מטה חברת יאהו, רוייטרס

יאהו צפויה להכריז: "מאגר המידע שלנו נפרץ, מאות מליוני חשבונות בסכנה"

בתחילת חודש אוגוסט, האקר אנונימי טען שבידו מאגר המידע המלא של חברת YAHOO. היום, לאחר בדיקה של חודשיים החברה צפוייה לאשר את הסיפור ולדווח כי מאות מליוני חשבונות מיילים בסכנה

הכתובת הייתה על הקיר, אך השאלות הפתוחות עדיין רבות: כחודשיים לאחר שהאקר בשם "Peace" החל לפרסם כי בידו הססמאות ליותר מכ-200 מליון חשבונות מייל של YAHOO האמריקנית, צפויה היום החברה לאשר כי הפריצה וההדלפה - אכן אירעו. ההאקר הציע למכירה פרטי חשבונות מיילים תמורת סכום השווה ל-3 מטבעות ביטקוין לכתובת, או 6,772 שקלים.

 

באם ההכרזה אכן תגיע, הרי שהמועד לא יכל להיות גרוע יותר עבור הענקית השוקעת. לאחר אינספור דיונים ורוכשים פוטנציאלים, YAHOO נמצאת במגעים האחרונים לפני מכירתה בסכום של כ-4.8 מיליארד דולרים לחברת Verizon - וייתכן כי הפרשה הזו עלולה לפגוע בתהליך או להקטין את הסכום.

 

מריסה מאייר
 

מריסה מאייר(יחצ)

בשלב הזה הפרטים המדווחים ברחבי הרשת משתנים מגוף תקשורת לגוף תקשורת, אך בסך הכל נראה כי יתכן ומאגר המידע שנפרץ מתוארך לשנת 2012, וכי ממשלת ארה"ב נמצאת עמוק בחקירת המקרה.


מעבר לפריצה עצמה, החברה תידרש לספק הבהרות מדוע לא הוציאה אזהרה למשתמשיה מבעוד מועד. כזכור בעת פרסום הפרשה, גורמים בחברה הודיעו שהם מכירים את הטענה, אך סירבו לאשר את נכונותה - וכתוצאה מכך, לא טרחו לשחרר אזהרה רשמית לגולשים.