19.08.2018

12:21

ארוחת עשר מוצלחת: כך תכינו לילדיכם כריך טעים ובריא

הכנת כריך מזין וגם טעים עלולה להיות משימה לא פשוטה. איך בוחרים את הלחם המושלם ומה כדאי למרוח עליו? מומחית מהתחום תענה לכם על כל השאלות

אחת הדילמות המרכזיות של הורים רבים לקראת החזרה ללימודים היא מה לתת לילדיהם לאכול בארוחת העשר. אותו כריך קטנטן, אותו אוכלים הילדים בבית הספר או בגן, עלול להיות מקור לסוכר מיותר והמון קלוריות עודפות. שנייה לפני תחילת השנה, חושפת טלי מחלב, מרצה ומנחת סדנאות בריאות, מה צריך להכיל הכריך הבריא של ילדיכם.

 

לטענת טלי, השלב הראשון בדרך לכריך הבריא המושלם צריכה להיות בדיקה מדוקדקת של מרכיבי הלחם ממנו בחרנו להכין את הסנדוויץ'. הצהרות כמו לחם בריאות או לחם כפרי המתנוססות בגאון על גבי אריזת הלחם לא מעידות על דבר, ומה שחשוב באמת זה מה מכילה רשימת הרכיבים. נחפש את קמחי הקוסמין, השיפון ואת הקמח המלא, ונדאג כי הם יכללו באחוזים גבוהים בלחם שלנו. כמו כן, מה שעדיף שלא יהיו בו הם סוכר ותוספת גלוטן.

 

לא על הלחם לבדו: מה כדאי למרוח בכריך?

 

הממרחים על המדף בסופר לא ממש בריאים, כך טוענת טלי, כי הם מכילים כמויות אסטרונומיות של סוכר, חומרים משמרים ומייצבים. לכן, אם אנחנו רוצים לוודא שהכריך שילדינו יאכלו יהיה באמת בריא כדאי שנכין את הממרח בעמצמנו. דוגמאות לממרחים טבעיים או תוספות לסנדוויץ' אותם ניתן להכין בקלות הם ממרח קשיו, פרוסות טופו צרוב במחבת במרינדת סויה או שוקולד למריחה בהכנה עצמית, אותו ניתן להכין מחמאת שקדים, קקאו ומעט מייפל.

 

שתהיה לנו שנה טובה ובעיקר - בריאה!