אסד: "הצבא יסיים את הפעולה בדרעא בקרוב מאוד"

עיתון סורי ציטט את הנשיא, שאמר כי כל מדינה עשויה להתמודד עם מהומות כפי שמתרחשות כעת בארצו. בינתיים, מאות מעצורי ההפגנות הואשמו בעבירה של "ביזוי כבוד המדינה" והמעצרים נמשכים. לדברי גורם אופוזיציה, ייתכן שמספר העצורים כבר הגיע ל-8,000

(19 שניות)

נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, מבטיח כי המהומות בארצו קרובות לסיום. כך מדווח היום (רביעי) העיתון הסורי העצמאי "אל-ווטן".

 

חושבים שאסד ישרוד את המהומות? ספרו לנו בפייסבוק »

 

העיתון מדווח כי אסד נועד עם גורמים בעיר דיר א-זור שבצפון-מזרח המדינה ואמר להם כי כוחות הצבא שנכנסו לעיר דרעא, שנחשבת למוקד המחאה, "בקרוב מאוד". הוא אף הוסיף כי כל מדינה עשויה להתמודד עם אירועים כפי שהיו בדרעא.

 

בתוך כך, ארגוני האופוזיציה השונים בסוריה מדווחים כי מאות סורים שנעצרו במהלך ההפגנות הואשמו ביממה האחרונה בסעיף של "ביזוי כבוד המדינה". עונש המאסר הקבוע בחוק הסורי על העבירה הוא שלוש שנות מאסר.

 

כוחות הביטחון של אסד ממשיכים בינתיים במעצרים ההמוניים ברחבי סוריה. על פי אחד הדיווחים, אמש השתמשו הכוחות בגז מדמיע כדי לפזר הפגנה של כמה מאות סטודנטים בחלב, שדרשו להסיר את הסגר הצבאי שהוטל על דרעא, וכמה מהם נעצרו.

"המעצרים ההמוניים ברחבי סוריה נמשכים, ומדובר בעוד הפרה של זכויות אדם ושל הסכמים בין-לאומיים", סיפר פעיל זכויות אדם מרכזי במדינה. פעיל אחר סיפר כי בידי האופוזיציה יש שמות של לפחות 2,843 עצורים, אבל המספר האמיתי לדבריו יכול להגיע גם ל-8,000.

 

על פי האופוזיציה, כעשירית מהעצורים מגיעים מדרעא. שלשום דווח כי כוחות הביטחון ביצעו פשיטה בדרעא ועצרו כ-450 גברים מתחת לגיל 40 בבתיהם. עוד דווח כי כוחות הביטחון ניקו את הרחובות מדם המפגינים שנורו, כדי להעלים את העדויות לזוועה.