לימור אשכנזי: "המחזה נכתב בהשראת סיפור חיי", הד סטארט

"כסא הגלגלים הוא בן זוג תומך ואוהב": לימור אשכנזי לא נותנת לנכות שלה לעצור אותה וגם אתם יכולים לעזור

פרוייקט חדש ומרגש פרי עמלם של עמותת "התיאטרון הפתוח" ולימור אשכנזי, מחזאית ושחקנית המשותקת ומרותקת לכיסא גלגלים, זקוק לעזרתכם כדי לקרום עור וגידים

  • פורסם ב:
  • 09/11/2014 12:48
  • |
  • עודכן ב:
  • 21/04/2015 14:05
  • |
  • כתבים:
  • יוסי לוי

מה קורה כשכיסא גלגלים, קביים, הליכון, רגל תותבת ועוד אביזרים מקבלים חיים אנושיים ומחליטים לצאת למרד נגד בני האדם המשתמשים בהם ואחר כך זורקים כלאחר יד מבלי להעריכם? כדי לענות על שאלות אלו ואחרות, פרוייקט חדש שעלה בפלטפורמת גיוס ההמונים "Headstart" זקוק לעזרכתם.

 

רוצים לקבל את כל חדשות הדיגיטל והדברים הכי ויראליים ברשת? עשו לנו לייק בפייסבוק

 

הפרוייקט "חיים של כיסא" הוא מחזה העוסק באינטראקציה בין אנשים עם מוגבלויות (אביזרי העזר המשמשים אותם וכמו כן אנשים ללא מוגבלויות) אשר נכתב על ידי המחזאית לימור אשכנזי ומטרתו היא לקרב בין אנשים עם מוגבלויות לבין אביזרי העזר שלהם ויצירת דו שיח ושיתוף פעולה ללא הפרעות של דעות קדומות.  

אשכנזי עצמה, נמוכת קומה בכיסא גלגלים כבת 42, הסובלת מתסמונת גנטית בשם "מורקיו"- מחלה גנטית נדירה ביותר המובילה לפגיעות במערכות שונות בגוף בהן השלד ומערכת הנשימה, מערכת הלב וכלי הדם ומערכת העצבים. "המחזה, חיים של כסא, נכתב בהשראת סיפור חיי ומניסיון אישי " היא מספרת. "בגיל 16 עברתי אירוע מוחי, חצי צד ימני שלי השתתק ונזקקתי לכיסא גלגלים, לא הייתי מוכנה לשבת בכיסא גלגלים והסתובבתי בחו"ל על עגלת ילדים".

 

מטרת ההצגה היא לחשוף את הצופה לעולמם של אנשים עם מגבלה מזווית ראייה שונה ולעזור לכל אדם שנזקק לאביזר זה או אחר לראות בו חבר שתורם לאיכות חייו. במחזה ישחקו שחקנים ובעלי תפקידים אחרים בעלי מוגבלויות לצד שחקנים מקצועיים, מתוך האמונה באפשרות להביא לשינוי חברתי ותודעתי בקהילה והכרה ביכולתם של בעלי מוגבלויות להשתלב ולתרום לחברה. לימור אשכנזי בעצמה היא שחקנית תיאטרון הפעילה כבר יותר משש שנים בתאטרון הקהילתי בבת-ים, שם היא משמשת גם כמחזאית.

 

לימור אשכנזי על הבמה
 

לימור אשכנזי על הבמה(הד סטארט)

הפרוייקט הזה הוא פרי עמלם של המפיקה לימור כהן, מנהלת ההפקה ופרויקטים הפקתיים בעמותת "התיאטרון הפתוח". העמותה תומכת בשחקנים ויוצרים חוץ ממסדיים ובפרויקטים חברתיים אשר מטרתם לאחד קבוצות שונות בחברה לעבודה, שיתוף פעולה והידברות. העמותה נותנת במה במרכז הפרינג' אשר ברשותה להפקות רבות של יוצרים בתחומים שונים של אומנויות הבמה. את המחזה "חיים של כיסא" מלווים היוצרת והשחקנית הדר גלרון, הבמאי והכריאוגרף איציק צדיק, המלחין והפסנתרן אורן לוק.

 

לימור כהן המפיקה ביחד עם לימור אשכנזי המחזאית
 

לימור כהן המפיקה ביחד עם לימור אשכנזי המחזאית(הד סטארט)

אז איך ניתן לעזור? ובכן כאן אתם נכנסים לתמונה. נותרו רק כ-44 ימים (נכון לכתיבת שורות אלו) לגייס את הסכום המבוקש העומד על כ-55,000 ש"ח, הנדרש כדי שהפרוייקט יקרום עור וגידים. כדי לסייע אתם מוזמנים לגשת ולתמוך בפרוייקט באתר האדסטארט:


לחצו כאן כדי להגיע לעמוד הפרוייקט "חיים של כיסא" באתר האדסטארט

כל מי שיש בידו לסייע מוזמן לפנות למפיקה לימור כהן
בטלפון 050-2731759/03-6242147

 

 

לכתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם:
"אם וכאשר"- הסדרה החדשה שתכבוש אתכם
כשהן עלו על הבמה כולם עיקמו פרצוף, כשהן סיימו כולם עמדו ומחאו להן כפיים. צפו