BETA

24.03.2018

22:35

הרוח והחומרה: כך הפכו בוגרים הומניים לסחורה הכי חמה בהייטק

גם אם למדתם פילוסופיה או היסטוריה, הדלת לחברות ההזנק ממש לא סגורה עבורכם - ולאחרונה מגלים שם את היתרונות שבאנשים נטולי הכשרה מדעית. אז איך הופך משורר לאנליסט?

צופים וצופות יקרים, שימו לב: יאיר דברת, שכל הכשרתו הפורמלית מסתכמת בלימודי לטינית ויוונית עתיקה, עובד היום בתפקיד אנליסט בחברת הזנק שמספקת ייעוץ מידע לחברות אינטרנט בישראל. והוא לא היחיד.

 

רוני למדה תקשורת ותיאטרון באוניברסיטת תל אביב. היום היא מנהלת צוות פיתוח עסקי בחברת היי-טק שיושבת בקומה ה-23 בבית רובינשטיין שבתל אביב. ואיוון – הניסיון התעסוקתי היחיד שהיה לו לפני שהתחיל ללכוד וירוסים בצ'ק פוינט, היה החלפת סלילי סרטים בסינמטק.

 

כן, נראה שמשהו קורה בתעשיית ההיי-טק בזמן האחרון. במקביל לריבוי התוכניות של משרד החינוך לדחוף כמה שיותר תלמידים ותלמידות למקצועות הריאליים, דווקא החברות שאמורות לקלוט אותם בקבצה, מתחילות להישמע הרבה יותר הומניות, כך שגם אם החלטתם שלא ללכת לכיוון מדעי המחשב, ייתכן שעדיין תצליחו להתברג בהייטק. אם תרצו כמובן.

 

יאיר דברת, משורר ואנליסט מידע בהייטק
 

יאיר דברת. "קשה להתפרנס משירה, אני עובד בהייטק" (חדשות עשר)

 

 

במבט ראשון נראה שנטורל אינטליג'נס היא בעלת כל המאפיינים הקלאסיים שלמדנו לצפות להם בחברת היי-טק. ספות מעוצבות, למקרה שהם לא נחו מספיק, ואפילו חדר שבהגדרה נועד למנוחה. רוני, כאמור עשתה את הבלתי אפשרי ובלי כל ניסיון קודם הצליחה להתגנב להייטק. היום היא כבר מנהלת צוות בחברה - תפקיד ששווה בתעשייה בין 22 ל-28 אלף שקלים בחודש. ולמרות התארים המפוקפקים שלה, גם היא נופלת בטווח הזה.

 

על פי הוושינגטון פוסט, במחקר שערכה מחלקת כוח האדם של חברה קטנה בשם גוגל הופתעו לגלות שבניגוד למה שנהוג היה לחשוב, הצוותים היעילים ביותר בחברה לא היו אלה שהיו בהם האנשים הכי חכמים. לא המתמטיקאים או המתמטיקאיות או המהנדסים וְהמהנדסות. גם לא בעלי ההכשרה בתכנות. דווקא החבר'ה בעלי ובעלות התכונות הרוחניות יותר, כמו אמפתיה, יכולת הקשבה, חשיבה ביקורתית וביטחון רגשי, התגלו כעובדים והעובדות המצטיינים בחברה.

 

מפתחים אנטי וירוס נגד הבאג

 

יואב מלמד לא הגיע מההיי-טק, הוא גם לא שואף לשם. אבל כשאשתו סיימה את לימודיה במדעי המחשב וְהתקשתה למצוא עבודה, הוא מצא את ייעודו. לפני שש שנים הוא הֶקִים את קבוצת פייסבוק "משרות בהיי-טק ובשיווק – ללא ניסיון" - וכיום יש בה כבר 153 אלף חברים וחברות. לדבריו, קצב ההתרחבות של תעשיית ההיי-טק הישראלית יצר מחסור בהון אנושי ואילץ את החברות לחפש חלופות בגיוס כוח אדם. בלא מעט חברות מחפשים היום מענה לצורך ההולך וגובר בתפקידים שהמכללות הטכנולוגיות והחוגים למדעי המחשב לא מצליחים לספק.

 

וכשיש באג במערכת, תסמכו על חברה כמו צ'ק פוינט שתדע לפתח אנטי וירוס. בשבוע שעבר קפצנו לביקור במשרדים שלהם, ולא תאמינו אילו עובדים ועובדות מצאנו שם. כבר מאז 2005 צ'ק פוינט מגייסת עובדים ועובדות שלאו דווקא עברו הכשרה מוקדמת. אם תוכיחו במבחנים שלהם אוריינטציה טכנית, שיותיות ויכולת פתרון בעיות, תוכלו לקבל ג'וב בחברה הישראלית המצליחה בעולם.

 

רוני להט, מנהלת צוות בהייטק
 

רוני להט, מנהלת צוות בהייטק. לא המסלול הרגיל (חדשות עשר )

 

 

אז מה לעזאזל קורה פה? האם באמת יכול להיות שתעשיית ההיי-טק הישראלית, זו שנחשבת לאחת היעילות בעולם, באמת התרככה והחליטה ששוויון ההזדמנויות חשוב לה מרווחים? נראה שלא. רוב החברות עדיין יעדיפו כנראה יוצאי 8200 ובוגרי טכניון - אילו היו יותר כאלה. וצריך גם לזכור שהשכר ההתחלתי של מי שהוכשרו על ידי החברה עצמה נמוך בכ-30 אחוזים מזה של עובד או עובדת שבאו מוכשרים ומנוסים מלכתחילה.

 

מצד שני, העובד זוכה להכשרה חינם, לאחר כשנתיים הוא צפוי לסגור את הפער ותוך 5 שנים כבר יוכל להכפיל את שכרו ולהרוויח כ-15 אלף שקלים בחודש, לא כולל בונוסים ולא כולל מניות. אבל הדבר הכי מעניין בסיפור הזה, הוא שכאשר צ'ק פוינט וחברות נוספות נתנו לדבר המטורף הזה הזדמנות, הן גילו משהו שאפילו המהנדסים המוכשרים ביותר שלהם לא הצליחו לצפות.

 

אז צופים וצופות יקרים, במיוחד אלה מכם שעדיין מתלבטים לאיזה כיוון לפנות - גם אם חשקה נפשכם ללמוד היסטוריה, פילוסופיה או ספרות, זה לא אומר שאתם שווים פחות. על פי גישת החברות שביקרנו בהן, ייתכן שאתם אפילו שווים יותר. שערי ההיי-טק שהיו סגורים לחלוטין במשך שנים, מתחילים להיפתח, לכל מי שמסוגל או מסוגלת להביא את היתרונות הייחודיים לו או לה, גם אם אין להם חמש יחידות במתמטיקה.