מיצג תקרת הזכוכית בשדרות רוטשילד, כפיר סיוון

מי הציב ברחוב רוטשילד בתל אביב תקרת זכוכית?

מיצג מסקרן שהוקם בשדרות רוטשילד לקראת יום האישה הבינלאומי, מזמין את האנשים לעבור ולחוש את הקושי בניפוץ החסמים השונים המונעים את העלייה המקצועית והחברתית של נשים

  • פורסם ב:
  • 07/03/2018 10:16
  • |
  • עודכן ב:
  • 07/03/2018 10:30
  • |

לרגל יום האישה הבינלאומי, מובילה תנועת ויצו קמפיין ציבורי לצמצום פערים מגדריים ולהעלאת המודעות לקידום שוויון זכויות ושוויון הזדמנויות לנשים. הקמפיין, בשיתוף מותג "מאליס", תחת השם "מנפצים את תקרת הזכוכית" נועד לגייס את הציבור- נשים וגברים כאחד, מעסיקים, מחוקק, גופים ציבוריים ועסקיים – להסיר חסמים אשר מונעים, גם היום מנשים ונערות מלהתקדם אל ראש הסולם המקצועי או החברתי ומבנים תפיסות שגויות באשר למקומן ומעמדן של נשים. 

לצורך קידום המסר נרתמו נשים חזקות ומפורסמות שהצליחו לשבור מוסכמות, ולנפץ, כל אחת בדרכה את תקרת הזכוכית.  הנשים הצטלמו לסרטון ויראלי שבו כל אחת מהן כותבת על זכוכית תפיסה שגויה באשר לזכותן ומעמדן של נשים, מעולמה היא ומנפצת אותה פיזית! בין המפורסמות: ג. יפית, שחר פאר, רובי פורת שובל, עינת שרוף, אוה מדז'יבוז ועוד.

 שחר פאר
 

שחר פאר מנפצת את תקרת הזכוכית( כפיר סיוון)

 

חברת "מאליס", אשר נבחרה ע"י ויצו למפרסם הסקסיסטי ביותר לשנת 2016 בשל קמפיין אשר עסק בהחפצת נשים, החליטה מאז לשנות את מסריה ולפעול להעצמה וקידום נשים - ובתוך כך לקחת חלק במיזם זה.

במסגרת הקמפיין הציבו ויצו ומאליס מיצג ענק בשדרות רוטשילד בת"א, המדמה "תקרת הזכוכית", וממחיש כי הדרך לשוויון מגדרי עוד ארוכה. המיצג מחייב את הבאים בשדרה לכופף את ראשם ולחוש את הקושי בניפוץ החסמים השונים המונעים עלייה בסולם הדרגות המקצועי והחברתי. בזמן ההליכה השפופה, יוכלו ההולכים לקרוא על גבי הרצפה נתונים המשקפים את הפערים המגדריים בישראל 2018.

 תקרת הזכוכית בשדרות רוטשילד
 

תקרת הזכוכית בשדרות רוטשילד(כפיר סיוון)

 

מנתונים שמפרסמת ויצו ליום האישה הבינלאומי עולה כי נשים בארץ מרוויחות היום שכר הנמוך ב-35% מהגברים,  15% בלבד מהמנכ"לים במשק הישראלי הן נשים, נשים מהוות כ-20% מחברי הדירקטוריון בחברות הציבוריות ורק כ- 10% מכהנות כיו"ר בדירקטוריונים, רק 2% מראשי הרשויות המקומיות והמועצות האזוריות הן נשים, והן מהוות רק כ- 20% מהפרופסורים באקדמיה. תקרת הזכוכית לנשים בישראל עדיין קיימת.

אירוע חגיגי לציון יום האישה ולחניכת מיצג תקרת הזכוכית ייערך ביום חמישי הקרוב ה- 8.3 בשעה 11:00, בשדרות רוטשילד פינת רחוב אלנבי, בתל אביב במעמד יו"ר ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי וחברי כנסת מכלל המפלגות. חברי הכנסת יחתמו במעמד זה על קיר חתימות לקידום שוויון מגדרי, שיוצב במקום.