אפל 8 , רויטרס

אפל מכריזה על ריקול: כך תדעו אם האייפון 8 שלכם פגום

אפל הכריזה על ריקול (קריאה לתיקון) לדגמים מסויימים של האייפון 8, בעקבות פגם ייצור. אז במה מדובר, ואיך תדעו אם המכשיר שלכם תקין? הנה מה שאתם צריכים לדעת

מבוכה עזה לאפל: מספר ימים טרם השקת דור ההמשך של סדרת מכשירי האייפון, ונראה שעל הארוע הזה תעיב תקלה חמורה בלוח האם של המכשיר בדגמי האייפון 8. בימים האחרונים החברה הודתה כי מכשירים מסויימים בסדרת האייפון 8 עלולים לסבול מתקלת ייצור שתוביל לבעיות קשות דוגמת: בעיות אתחול, מכשירים שקופאים ונתקעים, ואפילו למכשירים שכלל לא נדלקים.   

האייפונים הפגומים נמכרו בין ספטמבר 2017 למרץ 2018  והיו מיועדים לשיווק באוסטרליה, סין, הונג קונג, הודו, יפן וניו זילנד וארה"ב. למרות זאת, לעיתים דגמים אלו מוצאים עצמם בשוק הישראלי בעיקר אצל משווקים פרטיים או לא מורשים שבדרך כלל לא רוכשים מכשירים ישירות מהחברה. 

"אפל מודיעה כי אחוז קטן מאוד של מכשירי iPhone 8 מכילים לוחות לוגיים עם פגם בייצור" כך נכתב בהודעה ששיחררה החברה. "מכשירים מושפעים עלולים לחוות הפעלה לא צפויה, מסך קפוא או בעיות בהפעלת המכשירים. Apple תתקן מכשירים כשירים, ללא תשלום" כך כתבו שם, אלא שבדיוק החלק הזה הצליח לעורר סערה . מסתבר שבאפל לא מתכוונים לתקן מכשירים שיש להם פגמים שנגרמו כתוצאה משימוש, דוגמת מסך סדוק. לדבריהם על הצרכן לתקן תקלות אלו - טרם החברה תוכל לתקן את תקלת לוח האם.

אז מה עושים ומאיפה מתחילים? ובכן בשלב הראשון אם ה- iPhone 8 שלך יש מספר סידורי זכאי, אפל יהיה לתקן את זה, ללא תשלום. השתמש בבודק המספר הסידורי שלהלן כדי לראות אם המכשיר שלך זכאי לתוכנית זו".

אז איך תדעו אם לאייפון 8 שלך יש פגם בלוח האם?  את זה תוכלו לגלות בשתי פעולות פשוטות:

1.  אתרו את המספר הסידורי של האייפון שלכם: תחת הגדרות, הכנסו ל"כללי" ומשם ל"אודות". גללו מטה את המסך, אתרו את המספר הסידורי והעתיקו אותו.

2. הכנסו לקישור הזה והדביקו את המספר הסידורי שלכם בשורת הבדיקה. לאחר מכו לחצו על לחצן ה- Submit.

במידה ותגלו כי המכשיר שלכם אכן מושפע מהתקלה, החברה תנחה אתכם כיצד להתנהל.