זהירות: האפליקציה של ״איך תיראה בעתיד״ - עוקצת אותך בהווה

על פניו, אפליקציית TESTFONI מבטיחה להציג איך תיראה בעוד 40 שנים. מעשית, היא עלולה לצלול לך אל תוך הארנק - והיא לא לבד. כך תדעו איך להימנע מהן

עולם האינטרנט והטלפונים החכמים פתר אותנו מהרבה בעיות בירוקרטיות והקל את החיים בהרבה מובנים – אבל דבר אחד חשוב גם בו באותה מידה בדיוק כמו בעבר: לקרוא את האותיות הקטנות.

בחנויות האפליקציות באפ-סטור ובגוגל פליי (של האנדרואיד) מסתובבים לא מעט יישומים שהם בעלי אותיות קטנות במיוחד במקרה הטוב, ובמקרה הרע – עוקץ לכל דבר ועניין.

במקרה הזה מדובר באפליקציית TESTFONI שמבטיחה להראות לך כיצד תראה בעוד 40 שנים – בשקט בשקט ובלי באמת לעדכן את הגולשים, מסתבר שהסקרנות להציץ אל העתיד עולה למעלה מ-100 דולר, והחברה לא ממש מגיבה לפניות הגולשים.

Google Play

Google Play(צילום מסך)

 

מחקר של חברת האבטחה MCAFEE  גילה למעלה משישה מיליון הורדות של אפליקציות שסוחטות כסף ללא הרשאה מתאימה, לפעמים מדובר במשחקים חינמיים שבין שלל הפרסומת שאנחנו סוגרים כל הזמן, משחילים הודעה קטנה ואחריה – חיוב גדול.

יש מה לעשות כדי לא ליפול קורבן להונאות הללו – זה מתחיל טרום הרכישה: מומלץ בחום לקרוא את הביקורות לאפליקציה (אם מישהו נעקץ הוא כנראה יתריע מפני זה), לראות את הדירוג שלה וגם להציץ בשם היצרן – החברות הגדולות בדרך כלל ימנעו מטריקים מהסוג הזה.

 LG

LG(יח"צ )

 

לאורך הזמן, מומלץ מדי פעם לעקוב אחרי התשלומים באשראי לגוגל ולאפל ולשים לב לחיוב חריג, אם הוא צץ – לפנות באופן מיידי לשירות הלקוחות של החברות שדווקא נוטה להיות קשוב לבעיות מהסוג הזה.

בשנים האחרונות הטלפון שלנו הפך לארנק החדש לכל דבר ועניין ויש הרבה גורמים שמנסים להשתחל אליו – ניסיונות ההונאה רק הולכים ונעשים מתוחכמים יותר והדרך להתמודד איתם זהה לעבר: לפקוח עין ולהימנע מעסקאות עם גורמים מפוקפקים, לקרוא את האותיות הקטנות ולבסוף לשים לב לתשלום שיורד בפועל מכרטיס האשראי.​