אשכנזי לא פורש: "גלנט יכנס לתפקידו בעוד חצי שנה"

הרמטכ"ל דוחה את הדיווחים שלפיהם בכוונתו לפרוש לפני סיום כהונתו. "זו תקופה מאוד לא נעימה", אמר אשכנזי לתלמידים באור יהודה, אך הבהיר כי גלנט יכנס ללשכת הרמטכ"ל במועד המתוכנן

הרמטכ"ל גבי אשכנזי רמז היום (ראשון) בבירור כי בכוונתו להישאר בתפקיד עד סיום כהונתו, כשברקע הדיווחים שהוא עשוי לפרוש. עם זאת, הוא הודה כי מדובר ב"תקופה מאוד לא נעימה" עבורו ועבור צה"ל.

אשכנזי, שדיבר עם תלמידי תיכון באור יהודה בטקס שנערך לכבודו, התייחס למינויו של האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל ה-20 של צה"ל שיאושר היום בממשלה, ואמר כי הוא מברך אותו על כך. "אני וחברי המטכ"ל נסייע לו להיכנס לתפקיד במועד שנקבע, בעוד חצי שנה", ציין אשכנזי ורמז על כך שאינו מתכוון ללכת.

 

בהתייחסותו לפרשת המסמך המזויף, אמר הרמטכ"ל כי הוא מרוצה מקביעת המשטרה שלפיה אף אחד מהאלופים לא היה מעורב בעניין. יותר מתח שר הביטחון, אהוד ברק, ביקורת על כך שצה"ל לא טיפל במעורבים בפרשה. עם זאת, הוא הבהיר כי אין לו סכסוך עם אשכנזי וכי שיתוף הפעולה בין השניים יימשך.

אשכנזי שוחח עם התלמידים גם על המצב הביטחוני ואמר כי ישראל ניצבת בפני אתגרים לא פשוטים, בהם התחמשות החמאס וחתירתה של איראן לנשק גרעיני. על משטי המחאה לרצועת עזה אמר הרמטכ"ל: "אנחנו מציעים לכל מי שדואג לתושבי עזה להעביר סחורה, כמו שמגיעה סחורה לרמאללה. זה נבדק, מקבל אישור ומגיע ליעד. גם למשט הטורקי הצענו את אותו הדבר".

 

הרמטכ"ל התייחס גם לעתידם של התלמידים, שיתגייסו בקרוב לצה"ל, ויצא נגד תופעת ההשתמטות. "הכי חשוב שאנשים אצלנו ילכו לשירות הכי רחוק שאפשר - לקרבי. בלי זה לא הייתה מדינה ולא היינו יושבים פה. עכשיו זה תורכם", אמר אשכנזי. "צה"ל הוא צבא העם ויש חשיבות לדעת שהציבור מאמין בו ותומך בו, הידיעה שהמדינה כולה עומדת מאחורי החיילים. אין לקבל את ההשתמטות כנורמה, יש לנקוט עמדה נגד זה".