02.12.2017

00:20

נושאים חמים

זנות, סמים ופשע - מה קורה בטיולי הישראלים לדרום אמריקה?

בכפר דייגים קטן על החוף בצפון קולומביה, קמה התנחלות של תרמילאים ישראלים. אחד מראשי המתנחלים הוא אסי מוש, בעלי מלון פופולרי, שנעצר בתחילת השבוע בחשד לביצוע עבירות סמים ושידול לזנות, וגורש מקולומביה לישראל. "כשהישראלים מסיימים צבא הם מחפשים להתפרק על החיים"

מי שצפה השבוע בדיווחי החדשות בקולומביה, יכול היה לחשוב שמשטרת בוגוטה תפסה את העבריין הגדול ביותר שפעל במדינה מאז פבלו אסקובר. כל תחנות הטלוויזיה וכל עיתון במדינה הדרום האמריקנית סיקרו בהרחבה את הגירוש הבהול של אסי מוש.


מוש, בן ה-43 מתגורר בקולומביה מזה עשור. הוא הבעלים, בין היתר, של מלון "בנג'מין" שבטגנגה, כפר דייגים קטן ושלו בחוף הקריבי של קולומביה, שידוע גם כאתר צלילה מבוקש. הכפר ממוקם כעשר דקות נסיעה צפונה מסנטה מרתה. יש בו רחוב מרכזי אחד בלבד, טיילת צנועה, כמה מסעדות וברים ובעיקר תיירים, הרבה מאוד מהם ישראלים.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

הישראלי שגורש מקולומביה נחת בנתב"ג - ועוכב: "הכול פייק ניוז"

באיחור של יממה וחצי: אסי מוש גורש מקולומביה לישראל
מעצר הישראלי בקולומביה: "חיילי צה"ל המשוחררים שולטים פה"

 

הישראלים שמגיעים למלון "בנג'מין" הם לרוב צעירים יוצאי צבא בטיול הגדול לאחר השחרור. את הטיול שבדרום אמריקה הם מסיימים לרוב בקולומביה והם לאו דווקא מחפשים נופים מרהיבים. חלקם דווקא רוצים הרבה סמים ויחסי מין עם בנות מקומיות שמקבלות לעתים תשלום על הזמן המשותף שהן מבלות עם הצעירים הישראלים. "כשהישראלים מסיימים צבא הם מחפשים להתפרק על החיים", אומר ר' שהתארח ב"בנג'מין" ואילו ישראלי אחר מוסיף: "בכל רחבי ההוסטל מלון אתה יכול לקנות סמים בכיף. יש בחורות קולומביאניות שמסתובבות - אתה קונה להן קצת אוכל וקצת שתייה וקצת סמים ומה שתרצה יקרה".

 

 

אסי מוש בעת הגירוש
 

אסי מוש בעת הגירוש(חדשות עשר)

 

ביום שישי שעבר הגיע מוש למשרדי רשות ההגירה בסנטה מרתה כדי להמשיך בתהליך שהחל לבקשת אזרחות קולומביאנית. להפתעתו הוא נעצר במקום ונודע לו כי יגורש מיד מתחומי המדינה. סעיף 1067 משנת 2015 בחוק הקולומביאני קובע כי רשות ההגירה והמשטרה רשאיות להחליט על גירושו של כל אדם זר אשר מהווה סיכון לביטחון הלאומי ונמצא כמפריע לסדר הציבורי, גם אם זה נמצא במדינה במעמד חוקי של תושב. מוש מוכר היטב למשטרת ישראל וגם לאינטרפול. הוא בעל עבר פלילי, נעצר ב2003 במסגרת חקירה בינלאומית, בחשד שעמד בראש רשת ישראלית שהבריחה קוקאין ואקסטזי מדרום אמריקה לאירופה ולמזרח.


כתבי החדשות בקולומביה טענו כי מוש מבוקש בישראל בגין סחר בסמים ואפילו סחר בבני אדם, אבל אחרי טיסה מבוגוטה בליווי שוטרי רשות ההגירה של קולומביה, דרך פנמה, מוש נחת בנמל התעופה בן גוריון ביום רביעי האחרון ומשם נסע לביתו, כאדם חופשי.


לפני כשנתיים החלו להצטבר תלונות של תושבי טגנגה שמאסו ברעש ובהתנהגות הפרועה של הישראלים במקום. "הישראלים גם מסתובבים בקבוצות גדולות והם גם נורא רוצים להתפרק. קצת פחות אוהבים את כל הרעש, הצלצולים והמוגזמות הישראלית", מספר רתם מטרסו, שטייל בקולומביה. פרשת מוש הציפה את שאלת המוסריות של הישראלים הצעירים שמגיעים לקולומביה ומזרימים כספים לשוק המקומי של שירותי מין וסחר בסמים. אבל הפעם מה שקרה בטגנגה לא נשאר בטגנגה. צו גירושו של מוש קובע כי לא יורשה לשוב למדינה ב-10 השנים הבאות, המלון שבבעלותו סגור כרגע ומקומות לינה אחרים בכפר החליטו לסגור את הדלת בפני לקוחות ישראלים. החגיגה, כך נראה, אולי הסתיימה.

 

 

מסיבה במלון בנג'מין בטגנגה, קולומביה
 

מסיבה במלון בנג'מין בטגנגה, קולומביה(חדשות עשר)

 

אסי מוש מסר בתגובה: "זה פשוט הכל שקרים, אני שילמתי מחיר אישי כבד על דברים שבכלל לא קשורים אליי, אני לא יכול לשלוט על כל תייר שמתאכסן במלון, זה גם לא התפקיד שלי. במלון עצמו מעולם לא קיבלנו אפילו דוח אחד על רעש מהיום שפתחנו וזה אומר דרשני. טגנגה זה הבית שלי, אני אוהב את המקום הזה, אני אוהב את התושבים, הרי בחרתי לגדל את הילדים שלי שם".