בלאק פריידי 2018 איכזב בעיקר סוג אחד של גולשים

חגיגת הקניות של נובמבר ענתה על הציפיות, אבל בזמן שהקופות רשמו עלייה של 27% בהשוואה ל-2017 והרווחים עשויים להוות שיא מאז 2011, היה גם צד אחר למעבר הקונים לרשת

כבכל שנה, יום הקניות העמוס בלאק פריידי הביא עמו מהומות בחנויות - ומאבקים על המבצעים הטובים ביותר. ריצת הספרינט ההמונית, שלעתים קרובות מדי נפתחת כימשעשעת אך מסתיימת ברמיסות ומכות, הייתה השנה וירטואלית מתמיד - עם יותר מ-3.7 מיליארד דולר בקניות ברשת במהלך חג ההודיה האמריקאי, עלייה של יותר מ-27 אחוזים לעומת השנה שעברה.

 
 
 

אבל תאבון הצריכה המשיך למלא גם את החנויות, כשהבהלה למוצרי חשמל, בגדים ותכשיטים בשיאה. אנשים מתקוטטים על רצפת חנויות הכלבו על סיר חדש או מסך טלויזיה מוזל כבר הפכו להיות חלק משגרת תקופת המבצעים‪,‬ ועם זאת פחתו מאוד השנה ביחס לשנים קודמות.

ברשתות החברתיות, כמה גולשים ציניים הביעו אכזבה ממיעוט התיגרות וההתפרעויות השנה - אולי עדות לכך שסצנת הקניות נדדה מרשתות השיווק לאתרי הקמעונאות ברשת. ההערכות כרגע הן שההוצאות יגיעו לשיא של כ-60 מיליארד דולר, הגבוהות מאז 2011. עונת הקניות תימשך עד ליום המבצעים הגדול בוקסינג דיי שאחרי חג המולד ומבצעי החיסול הגדולים של חודש ינואר.