אפל,

אפל השיקה את ה- iOS 12: הנה 7 חידושים שיגיעו לאייפון שלכם

WWDC18 : כנס המפתחים השנתי של אפל נפתח הערב בהשקה הרישמית של הגרסה החדשה והמצופה של מערכת ההפעלה של החברה. אז מה חדש? לא מעט, הנה 7 החידושים שאתם חייבים להכיר

בפתח כנס המפתחים השנתי, הציגה החברה את מערכת ההפעלה החדשה שלה ה-iOS 12. אחרי הגרסה הקודמת (ה-11) שזכתה לשלל עידכונים ולמוניטין די שלילי,  נראה כי בגרסה החדשה רוב השינויים נמצאים מתחת למכסה המנוע, וכי החברה התמקדה בעיקר בשיפור הביצועים וביציבות המערכת.

מי שמצפה לשדרוג מקצה לקצה עם עיצוב חדשני עלול להתאכזב, בעיקר מאחר והגרסה החדשה נראית כמעט זהה לחלוטין לקודמתה. למרות הכל קיבצנו לכם 7 חידושים בולטים שיגיעו אליכם לאייפון - הנה כל מה שחדש ב-iOS 12:

1. שיפור ביצועים

 ios 12 מציגה שיפור ניכר בביצועים
 

ios 12 מציגה שיפור ניכר בביצועים( אפל)

החברה מתגאה בכך שה-iOS 12 תציג שיפור משמעותי בביצועים. עד כמה משמעותי? באפל טוענים שאפליקציות יטענו כמעט פי 2 יותר מהר מבעבר. עוד טוענים בחברה, שהגרסה החדשה תגרום למכשירים ישנים יותר (החל מה-אייפון 6 ומעלה) לעבוד טוב יותר ולהגיב מהר יותר מבעבר.

2. עושים סדר בנוטיפקציות

 הנוטיפיקציות יתקבצו תחת לשוניות
 

הנוטיפיקציות יתקבצו תחת לשוניות( אפל)

מכירים את זה שקמתם בבוקר עם מסך מלא נוטיפקציות משלל אפליקציות שונות? העדכון החדש יעשה סדר באלו ומעתה כל הנוטיפיקציות מאותה האפליצקיה יקובצו תחת אותה לשונית במקום להציף לכם את המסך עם מיליון הודעות. 

3. למכורים בלבד

 עוקבים אחר הפעילות שלנו ושל הילדים
 

עוקבים אחר הפעילות שלנו ושל הילדים ( אפל)


 

כחלק מהמלחמה של אפל בפייסבוק, סליחה, בהתמכרות לסמארטפונים, השיקו שם אופציה חדשה  בשם  "Screen Time"  שתאפשר למשתמשים לעקוב בזמן אמת אחר הפעילות שלהם במכשיר, כך ידעו אלו בודאות עד כמה הם מכורים אליו. במסך החדש תוכלו להגביל שימוש באפליקציות שונות (למשל: אין להשתמש בפייסבוק מעל לחצי שעה ביום), כשהאייפון יתריע בפניכם לפני שתחצו את הרף שקבעתם מראש.

לישון עם ראש נקי מהודעות קופצות
 

לישון עם ראש נקי מהודעות קופצות( אפל)

עוד הוצג: מצב "אל תפריעו" שמותאם לשנת לילה נעימה במיוחד (המסך יתעמעם בהתאם ונוטיפקציות לא יקפצו עד הבוקר)

4.  יישומי מציאות רבודה מתקדמים

 ממשחקי מציאות רבודה עם חברים
 

ממשחקי מציאות רבודה עם חברים( אפל)

אפל הציגה פורמט קבצים חדש למציאות רבודה בשם USDZ  - ייעודי לשימוש הפלטפורמות השונות של החברה. בנוסף הציגו שם ערכת מפתחים חדשה לפלטפורמת המציאות רבודה, שתאפשר לפתח יישומים בהם עד ארבעה אנשים יוכלו לקיים אינטרקציות בו זמנית.

5. חדשות בילט-אין

כפייה מצד התפוח הנגוס? חדשות בילט אין במערכת
 

כפייה מצד התפוח הנגוס? חדשות בילט אין במערכת( אפל)

אפליקציית Apple News  עברה אינטגרציה עם מערכת ההפעלה וכעת פיד החדשות של אפל הוא בלתי נפרד ממנה.

6. אימוג'ים

אפל מציגה את המימוג'י החדשים שלה
 

אפל מציגה את המימוג'י החדשים שלה( אפל)

האימוג'ים החדשים של אפל, אלו שהוצגו בהשקה הקודמת והמכונים גם אנימוג'י, תומכים מהיום במחוות לשון ( אמיתי לחלוטין, נשבעים לכם שאנחנו לא ממציאים את זה). בנוסף הציגו שם גם את המימוג'י – אימוג'ים יחודיים (זאת אומרת אם אתם לא סופרים את אלו שסמסונג השיקה לפני חצי שנה) שאמורים להוות סוג של אוואטר שלכם, אותם תוכלו לעצב כרצונכם ובדמותכם.

7. פייס טיים עם כל הכיתה

Face time המוני
 

Face Time המוני( אפל)

העדכון החדש לפלטפורמת שיחות הוידאו של אפל, ה- Face Time, יאפשר לכם לבצע שיחות ועידה עם עד- שימו לב- לא פחות מ- 32 חברים בו זמנית.

אז מי יהנה מהגרסה החדשה? מדגמי האייפון 5S ומעלה: הנה רשימת המכשירים שתזכה לקבל את העדכון

דגמי האייפון שיזכו לקבל את העדכון:

iPhone 5S, iPhone SE, iPhone 6 and 6 Plus, iPhone 6S and 6S Plus, iPhone 7 and 7 Plus, iPhone 8 and 8 Plus, iPhone X

דגמי האייפד שיזכו לקבל את העדכון:

iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad (2017), iPad (2018), iPad Pro (9.7-, 10.5-, and 12.9-inch)

דגמי האייפד-טאצ'

6th-gen iPod touch

אז מתי זה יגיע אליכם?

 ובכן הגרסה החדשה תהיה זמינה למפתחים עוד הלילה, כשהצפי הוא שהמערכת תשוחרר למשתמשים בסתיו.אם אתם ממש חייבים את הגרסה החדשה עוד הלילה ולא מסוגלים להמתין לספטמבר הקרוב, תוכלו להכנס לכאן ולהירשם לתוכנית הבטא של אפל - ובמסגרתה החברה מציעה ללקוחות לנסות את הגרסאות הכי חדשות של המערכות שלה לפני שאלו מגיעות לציבור הרחב.