ברקיד - צמיד ואפליקציה, יחצ

הצמיד הזה ישים סוף לתופעה שכחת הילדים ברכב?

מיזם ישראלי משולב אפליקציה ומערכת חכמה בשם "ברקיד" יוצא בקמפיין השקעות המונים לטובת פיתוח צמיד חכם לשימוש בפעוטונים ונסיעות לחו"ל בחודשי הקיץ

חום יולי אוגוסט אמנם מטריד, אבל גם מסוכן. מידי פעם אנחנו שומעים על עוד ילד שנשכח ברכב, כשבחוץ המעלות מטפסות, או על ילד שנשכח בגן הילדים. אבל אפשר לשים לזה סוף, ובקלות. מיזם ישראלי חדש בשם "ברקיד" מפתח צמיד בטיחות חדשני אותו ניתן לענוד על הידיים של הילדים, והוא מגיע בשלל צבעים ודוגמאות של דמויות אהובות על ילדים, בחומר ידידותי לעור ומוגן מפני אבק וחדירת מים.

איך זה עובד? בעזרת אפליקציה חינמית הוא מספק התראות על התרחקות של הילד, תזכורות לענידת הצמיד, תזכורות להוציא את הילד מהגן וסנכרון מלא עם אפליקציה נוספת הנקראת "ברקיד נאני" אשר מיועדת לנהגי הסעות ומטפלות על מנת להעניק להורה התראות מבוססות מיקום גם כשילדם נכנס ויוצא מההסעה או בסביבת מטפלת.

 ברקיד

ברקיד( יחצ)

 

מערכת ה"ברקיד" לא מבוססת GPS ולא דורשת כרטיס סים, אלא עושה שימוש בטכנולוגיית BLE (בלוטוס בצריכת אנרגיה נמוכה) מה שאומר שגם רמת הקרינה שהצמיד פולט נטולת סיכון. עם צריכת חשמל נמוכה אין צורך להחליף סוללה או להטעין את הצמיד, שמחזיק כשנה ויותר. במידה והילדם מתרחק מההורה 40 מטר ויותר, וההורה לא מצליח לאתר אותו, ניתן ללחוץ באפליקציה על האפשרות "דווח כנעדר", בה נשלחת בקשת עזרה להורים שילדיהם עונדים את צמיד "ברקיד". 

בימים אלה מגייס מיזם "ברקיד", בקמפיין השקעות המונים, השקעה לטובת מימון הצמיד הבטיחותי החכם, דרך הפלטפורמה לגיוס השקעות המונים, פיפלביז. המיזם מאפשר למשקיעים פרטיים להשקיע בו ולהיות בעלי מניות בהשקעה של החל ממאות שקלים בלבד.

 צמיד ברקיד

צמיד ברקיד( יחצ)

 

לדברי היזם, אליאב אלחדד, הבחירה של החברה לבצע גיוס מסוג זה באמצעות הציבור נובעת מהרצון לאפשר לכלל הציבור ולא רק ל"כרישים" להצטרף להצלחה ולקחת חלק ממשי בחברה, כך המשקיעים יהיו חלק אינטגרלי מהמיזם, יהיו מחוברים אליו וירגישו כי העסק שייך גם להם. אליאב אלחדד, מהוגי ומפתחי "ברקיד" מספר כי הוא וחבריו לחברה משכללים מידי כמה חודשים את היכולות של המכשיר.

 ברקיד - צמיד ואפליקציה

ברקיד - צמיד ואפליקציה( יחצ)