חלום עליכם: קבוצת הפייסבוק שתגשים לכם את החלומות

לפייסבוק שימושים רבים, אך על השימוש המקורי הזה אולי לא חשבתם – קבוצת פייסבוק להגשמת חלומות. מה הוביל את צבי פוגל, עד אז מנהל חברת הייטק, לפתוח קבוצה שכולה עזרה?

בתחילת שנות ה-90, בתוכניתו "חלום עליכם", הגשים עוזי חיטמן חלומות למאות ילדים ישראלים. עשרים שנה לאחר מכן חיטמן כבר אינו איתנו, אבל בפלטפורמה שונה ובהובלתו של צבי פוגל, הוקמה קבוצה פייסבוק עם מטרה זהה – להיות מקום בו ניתן לשתף ולהגשים חלומות. החל מאבישי שרק רוצה להביא ילד לעולם, ועד אסף שחולם להיות מבקר מסעדות בחו"ל - לכל אחד יש מקום בדף הפייסבוק של פוגל.

עד לפני כחמישה חודשים ניהל צבי פוגל חברת סטארט-אפ שהתרסקה. צרה רדפה צרה, וזמן קצר לאחר מכן גילה שהוא חולה בסרטן הדם. מתוך המשבר הסתכל פוגל על שנותיו האחרונות בהן השקיע רק בעבודתו, והציב לעצמו את היעד הבא – לחיות ולהגשים חלומות.

 
 
 

קבוצת הפייסבוק שפתח הפכה לקבוצה חיה עם אינסוף סיפורים, בקשות לעזרה והענקת השראה. פוגל עצמו מקפיד לקיים שידורי וידאו חיים מדי יום עם מגשימי החלומות, ומאמין בחשיבותה של העזרה ההדדית: "כשעוזרים אחד לשני נוצרת סינרגיה. המקום הזה יהפוך להיות עולם הרבה יותר טוב בשביל כולנו".