ספוטיפיי בחדר הניתוח: הצצה לעתיד הקרדיולוגיה בהדסה עין כרם

מיוחד: בשבועות האחרונים נחנך בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים מרכז קרדיולוגי חדשני, מהמתקדמים בעולם, שלראשונה עושה שימוש במערכת אזוריון המתקדמת של פיליפס. צפו

אזוריון היא למעשה פלטפורמת צינתורים חדשנית המשלבת בתוכה מאות מרכיבים שונים וכוללת, בין היתר, מערכות דימות והדמיה, גלאים, יכולות עיבוד תמונה בזמן אמת, וגישה לתיק הרפואי ולכל מידע שהרופא יזדקק לו -  כל אלו מאפשרים למצנתר לקבל תמונה מפורטת ומדויקת של עורקי הנבדק וברזולוציה גבוהה במיוחד. מאחר והגישה לכל אלו מתבצעת היישר משולחן הניתוחים הרי שהדבר מאפשר שמירה על סטריליות רבה יותר בחדר הצינתור. בנוסף, המערכת גם עושה שימוש בטכנולוגיה שלפי היצרנית, אמורה לצמצום את פליטת הקרינה ב 50%-80% ביחס לחדרי צנתור מהדור הקודם שהיו בשימוש בהדסה.

אז מה המשמעות עבור המטופל עצמו? ובכן, פלטפורמת הצנתורים החדשה מקצרת בעצם באופן משמעותי את תהליך הצנתור עבור המטופל והצוות המטפל, גם בטיפולים מסוג החלפת מסתם. הדבר מתבצע הודות לכך ש "אזוריון" מאפשרת לצוות הרפואי לבנות את תוכנית הטיפול מראש, בהתאם להעדפת המצנתרים, זאת כדי לצמצם טעויות במהלך הצנתור ולהקטין את זמן ההכנה לטיפול.

 מערכת האזוריון של פיליפס

מערכת האזוריון של פיליפס ( יח"צ)

 

״חדרי הצנתורים שלנו כיום הינם הטובים והמשוכללים שקיימים, מבחינת הטכנולוגיה והציוד הנלווה", אמר פרופסור חיים לוטן, מנהל מערך הלב בהדסה במהלך ארוע ההשקה. "השינוי בביצוע הליך הצנתור מורגש היטב, הן באיכות התמונה, הן בקלות ההפעלה של המיכשור והן בהפחתה הדרסטית של הקרינה. כל אלו מקפיצים אותנו דור קדימה. זה מרגיש כאילו קיבלנו את האייפון 12״.


"כחברה המובילה בשוק הדימות הרפואי הפולשני, פיליפס ממשיכה בתהליך החדשנות תוך כדי גידול מתמיד במספר המטופלים ובמורכבות הטיפולים", אמר ברט וואן מירס, נשיא חטיבת IGT בפיליפס. "אלפי מפתחים, מהנדסים ומעצבים ועשרות השותפים הרפואיים שלנו ברחבי העולם פועלים יחד כדי ליצור מכשירים ופלטפורמות טיפוליות חדשניות. עם השקת פלטפורמת האזוריון החדשה שלנו, שנועדה לייעל את תחום הצנתורים המשולבים, אנחנו מספקים פתרון חדשני שתומך בלקוחות שלנו ושומר על הסטנדרטים הגבוהים של איכות וטיפול".
 

ארבעת חדרי הצנתור המתקדמים שהתוקנו בהדסה עין כרם הם מהמתקדמים מסוגם בעולם וכוללים גם מסכי ענק, המחוברים למערכות ההדמיה והמחשוב ומאפשרים לראות את כל מסד הנתונים של המטופל, בכללם צילומים והדמיות שנעשו קודם לכן. כל זאת התאפשר הודות לתרומה על סך 10 מיליון דולר באדיבות אירמה ופול מילשטיין, באמצעות ארגון נשות הדסה בו מילשטיין חברה. חדר הצינתור החמישי בישראל שיעשה שימוש במערכת האזוריון יותקן בקרוב בהדסה הר הצופים.