01.12.2017

22:01

נושאים חמים

בניסיון להקדים את ביטן ואמסלם - ההמלצות בתיקי נתניהו יפוצלו

המשטרה שוקלת להאיץ החקירה בפרשת המתנות ולהגיש את ההמלצות בה במנותק מההמלצות בתיק 2000 וזאת על מנת להקדים את החוק שמקדמים חברי הכנסת אמסלם וביטן

ראש ממשלה בחקירה: המשטרה שוקלת להאיץ את חקירת תיק 1000 ולהגיש המלצות לפרקליטות במנותק מתיק 2000. זאת על מנת לעקוף את "חוק ההמלצות" לפני שייכנס לתוקפו. לפי גורמים, תיק 1000 די בשל וצפויה עוד חקירה נוספת של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בנושא "חוק ההמלצות", האופוזיציה מתכננת פיליבסטר ארוך במיוחד לפני ההצבעה על החוק. כמו כן, בכוחו של הנשיא ריבלין לעכב בכמה שבועות את כניסת החוק לתוקף.

 

אתמול דווח כי המיליארדר ג'יימס פאקר העיד השבוע בפרשת המתנות, זאת לאחר חודשים של ניסיונות מצד המשטרה. על פי גורמים אכיפה בכירים, עדותו חיזקה את החשד למרמה והפרת אמונים מצד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתיק 1000. תשאולו בוצע על ידי המשטרה הפדרלית במלבורן. על פי החשד, הוא העניק טובות הנאה לבני משפחת נתניהו, ייתכן כי על פי בקשת ארנון מילצ'ן. בקרוב יזומן ראש הממשלה לחקירה נוספת ובה יעומת עם עדותו של פאקר.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

גורמי אכיפה: עדות פאקר מחזקת את החשד למרמה מצד נתניהו

בעקבות תמונותיו של פאקר על היאכטה: הפרקליטות תבקש ממקסיקו חיקור דין
בזמן שבארץ מנסים לתאם מועד לעדותו: פאקר תועד נופש על יאכטה במקסיקו

 

 

ג'יימס פאקר, יאיר נתניהו ובנימין נתניהו
 

ג'יימס פאקר, יאיר נתניהו ובנימין נתניהו(חדשות 10)

 

עדותו של פאקר, הנחשב לעד מרכזי עבור החקירות, נערכה במלבורן, כאשר הוא תושאל על ידי המשטרה הפדרלית המקומית. צוות ישראלי, בראשות עו"ד יונתן תדמור, ישב בחדר סמוך וצפה בתשאול. על פי החשד, המיליארדר העניק טובות הנאה לבני משפחת נתניהו, ובתוך זה ליאיר נתניהו. עוד נחשד כי ארנון מילצ'ן פנה לפאקר כדי שיעזור לו במתן מתנות לראש הממשלה. במסגרת התשאול, עומת פאקר עם עדותה של הדס קליין, העוזרת של מילצ'ן. פאקר לא נחקר באזהרה, אלא תושאל בלבד, מכיוון שהוא לא חשוד בשוחד. על פי המשטרה, נראה כי לא היה לו אינטרס במתן המתנות, בהן גם טיסות עבור יאיר נתניהו ואירוח במלונות מפוארים.