BETA

06.05.2018

12:01

מהשדה לצלחת: הגאדג׳טים שיאפשרו לנו לאכול יותר בריא

מהאפליקציה שתגלה אם הפרי בסופר בשל, דרך גלולת יין ועד לחממה ביתית המתחברת לאפליקציה: קבלו הצצה לכמה מההחידושים והגאדג'טים הישראלים שיאפשרו לנו לאכול בריא יותר

(וידאו ארכיון: הדגמה של ה- Clarifruit  אצל  אורלי גיא)

 

מידע בתחום התזונה זמין היום לכל דורש יותר מאי פעם: רובנו יודעים שצריך להוריד בכמות הסוכר או לצרוך יותר סיבים ובאופן כללי - לאכול בריא יותר. אבל למרות זאת - אנחנו לא עושים זאת. אנחנו נמנעים מאכילת פירות וירקות טריים כי סנדביצ׳ים ופיצות יותר נגישים לנו ולא דורשים תכנון מוקדם או קנייה מרוכזת בסופר. אפילו בתחום הרכישות ברשת, שכבר מזמן הפך למציאות ואינו עוד טרנד חולף, השארנו את הפירות והירקות מאחור. אז תארו לכם שיכולתם לקטוף ירקות לסלט טרי מידי יום מבלי לצאת מהבית? ומה אם המצלמה של הסמארטפון שלכם הייתה מסוגלת לעזור לכם לאתר בסופר את הירקות הטריים ביותר?

 

בכנס ותערוכת אגריטך 2018, שתערך השבוע בין התאריכים ה-8 עד ה-10 במאי בגני התערוכה, ע״י עמותת אגריטך וחברת כנס תערוכות, בשיתוף עם משרד החקלאות, משרד הכלכלה, מכון הייצוא, משרד החוץ ואיגוד התעשייה הקיבוצית שבמשרד התעשייה, יציגו פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, תוצרת  כחול לבן, שאמורים לאפשר לנו לאכול קצת יותר בריא ולדברי חוקרי מכון וולקאני- אפילו מבלי שנרגיש. 

 

"הצרכנים התרגלו לקבל מוצר שנראה יפה אבל שבא על חשבון הטעם והאיכות התזונתית" אומר פרופ׳ איתמר גלזר ממכון וולקאני. "גם מבחינת חיי מדף, ברגע שהתחילה התעשייה של הסופרמרקט ותעשיית השיווק של הפירות והירקות, בהם עוברים כמה ימים עד שהפירות והירקות מגיעים מהמדף לצלחת, היה צורך להשביח אותם ולחפש פתרונות מסחריים לחיי מדף ארוכים, שבהם התוצרת נראית מעולה אבל למעשה באו על חשבון הטעם.  והיום אנחנו מנסים לשנות את זה״.

 

יין בקפסולה? להנות מהסגולות מבלי להשתכר

 

״ אנחנו מנסים להחזיר את התועלות שבפירות והירקות. אנחנו מכליאים את הזנים הפופולאריים עם זנים שאולי לא נראים טוב מספיק אבל הם ללא ספק יותר איכותיים. ב- 10 שנים האחרונות הראייה בתחום המחקר אצלינו בוולקאני לא רק לטפל בנושאים שהם רלוונטיים לחקלאים אלא גם לציבור הצרכנים. המשמעות- אנחנו משביחים עגבניות, פלפלים או תפוזים לא רק שיתנו יותר מזון אלא גם שיתנו יותר בהקשר של רכיבי בריאות. הכל נעשה באופן טבעי ועושים השבחה של גידולים להעלאת האיכות הבריאות של המרכיבים כמו ויטמינים ונוגדי חמצון ללא השפעה על ערך הקלורי.

