06.03.2018

15:20

אימפריה: הישראלים כבשו את תערוכת המובייל בברצלונה

התעניינות שיא בנציגות ההייטק הישראלי: "למעלה מ-3,000 פגישות נערכו במהלך פעילות הביתן הישראלי בתערוכת המובייל בברצלונה שהסתיימה בשבוע שעבר". צפו בהצצה מיוחדת

תערוכת המובייל העולמית בברצלונה, MWC 2018 , שהסתיימה בסוף השבוע האחרון סיפקה הצצה מרתקת לטרנדים הבולטים שישלטו בעולם המובייל בשנה הקרובה.  מיטב החברות הבינלאומית חשפו חידושים בארוע: סמסונג השיקה את הגלקסי S9, נוקיה השיקה סדרה של סמארטפונים והחזירה לחיים את דגם ה-8110 משנות התשעים המאוחרות, ואסוס חשפה סדרת מכשירים שנראים כמו שיכפול גנטי של האייפון איקס.

 

אבל חברות מסחריות לא היו היחידות שהציגו בארוע הזה, בין הביתנים הענקיים פוזרו גם מתחמים בהם מדינות שונות הציגו שלל סטארטאפים מקומיים מבטיחים - חלקם חדשים יותר, וחלקם ותיקים בזירת המובייל. בין כל המתחמים האלו בלט לו גם המתחם הישראלי שזכה למיקום מעניין במיוחד: בסמוך לביתנים של טורקיה וערב הסעודית. 

 

"65 חברות ישראליות הציגו בביתן הישראלי, כש-50 אחוז מכל אלו הציגו בפעם הראשונה" אמר מיקי אדמון מנהל נמחלקת ההייטק בראיון לעשר אונליין. "כשמדברים על מובייל כבר מזמן לא מדובר על שיחות טלפון מהמכשיר הנייד -  המובייל נכנס לארנק, לרפואה, לרכב ולעיר החכמה - לכן הרכבנו כאן מגוון נרחב של פתרונות כחול לבן שמציגים את המימוש של החזון הזה של העברת השימוש במובייל לכל אורחות החיים". "יש פה מנעד רחב של כל שרשרת המזון של התעשייה מהתשתיות ועד הסייבר שמגן על המכשיר הבודד של הצרכן" אומר אדמון,  ואכן שיטוט קל בביתן הישראלי חשף  תמהיל מגוון שכולל שלל תחומים החל מחברות המתמחות בשדרוג תשתיות, דרך חברות סייבר דרך מפתחי אפליקציות ועד מפתחי יישומי מציאות רבודה. 

מבחינת ההיענות נראה כי פעילות הביתן השיגה את מטרתה ואף מעבר לכך: " למעלה מ-3,000 פגישות נקבעו במהלך פעילות הביתן" אומר אדמון". מדובר על נציגים בכירים מכמה מרשתות הקמעונות הגדולות בעולם כמו מנהלים בתאגידי ענק בתחום הרכב, הבנקאות, המובייל והתשתיות. הישראלים הפכו למזוהים עם חדשנות ופשוט תענוד גדול לראות את מה שקורה פה" אמר.