מנהל בתי המשפט אמר בדיון: "לעומס יש מחיר"

דבריו של משה גל בוועדה בכנסת נצבעים באור מצמרמר על רקע התאבדותו של שופט בית משפט השלום. "מערכת המשפט בישראל היא מהעמוסות בעולם ולעומס יש מחיר", אמר אתמול מנהל בתי המשפט. בני משפחתו של השופט טוענים כי רק לאחרונה זומן לשיחה אצל גל, אחרי שהיה נתון בפיגור בתיקים

ערפל אופף את נסיבות התאבדותו הערב (שלישי) של שופט בית משפט השלום בירושלים. במכתב ההתאבדות שהשאיר אחריו סיפר השופט כי היה נתון לאחרונה בפיגור של תיקים וזומן לשיחה עם נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, ועם מנהל בתי המשפט, השופט משה גל.

בני משפחתו טוענים כי מדובר היה בשיחת נזיפה, אך בהנהלת בתי המשפט אומרים כי היתה זו דווקא שיחת קרבה וכי הוחלט להעבירו לתפקיד אחר על מנת להקל עליו.

 

על רקע זאת, נצבעים עתה דברים שאמר מנהל בתי המשפט, השופט משה גל, בהקשר אחר, באור טראגי. "מערכת המשפט בישראל היא מהעמוסות בעולם ולעומס יש מחיר", אמר רק אתמול גל בדיון בכנסת בוועדה למאבק בנגע הסמים.

מנהל בתי המשפט נשא שוב את הזעקה המוכרת מזה זמן של מערכת בתי המשפט על עומס וטען כי המערכת עובדת עם מחצית מכמות השופטים הדרושים. הוא כמובן דיבר על המחיר הציבורי, אך לא שיער לעצמו כי ייתכן שהמחיר יהיה אולי גבוה הרבה יותר.

 

שופטים רבים במערכת המשפט מספרים על "אימת הסטטסטיקה", בה שופטים צריכים כל העת לתת דין וחשבון לממונים עליהם על הספקם בתיקים מה שמקשה עליהם.