 

למשל ד״ר אבי פרל, השביח את אחד המרכיבים הבריאים ביין האדום, מה שנקרא הסינדרום הצרפתי- שאוכלים הרבה דברים שומנים ועדיין נשארים בריאים. הוא לקח תאים של ענבים ומיצה מהם את המרכיב הבריאותי, שמקטין את התופעות של התקפי לב ותופעות אחרות המאפיינות בעיות בריאות של אנשים שאוכלים אוכל שמן. הוא הצליח לייצר אבקה שכוס אחד שלה שווה בערך ל- 700 בקבוקי יין. אפשר לבלוע את זה כקפסולות לאנשים שרוצים לשמור על הבריאות ולמנוע בעיית שקיעת כולסטרול בלב ובעורקים, בכל קפסולה שווה ערך לבקבוק יין צרפתי טוב ומבלי להשתכר או לקבל את תופעות הלוואי האחרות הפחות בריאות של היין.

 

דוגמה נוספת מטפלת בתזונת ילדים. למשל הילדים לא אוהבים את הצבע של הקמח המלא כי הוא חום ואפור. הצלחנו לייצר חיטה שנראית לבנה אבל מכילה את כל התועלות של קמח מלא. גם כאן ביצענו הכלאה עם זנים פחות פופולאריים ואפילו ניתן לומר עתיקים של חיטה, שהם הרבה יותר עשירים, עם זנים מסחריים נפוצים. בזן חדש שנקרא ״רותה״ העלנו את רמת הגלוטן ואת האיכות אפייה של הקמח שעושים מהחיטה. כך למעשה הפקנו קמח, שנראה לבן, אבל למעשה הוא קמח מלא ועשיר.

 

 

 

האפליקצייה שמזהה אם הפרי שאתם עומדים לרכוש בשל או רקוב

 

מי מאיתנו לא הלך לסופרמרקט, התחיל למשש כל עגבניה ואפרסק ולדפוק על כל אבטיח והסתכל על כל מלפפון כמה פעמים כדי לוודא שהוא בשל אבל לא רקוב? ובכן, קלאריפרויט ( Clarifruit) של אבי שוורצר ורובי בויארסקי  היא חלק מתוכנית חממה של ״יכין״ ו- Tech For Good  שבאה לעזור לסטארטאפים מצטיינים בתחום האגריטק. השניים החליטו לעזוב עבודות כמנהלי פיתוח מצליחים בחברות הייטק בינ״ל ולייבא את המתודולוגיות הכי מתקדמות בתחום התוכנה לעולם החקלאות ולייעל את שרשרת האספקה של פירות.

 

 אבי שוורצר ורובי בויארסקי עם הפיתוח שלהם
 

אבי שוורצר ורובי בויארסקי עם הפיתוח שלהם( יח"צ)

 

הסיפור של הסטארטאפ מנס ציונה התחיל מעץ המנגו בחצר של אבי, שניסה להבין מתי הזמן הטוב ביותר לקטוף את המנגו. הוא גילה שמדובר בסיפור לא פשוט בכלל, שכן מענה על השאלה הפשוטה ואפילו הפרה-היסטורית ״מתי הפרי בשל״ נדרשת הבנה באגרונומיה ושימוש במגוון כלים מדעיים. לדברי אבי שוורצר: ״כשבחנו את הבעיה לעומק הבינו שגם הצרכן שבוחר את הפירות והירקות שלו בשוק או בסופר מסתמך על רשת השיווק שמציגה תוצרת לרכישה במועד שמתאים לה, מבלי לתת לו את המידע באשר לשאלה ״כמה זמן עוד נותר לפרי להיות טרי/ בתוקף״ . בנוסף מספר שוורצר, שאחת הבעיות הגדולות בעולם הצרכנות היום, שעובר לאונליין לא רק בביגוד אלא גם במוצרי ייסוד, היא - כיצד אנחנו קונים באונליין את הפירות והירקות, כאשר חסר אותו מנגנון או שפה משותפת בין הקונה לבין הרוכש כשמדובר בבשלות ואיכות של פירות.

