משלחת חניכי חינוך לפסגות להקאתון IAC, יח"צ

מחוברים: בני נוער האלו פיתחו דרך מעניינת לחבר תיירים לישראל

בני נוער ישראלים שהשתתפו בהאקתון בינלאומי בלוס אנג'לס פיתחו פתרון מעניין שנועד לחבר תיירים שמגיעים לבקר במדינת ישראל עם החוויה הישראלית בדרך שעדיין לא נוסתה

חנך את התייר: 15 בני נוער ישראלים השתתפו בהאקתון בינלאומי בלוס אנג'לס שמטרתו לחבר תיירים שמגיעים לישראל עם הידע הרלוונטי על המדינה עוד לפני שנחתו על הקרקע. האירוע הוא חלק מתכנית "איתנים" של המועצה הישראלית-אמריקאית. משלחת של חניכים וחניכות ממרכזי המצוינות של עמותת חינוך לפסגות ברחבי הארץ ייצגה את העמותה בכבוד רב בהקאתון של ארגוןIAC (Israeli American Council) שנערך השנה בלוס אנג'לס, ארה"ב.במסגרת הסמינר, נפגשו חניכי המשלחת עם בני נוער ישראלים ויהודים מכל ארה"ב, ויחד, שיתפו פעולה בכדי לפתח ולבנות פתרונות יצירתיים לבעיות, תוך הדרכה ע"י מומחים מובילים בהייטק, יזמים ואנשי מקצוע נוספים.

במסגרת ההקאתון, קיבלו החניכים המשתתפים משימה לפתח פתרון פורץ דרך שיסייע לתיירים המגיעים לישראל להכיר את המדינה והמורשת היהודית שלה - עוד במהלך הטיסה. כך, לכל תייר שנוחת בישראל יהיה ידע בסיסי עוד לפני שהגיע והתחיל את ביקורו בארץ, באופן שיסייע לו לתקשר עם התושבים ולטייל.

מתוך 17 קבוצות של בני נוער שלקחו חלק בהקאתון, זכתה במקום הראשון קבוצת "°180", קבוצה בה היה ייצוג מרשים של שני חניכים מהעמותה: טוהר לדרמן (מגבעת אולגה על יסודי) ואיתי טוביאנה (מחצור על יסודי). הקבוצה שלהם פיתחה רעיון לאפליקציה הניתנת לתפעול באמצעות מסכי המחשב הקיימים במושבי המטוס, ומטרתה לשלב שני אלמנטים משמעותיים: היכרות עם ישראל ותרומה לקהילה היהודית.

בני הנוער הישראלים בהאקתון בלוס אנג'לס
 

בני הנוער הישראלים בהאקתון בלוס אנג'לס( יח"צ)

אחד הנושאים החשובים ליהודים האמריקאים הוא כל מה שקשור בתיקון עולם, ומכאן פיתחה הקבוצה את הרעיון הבא: כל תייר יכול לבחור במפת ישראל המוצגת באפליקציה מיקום ספציפי בו הוא מתכנן לבקר, וכן לבחור תחומי עניין אישיים שלו (דוגמת בעלי חיים, איכות סביבה ועוד) – והאפליקציה תציג מקומות רלוונטיים באותה עיר/ישוב בהם התייר יכול לבקר ושם תהיה באפשרותו לבצע התנדבות בתחום המעניין אותו. הרצון לחבר את עולם ההתנדבות עם הביקור בישראל יסייע לתיירים המגיעים לארץ להרגיש חלק מהקהילה, להתחבר אליה ולתרום לה, לצד חוויית הטיול וההיכרות עם מקום חדש. עבור טוהר ואיתי, הפיתרון שפיתחו עם הקבוצה הוא ביטוי ישיר לעולם ההתנדבות אותו הם מכירים ולוקחים בו חלק, במסגרת 'חינוך לפסגות' – כחלק מהתכנית החינוכית של העמותה החניכים לוקחים חלק בהתנדבות, תרומה לקהילה ועוד באופן שוטף במהלך השנה.

חנה דורסמן, מנכ"לית עמותת חינוך לפסגות : "אנו גאים לקחת חלק בפרויקט חינוכי-חברתי של ארגון IAC, שמייצר מפגש תרבותי ייחודי בין נוער יהודי מארה"ב ונוער ישראלי שלנו מעמותת ׳חינוך לפסגות׳. מדובר בפרויקט בעל ערך רב לחיבורנו ליהדות התפוצות, המקדם קשרים של דור העתיד ומחזק את החוסן החברתי של ישראל. חניכי וחניכות העמותה שלקחו חלק בהקאתון IAC חזרו נרגשים וגאים על שייצגו בכבוד את העמותה ואת ישראל בכלל. אנו מקווים להמשיך ולהרחיב את שיתוף הפעולה, התורם לשני הצדדים ומסייע לחשוף את חניכי העמותה לעולם הגלובאלי״.