מיכה קאופמן, מנכ"ל ומייסד Fiverr, Fiverr יח"צ

חברת ההייטק הישראלית fiverr בדרך להנפקה במיליארד דולר

החברה, שהוקמה ב-2010 על ידי מיכה קאופמן ושי וינינגר, תצא להנפקה בניו יורק ע"פ TheMarker. צפו בראיון עם אחד ממייסדי המיזם ששינה את שוק הפרילנסרים הדיגיטלי

חברת הסטארט-אפ הישראלית fiverr תונפק בקרוב בבורסה של ניו יורק לפי שווי של מיליארד דולר - כך על פי דיווח הבוקר ב-The Marker.

החברה, שהוקמה בשנת 2010 על ידי מיכה קאופמן ושי וינינגר, היא זירת מסחר של שוק הפרילנסרים הדיגיטלי בין נותני שירות מתחומי העיצוב, התכנות, הגרפיקה, התרגום ועוד, לבין לקוחות ובעלי עסקים - והפכה בשנים האחרונות לדומיננטית ומשפיעה ביותר בשוק העולמי. באפריל האחרון, הוערך שוויה בכ-600 מיליון דולר - לא רחוק מהסכום בו עתידה להיות מונפקת, על פי הדיווח הבוקר.

באפריל האחרון, ביקרנו במשרדי fiverr ושמענו מאחד המייסדים, מיכה קאופמן, על התוכניות לעתיד. "אם המטרה היתה למכור את החברה היינו עושים זאת מזמן. אני חושב שזו חברה שהעתיד שלה הוא פי 20, 50 או 100 גדול יותר מהיום – בייחוד אם אתה בוחן את השוק, את ההזדמנויות והאקלים התחרותי. אנחנו מאוד מחויבים להגיע לשם, וזה מה שמעניין אותנו כרגע. אם אבלה כאן עוד 20 או 30 שנה אהיה מרוצה ואם החברה תהיה כאן עוד 50 שנה או אחרי, אהיה עוד יותר מרוצה.

"אני חושב שיש לנו את כל הכלים כדי לעשות זאת, ועם זאת שום דבר לא ממש ידוע מראש", המשיך קאופמן בראיון, "החזון של החברה הוא כל כך הרבה יותר גדול ממה שאפשר לראות וממה שאפשר לדבר עליו – אבל החזון הוא לעוד שנים רבות וזו אחת הסיבות שהחברה צומחת כל כך מהר – אנחנו צריכים עוד אנשים שיסעו לנו לממש את החזון ולהוציא ואתו לפועל".