 

״אם ניקח כדוגמא  מוצרי חלב, אפשר לבדוק בקלות תאריך תפוגה שמוטבע ע״ג האריזה״ אומר אבי ומוסיף ״אבל כשאנחנו מזמינים פירות וירקות באונליין אין לנו יכולת הבסיסית למשש אותם או להריח ולהבין את רמת הטריות שלהם. אנחנו כאן עוד יותר מסתמכים על המשווקים שיביאו לנו תוצרת טרייה הבייתה. בשורה התחתונה, צרכנים נמנעים מלקנות מזון באינטרנט מכיוון שהפירות והירקות מהווים אחוז ניכר מהסל ואין להם דרך לדעת בוודאות שיקבלו את הפירות והירקות בסטנדרט שהם רוצים. שרשרת האספקה של הפירות והירקות לא יעילה בצורה קיצונית אשר כ- 45% מכלל הפירות והירקות שגדלים בשדה הולכים לפח בטרם הגיעו לשולחן ממגוון רחב של סיבות."אנחנו מאפשרים לצמצם את בזבוז מזון ולשפר את איכות הפירות והירקות לצרכן. כמו כן הקטנת הבזבוז תאפשר הורדת מחירים, מה שיאפשר לצרכנים לצרוך יותר מזון בריא וטבעי".

 

 

 המערכת של Clarifruit בפעולה
 

המערכת של Clarifruit בפעולה( יח"צ)

 

 

הפתרון של קלאריפרויט, מבוסס קריאת מאפיינים פנימיים של פירות, באמצעות סורק ה- SCIO של החברה הישראלית Consumer Physics ובשילוב טכנולוגיית עיבוד תמונה מתקדמת מתוך המצלמה של הסמארטפון. איסוף המידע נעשה בצורה קלה ומהירה בכל סמארטאפון ע״י הורדת אפליקציה. אח״כ מתבצע תהליך של ניתוח דגימת הפירות באמצעים מתקדמים כמו ניתוח נתונים Big Data  ואינטלגציה מלאכותית כשכל התוצאות עולות לענן ונשמרות שם.

 

קלאריפרויט כיום עובדים היום עם סיטונאים, חברות השבחת פירות ותאגידים חקלאיים. אחד הלקוחות הישראלים הראשונים של החברה הם ״ענבי טלי״ שיישמו את המערכת בשנה הקרובה - מה שיעזור להם לשפר את תהליכי בקרת האיכות.

 

 

LivingBox: סלט טרי DIY בבית ובכל יום

 

 

״מצאנו את הדרך זה אנשים יכולים להכין לעצמם את הסלט המושלם, שבוע אחרי שבוע מבלי לצאת מהבית לשוק״ אומרת ניצן סולן מייסדת חברת LivingBox המייצרת מערכות בייתיות DIY מבוססות טכנולוגיית הידרופוניקה. ״עם המערכת שלנו תוכלו לבנות לכם מערת שמייצרת עבורכם קערת סלט טרי כל יום. הסלט יכול להיות מורכב מחסות, תרד, עגבניות (תמר ושרי), מלפפונים, מיזונה, רוקט, שמיר, פטרוזיליה, בוק צ׳וי, פלפלים ואפילו תותים. המערכת שלנו היא הוכחה חיה כי כל אחד יכול לגדל ירקות אורגניים טריים בבית עם מעט מאוד מאמץ״.

 

 מימין: ניצן סולן  - משמאל: אפליקציית LivingBox
 

מימין: ניצן סולן - משמאל: אפליקציית LivingBox)

 

ה-LivingBox היא מערכת מהפכנית המאפשרת לכל אחד לגדל תוצרת חקלאית טרייה באופן ידידותי לסביבה. בכל מקום ובכל זמן. יתרון נוסף של המערכת היא הקניית ״חיי מדף״ ארוכים יותר או אורך חיים ארוך יותר לתוצרת טרייה. כלומר, אם אנחנו קוטפים רק לפי הצורך, אנחנו מונעים את הבזבוז מהירקות שנזרקים. לצערנו קרוב לחצי ממה שאנחנו קונים טרי נזרק״. הטריות בתוצרת מתאפשרת הודות לטכנולוגיית ההידרופוניקה- טכניקה המאפשרת גידול במים בלבד ללא תלות באדמה, עם צריכה של 20% בלבד מכמות המים והדשן לעומת החקלאות הרגילה, ומאפשרת לגדל בצורה מאד מקיימת ובכל מקום, גם בתנאי מדבר וגם בתנאים עירוניים.

