הדקו חגורות: כך תיראה טיסת הנוסעים הארוכה ביותר בעולם

תשכחו מפאפוס או אנטליה: סינגפור איירליינס עומדת להשיק את קו הטיסה הארוך ביותר - מסינגפור לניו יורק סיטי. אז איך מעבירים 19 שעות באוויר? זו התוכנית האמנותית

אם גם אתם נדחסתם כמו סרדינים בטיסה לנופשון בחגים האחרונים והתלוננתם בפייסבוק על משך הטיסה שלכם מתל אביב לניו יורק, כנראה שעוד לא נחשפתם לדבר הבא בעולם התעופה: טיסות האולטרה-לונג הול, הארוכות בעולם.

בעוד פחות מ-48 שעות צפויה להמריא טיסת הנוסעים הארוכה בהיסטוריה, מסינגפור – לניו יורק. 19 שעות בתוך צינור מעופף, באורך של 70 מטרים, בגובה של אחד עשר אלף מטר מעל לקרקע. את התענוג והתואר המפוקפקים תגזול סינגפור איירליינס מחרתיים מחברת קטאר איירווייס, שעד עתה מפעילה את הטיסה הארוכה ביותר, בקו אוקלנד-דוחא האורכת כ-18 שעות.

 
 
 

אבל הן לא לבד. הטכנולוגיות המתקדמות ומחירי הדלק הנמוכים מאפשרים טיסות יותר ארוכות, וללא הפסקות. רק לפני כחצי שנה חנכה חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס את הקו בין לונדון לפרת', 17 שעות ו-20 דקות באוויר, וקצת לפני כן הצטרפה למירוץ גם יונייטד עם הקו בין לוס אנג'לס לסינגפור, פחות או יותר באותו אורך.

מטוס של חברת סינגפור איירליינס
 

מטוס של חברת סינגפור איירליינס. בטיסה לא תהיה מחלקת תיירים רגילה  (רויטרס)

 

רק עסקים או פרימיום

נחזור לטיסה הארוכה בעולם. אם חשתם רחמים כלפי נוסעי טיסה SQ21 מסינגפור לניו יורק, תחשבו שוב. במטוס החדש של סינגפור איירליינס שיטוס בקו, מדגם 350 AIRBUS A  לא תהיה מחלקת תיירים רגילה. כן, שמעתם נכון, תוכלו לרכוש כרטיס רק למחלקת העסקים או למחלקת הפרימיום. בסך הכל יטוסו בקו 160 נוסעים בכל טיסה, במטוס שיכול בדרך כלל להכיל כ-250 מושבים. השירות יכלול שלוש ארוחות, וכן ערכת בריאות לכל נוסע עם הנחיות כיצד לשרוד פיזית טיסות ארוכות, ומדריכי הישרדות ויזואליים מיוחדים שיוקרנו במערכת הבידור של הטיסה.

ואם חברת התעופה האוסטרלית יכולה לטוס מלונדון ליבשת הדרומית, האם חברת התעופה הישראלית תוכל להמריא גם היא לסידני בקרוב? באל על, שחתמה בשנה שעברה הסכם פעילות עם קוואנטס אין תוכניות שכאלה נכון להיום. והאמת? אולי זה לא הרעיון הכי טוב בעולם לתקוע 200 ישראלים 19 שעות באוויר, כי לכו תדעו איך זה ייגמר...