02.05.2010

17:33

עודכן:

מאסר לזוגתו של אליאור חן: "היא הפקירה את הילדים"

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 5 שנות מאסר בפועל ושנתיים על תנאי על זוגתו של חן הנאשם בהתעללות בשמונת ילדיה • השופט הגדיר במילים קשות את מעשיה: "חשים זעזוע עמוק לנוכח אדישות הנאשמת"

במסגרת עסקת טיעון שאושרה היום (ראשון) גזר בית המשפט המחוזי בירושלים חמש שנות מאסר בפועל ועוד שנתיים מאסר על תנאי על זוגתו של אליאור חן.

השופט צבי סגל הגדיר במלים קשות את מעשי האם והזנחתה ואמר: "אנו חשים זעזוע עמוק לנוכח אדישות הנאשמת כלפי המעשים שבוצעו בילדיה. היא הפקירה אותם לחלוטין בידי חן ועושי דברו, כמו היתה מכושפת ונטולת כושר שיפוט והבחנה בין אסור למותר".

עם זה, הוסיף השופט סגל כי עדיין יש סיכוי לשיקום המשפחה ואמר כי ילדיה מביעים רצון כי תשוב לחיות עמם. "לו תתמיד במהלך השיקומי שהתחייבה לו אין להוציא זאת מכלל אפשרות", אמר השופט.

חן הואשם בהתעללות בשמונה ילדים

בחודש פברואר נפתח שלב ההוכחות במשפטו של חן, המואשם בהתעללות בשמונה אחים. העדה הראשונה שזומנה למסור עדות היתה אמם של השמונה.

בצאתה מאולם בית המשפט אמרה האם: "עדותי היא בשביל הילדים שלי. אני לא מפחדת יותר מחן".

כתב האישום שהוגש נגד חן בחודש נובמבר ייחס לו שמונה סעיפי אישום המגוללים מקרי התעללות שביצע, והורה לבצע, הנאשם בילדי המשפחה באמצעות חסידיו. בין היתר הואשם חן בעבירות רבות של התעללות בקטין או בחסר ישע, תקיפת קטין הגורמת חבלה חמורה ותקיפת קטין הגורמת חבלה של ממש.