מה נסגר עם אפל?, pixabay

דיווח: העדכון החדש לאייפון 7 גורם לתקלה במיקרופון של המכשיר

משתמשים באייפון 7? כדאי שתקראו את זה לפני שתעדכנו את המכשיר שלכם: מסמך שהגיע לידי אתר MacRumors חושף כי אלפי משתמשי אייפון 7 נתקלו בבעייה לאחר שעדכנו את המכשיר

אין קול ואין עונה: אתר הטכנולוגיה הפופולארי MacRumors, המוקדש לסיקור חברת אפל ומוצריה, חושף כי העדכון האחרון שאפל שיחררה למכשירי האייפון 7 והאייפון 7 פלוס גורם לתקלה חמורה במכשירים.

מהדיווח עולה כי עדכון ה-iOS 11.3.1  שאפל שחררה בסוף חודש אפריל גרם להשבתת המיקרופון באלפי מכשירי אייפון 7 ואייפון 7 פלוס. המשמעות? מהדיווחים עולה כי לא ניתן לבצע שיחות טלפון אוFace Time  מהמכשיר, כשלמעשה לא ניתן לעשות כל שימוש במיקרופון - כולל הקלטת מזכרים.

בדיווח שלו, האתר מצטט מסמך רשמי של משווקת מורשת גדולה של אפל שלטענתו הגיע לידיו, ובו נטען כי אלפי לקוחות החברה שעדכנו את המכשיר נתקלו בתופעה, כשנכון לעכשיו אין לה עדיין מענה.  נראה כי כל ניסיון לאתחל או לאפס מחדש את המכשירים אינו פותר את הבעיה.

בדיקה קצרה ברשת מעלה כי מאות גולשים מדווחים על קיומה של הבעיה בטוויטר ובשאר הרשתות החברתיות, כולל כמה דיווחים בישראל - אך אלו עדיין בודדים. בשלב הזה לא ברור מה גורם לבעיה ומדוע היא תוקפת רק חלק מהמכשירים.

באפל סירבו להגיב באופן רשמי לטענות האתר או אתרים אחרים שפנו אליהם עם הדיווח הזה, ובמקום זה נראה כי בשיחות שלא נועדו לייחוס או ציטוט הודו שם בקיומה של הבעיה ובכך שהם עומלים במרץ על מענה בהקדם האפשרי. נראה כי בשלב הזה עדיף לבעלי מכשירי האייפון 7 או האייפון 7 פלוס להימנע מלעדכן את המכשירים שברשותם ולהמתין להתפתחויות נוספות בסיפור הזה.