08.12.2017

22:17

נושאים חמים

"הדם שלו עדיין על ידיך!": הרוצח הישראלי שנידון למוות בתאילנד

בני משפחת כהן בילו חודשים ארוכים במשפטו של האדם שרצח את אהובם. באחד משיאי המשפט, הרוצח אף ביקש מהם ספר תנ"ך על מנת שיוכל להתפלל לעילוי נשמת הנרצח. מאחורי הקלעים של המשפט שחצה יבשות

בשבוע שעבר בית משפט בתאילנד גזר עונש מוות על הישראלי שמעון ביטון, שהורשע כי רצח באכזריות את אלי כהן בפטאיה, מושבת הישראלים הידועה לשמצה במדינה. גופתו של כהן נמצאה לפני שנה בביתו וביטון נעצר בחשד לביצוע המעשה. הוא הודה בפני החוקרים במעשה ובביתור הגופה. לדבריו ביצע זאת כי כהן ניהל רומן עם חברתו.


חודשים ארוכים ישבה מלי יחזקאל מטרים ספורים מהאיש שרצח את אחיה. היא שמעה שוב ושוב איך שמעון ביטון היכה, דקר, ביתר את גופתו והחביא את חלקיה במזוודה בקיר הבית. "עברנו חוויות מאוד-מאוד קשות בבית המשפט. לראות את הרוצח של אח שלי מול הפנים", אומרת מלי יחזקאל. "שמעון ביטון קיבל את המגיע לו - עונש מוות". מלי סיפרה כי לפני שהעידה, התבקשה להביא ספר שעליו תוכל להישבע שהיא דוברת אמת ובבית חב"ד דאגו לה לספר תנ"ך אך ביטון ביקש ממנה להביא לו אותו על מנת שיוכל להתפלל לעילוי נשמת אחיה. "הדם של אלי עדיין על הידיים שלך! איך אתה יכול לבקש ממני דבר כזה?", היא מספרת שהטיחה בו.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

משפחת הנרצח בתאילנד: "נגזר על הרוצח עונש מוות"

מסע לתאילנד בעקבות הרצח שזעזע את מושבת הישראלים בפטאיה
נעצר חשוד ברצח הישראלי בתאילנד; הסיבה: ניהל רומן עם אשתו של הרוצח

 

 

אלי כהן, הישראלי שנרצח בתאילנד
 

אלי כהן, הישראלי שנרצח בתאילנד(ללא קרדיט)

 

"לא תיארנו לעצמנו. היינו בטוחים שאולי מאסר עולם, אולי עשרים שנה, אולי משהו כזה", מוסיפה מלי על העונש. "אדם חייתי, בהמי ושצלם האנוש ניטל ממנו, שלא לדבר על צלם אלוקים, ברור שהוא לא צריך להיות מתהלך בתוכנו וחי בסביבתנו", אומר בנו. השבוע חזרו בני המשפחה מתאילנד ועלו לקברו של אלי. "נקמנו את דמך, אלי, ולא נשכח אותך לעולם", מסכמת מלי מעל קברו של אחיה.


כעת, עם מתן גזר הדין הועבר שמעון ביטון לאגף הנידונים למוות בכלא בבנגקוק - אגף קשוח וידוע לשמצה ברחבי העולם, שהוגדר לא אחת כ"גיהנום עלי אדמות". בין צהבת, איידס ועשרות אלפי חולדות, זה אולי המקום שבו מתים לפני שמוצאים להורג.