישר". 


 

טרנד נוסף שיבלוט גם בשנה הקרובה לפי סלע הוא כל תחום ה"ביופיליה" - מה שמוגדר כצורך הטבעי של האדם בקרבה לטבע. לפי סלע, הרי שהיחס הזה בא לידי ביטוי ב"סביבת העבודה שופעת בחומרי עץ, קירות צמחייה, מדפים כאדניות, זרועות מסך מפלדה ממוחזרת, בקבוקים ממוחזרים ואפילו חומרים שהייתם מוצאים דווקא באתרי בנייה".