לוגו חברת גוגל במשרדים בבייג'ינג, סין , רויטרס

"מסכנת ילדים": פנייה נרחבת לרשויות בארה"ב נגד גוגל

התאגדות של כ-2,000 גופים ציבוריים וצרכנים פרטיים חושפת את הסיכונים הקיימים בחנות האפליקציות של גוגל, האם גוגל מסכנת את הילדים של כולנו? לכל הפרטים

כמעט 2,000 צרכנים, פרטיים וקבוצות ציבוריות, מבקשים מהרגולטורים בארה"ב לבדוק האם ילדים נמצאים בסכנה בשל קיומן של אפליקציות מטעות בחנות האפליקציות של גוגל, עבור סמארטפונים שפועלים בגרסאת Android שלה.

התלונה, שמתפרשת על פני 102 עמודים הוגשה ביום רביעי לועדת הסחר הפדרלית (FTC) טוענת כי ה-Google Play פוגעת בילדים בכך שהיא מאפשרת לאפליקציות המפרות את חוקי הפרטיות, מכילות תוכן למבוגרים בלבד או כוללות פרסום מניפולטיבי, להתפרסם בחלק של פליי סטור המיועדת לילדים.

הקריאה לפעולה של FTC מובלת על ידי שתי קבוצות, הקמפיין למען ילדות ללא פרסומות והמרכז לדמוקרטיה דיגיטלית, שתקפו בעבר את גישת גוגל לילדים. בחודש אפריל הם ביקשו מה- FTC להוריד תכנים באתר הסרטונים של גוגל ביוטיוב, בשל הפרות לכאורה של הפרטיות המקוונת של הילדים. 20 קבוצות נוספות הצטרפו לתלונה האחרונה.

לוגו חברת גוגל בפריז
 

לוגו חברת גוגל  (רויטרס )

 

יותר מ-2 מיליארד מכשירים ברחבי העולם מופעלים על ידי תוכנות Google, כשמספר משמעותי מהם משמשים את הקטינים. התלונה מתמקדת, כאמור, בהתנהגות בלתי הולמת לכאורה בחוקים ובתקנות של ארה"ב.