 

 

לדברי ניצן סולן: ״מהות המוצר שלנו הוא שגם אנשים שגרים בערים יוכלו ליהנות מתוצרת טרייה ממש כמו במשק. החזון שלנו למעשה מתקשר לטרנד מאד חזק היום של חקלאות עירונית והרצון להתחבר לאדמה מבלי לעזוב את העיר, לגדל מזון טרי ובריא גם מול האתגרים של מחייה בעיר, צפיפות במקום ומיעוט קרקעות. העניין בטרנד החקלאות האורבנית שהוא גלובאלי ומשותף לכל אוכלוסיית העולם. עד 2050 80% מאוכלוסיית העולם יגורו בערים. בשנים האחרונות אנחנו רואים אותו מתגבר בערים כמעט בכל מקום בעולם: בארה״ב, אירופה והמזרח הרחוק. היקף השוק ל- 2018 הוא 24.3 ביליארד דולרים כאשר לפי מחקרים 36 מיליון משקי בית בארה״ב בלבד עסקו בשנים האחרונות בגידול בייתי של מזון. בישראל המודעות לנושא מתחילה לעלות בשנים האחרונות ומעבר לאנשים פרטיים שמגדלים בבתים פירות וירקות אנחנו מתחילים לראות גם תנועה קהילתית גדולה יותר במוסדות ובשטחים ציבוריים״.

 

ניצן תציג את המערכת בפאנל של small farm holders, שבכנס אגריטך – הכינוס הבינ״ל הגדול ביותר בישראל לתחום הטכנולוגיות החקלאיות, שיתקיים ב-8 – 10 למאי בגני התערוכה בתל אביב. במסגרת הכינוס יוצגו בפני 40,000 משתתפים מרחבי העולם טכנולוגיות חקלאיות ישראליות מובילות בתחום אבטחת מזון ומלחמה במדבור, בין היתר בהקשר של משקי בית עצמאיים, קטנים, בערים ובקהילה. ״אני חושבת שמה שמאפיין את החיבור של הקהל הישראלי לחקלאות האורבנית הוא השליטה המוחלטת במה שאנחנו אוכלים״ אומרת ניצן. ״מודעות למזון, לחומרי הדברה ואיכות מזון עולה יותר ויותר. כמו כן המודעות לחוסר האכיפה בתחום המזון גם כן עולה כל הזמן. זה מניע את האנשים לבחור.

 

"החקלאות האורבנית מסייעת להתמודדות עם יוקר המחייה כיוון מאפשר לגדל באופן יותר כלכלי וחסכוני"
 

"החקלאות האורבנית מסייעת להתמודדות עם יוקר המחייה כיוון מאפשר לגדל באופן יותר כלכלי וחסכוני"( צילום: יח"צ LivingBox)

 

לדברי ניצן סולן: ״ה- "Livingbox" מורכבת ממספר תיבות מודולריות המתחברות ביניהן למערכת אחת והיא מגיעה DIY מגיע בקופסה עם שליח הביתה. לוקח כשעה של הרכבה, ממש כמו איקאה, כל הרכיבים והוראות ההרכבה בפנים וצריך פשוט להוסיף מים. התפעול שלה הוא מאד פשוט ומתקיים במעגל סגור, כך שגם התחזוקה שלה מאד פשוטה. להחליף מים במערכת צריך פעם בשבועיים/ חודש לפי מזג האוויר ויש גם אפליקציה שמאפשרת לקבל ליווי והנחייה לתפעול היום יומי. באפליקציה תוכלו לראות חברים אחרים בסביבה שלכם בעיר שמגדלים עם ה- Livingbox, לייצר שיח קהילתי, להתייעץ, ובעיקר להבין ולראות מתי אפשר לקטוף ולאכול.״