אבטחה כבדה וחסימת רחובות: הכנות אחרונות למצעד הגאווה בי-ם

בשעה 17:00 יחל המצעד בבירה, בצל הרצח של שירה בנקי בשנה שעברה. הבוקר נעצר אדם נוסף בחשד כי תכנן לפגוע במשתתפים, זאת לאחר מעצרים על רקע דומה שבוצעו בימים האחרונים. צפי למספר שיא של משתתפים • בידיעה: מסלול המצעד ורשימת הרחובות שייחסמו לתנועה

  • פורסם ב:
  • 21/07/2016 12:31
  • |
  • עודכן ב:
  • 21/07/2016 13:15
  • |
  • כתבים:
  • עמרי מניב

בצל הרצח של הנערה שירה בנקי בשנה שעברה, ייצא לדרך אחר הצהריים (חמישי) מצעד הגאווה בירושלים תחת אבטחה כבדה.

 

הבוקר נעצר אדם בחשד כי תכנן לפגוע במשתתפים במהלך האירוע, זאת לאחר שורת מעצרים של חשודים נוספים בימים האחרונים. בתוך כך, אמש פורסם בחדשות 10 כי אדם בעל הרשעות פליליות, המוכר ממחאותיו נגד מצעד הגאווה, נחקר אתמול במשך כמה שעות בחשד כי ניסה להסית אחרים לפגוע במשתתפים.

 

בין העצורים היו גם אמו וחמשת מאחיו של ישי שליסל, שרצח את בנקי במסע הדקירות במצעד בשנה שעברה. האח מיכאל שליסל יובא היום לדיון בהארכת מעצרו, שאר בני המשפחה שוחררו אתמול לביתם.

 

לכתבות נוספות בנושא:

>> בקהילה הגאה עונים לברקת: "גם הרגשות שלנו חשובים"

>> מצעד הגאווה: בידוק בכניסה, מאות שוטרים וצמידים לצועדים

>> עשרות פעילי ימין וחרדים הוזהרו שלא להתקרב למצעד

 

צפו בראיון דובר מחוז י-ם בתכנית "אורלי וגיא":


דובר מחוז ירושלים במשטרה, סנ"צ דורון בנאמו, התראיין הבוקר בתכנית "אורלי וגיא" והתייחס למעצר החשוד הבוקר. "המעצר תחת צו איסור פרסום, אבל אני מניח שאם הוא נעצר אז יש ראיות ומודיעין שהצטבר בנוגע לכוונת של אותו חשוד לחבל במנהל התקין של המצעד", אמר סנ"צ בנאמו.

 

הדובר התייחס גם לטענות שעלו מצד בני משפחת שליסל וגורמים נוספים כלפי המשטרה, כי היא מבצעת מעצרים רבים ולא מוצדקים מבעוד מועד כדי לכפר על מחדל האבטחה הגדול במצעד בשנה שעברה.

 

"משטרת ישראל נוקטת בקשת רחבה של פעולות, שמותרות לה על פי חוק, בהתאם למידע שמצטבר", טען סנ"צ בנאמו, "התפקיד שלנו בראש ובראשונה זה לאבטח את כל מי שמגיע למצעד".

 

דובר מחוז י-ם סיפר על הסדרי האבטחה במהלך המצעד. "אנחנו נמצאים בישורת האחרונה לקראת המצעד אחרי עבודת מטה מאוד ארוכה", הוא אמר, "אנחנו מאפשרים לכל אדם שחפץ להשתתף להגיע. תהיינה שתי נקודות כניסה - נקודה מרכזית בגן הפעמון, ומי שרוצה את המסלול הקצר יוכל להיכנס מכיכר פריז".

 

"אנחנו עושים בידוק ביטחוני באותן כניסות לכל אדם שייראה סימנים שמצריכים זאת. אנו מצפים לאלפים שיגיעו וערוכים בצורה רחבה גם כוחות גלויים גם כוחות סמויים", הוסיף בנאמו.

 

אבטחת שיא בצל הרצח הנורא. שירה בנקי ז
 

אבטחת שיא בצל הרצח הנורא. שירה בנקי ז"ל(באדיבות המשפחה)

צפי למספר שיא של משתתפים, מספר רחובות ייחסמו לתנועה

מצעד הגאווה ייצא לדרך בשעה 17:00 מגן הפעמון, כאשר על פי ההערכות יירשם מספר שיא של משתתפים. המסלול השנה יהיה ארוך מהרגיל ויסתיים בגן העצמאות, שם ייערך גם אירוע הסיום של המצעד. החל מהשעה 14:30 ייסגרו לתנועה הרחובות הבאים:

 

רחוב קרן היסוד, קינג ג'ורג', מאיר שחם, רבי עקיבא, הילל ומנשה בן ישראל. כמו כן ייסגרו לתנועה גם הרחובות המובילים אליהם - אגרון, הילל, קינג ג'ורג' מקרן היסוד ועד רחוב בארי.

 

מהמשטרה נמסר כי הכבישים ייפתחו בהתאם להתקדמות הצועדים. "לאור העומסים הצפויים, הנהגים מתבקשים לגלות סבלנות, להישמע להוראות השוטרים ולהיות קשובים לדיווחים שיועברו באמצעות כלי התקשורת", לשון הודעה המשטרה לציבור.

 

מסלול מצעד הגאווה בירושלים 2016
 

מסלול מצעד הגאווה בירושלים 2016(דוברות המשטרה)

  • תגיות: