28.12.2017

21:38

עודכן:

מדוע ברשתות הפארם מוכרים משחות החתלה המכילות חומרים אסורים?

מדוע ברשתות השיווק נמכרות משחות החתלה שבהן יש חומרים שאסורים לשיווק בישראל? במשרד הבריאות אומרים: אמנם אסרנו לשווק, אבל לרשתות מותר למכור כדי לסיים את המלאי

חגית, כמו הורים רבים, נחשפה בימים האחרונים לסערה ברשת בנוגע לחומרים הכימיים שבמישחות ההחתלה לתינוקות. הסערה החלה כאשר לאחרונה הוגשה תביעה ייצוגית בסך 12 מיליון שקלים נגד שורת יצרני מישחות החתלה המכילות פרבנים. מדובר בחומרים משמרים שנאסרו לשיווק בישראל כבר לפני שנה כמו באירופה, אך עדיין נמצאים על המדפים.

 

מטרת הפרבנים במישחות ההחתלה כמו במוצרי קוסמטיקה – היא להאריך את חיי המדף. לא מדובר בסכנת מוות או בהרעלה מיידית חלילה אבל רשויות בעולם נוקטות משנה זהירות, במיוחד כשמדובר בתינוקות.

 

החתלת תינוק
 

החתלת תינוק (פוטוליה )

 

 

שנה חלפה מאז נכנס לתוקף איסור השיווק של משרד הבריאות אבל במשחה הזאת שקנינו היום אפשר למצוא פרופילפרבן ובמשחה הזאת את אותו חומר בדיוק.

 

במשרד הבריאות מסבירים כי אכן קיים איסור שיווק של מוצרים המכילים פרבנים אסורים, אבל שימו לב לניסוח: אסור ליצרני המשחות לשווק אותן לרישתות הפארם אבל את כל מה שיש במלאי – מותר למכור! עד מתי? לכאורה עד שתאזל הסחורה. ומי בודק מתי היא נקנתה ומתי יוצרה? שאלה טובה שלצערם של ההורים – אין עליה תשובה.