BETA

29.07.2016

10:12

קלינטון קיבלה את המועמדות לנשיאות: "לא אבנה חומה, אדאג לביטחון ישראל"

הילרי קלינטון קיבלה באופן רשמי את מועמדות המפלגה ונשאה נאום אופטימי שחתם את הוועידה הדמוקרטית. "טראמפ מציע ושואף שנפחד מהעתיד ושכל אחד יפחד מחברו. הדבר היחיד שעלינו לפחד ממנו, הוא הפחד עצמו", אמרה קלינטון, שאף הבטיחה בנאומה להמשיך בתמיכה בישראל. טראמפ בתגובה: "החזון שלה הוא עולם ללא גבולות שבו לאנשים אין כוח, אין עבודה ואין בטיחות"

הילרי קלינטון קיבלה באופן רשמי את המועמדות לנשיאות של המפלגה הדמוקרטית בוועידת המפלגה בפילדלפיה.
"בענווה, נחישות וביטחון אין סופי בהבטחה של אמריקה אני מקבלת את מועמדותכם לנשיאות ארצות הברית", אמרה קלינטון לבאי הוועידה.

 

בנאום מלא תקווה שחתם את הוועידה ציירה קלינטון חזון אופטימי לארצות הברית, הפוך מהחזון הקודר אותו הציג מתחרה דונלד טראמפ בוועידת המפלגה הדמוקרטית. "לא אבנה חומה ולא אחרים אף דת. נבנה כלכלה בה כולם רוצים עבודה טובה ויכולים להשיג אותה. נעבוד עם בנות הברית של ארה"ב כדי להביס את הטרור", אמרה קלינטון.

 

בדבריה הזכירה קלינטון גם את הסכם הגרעין מול איראן והשלכותיו על ישראל. "אני שמחה מאוד שהפסקנו את תכנית הגרעין של איראן בלי שנורתה ירייה אחת. כעת עלינו לאכוף אותו ולהמשיך לתמוך בביטחונה של ישראל", ציינה המועמדת הדמוקרטית.

 

 

 

"לא נבנה חומה", קלינטון מקבלת את המועמדות לנשיאות ארה"ב(רויטרס)

 

קלינטון מתחה ביקורת ישירה על יריבה הרפובליקני ואמרה: "אל תאמינו לאף אחד שאומר לכם 'רק אני יכול לתקן את זה'. טראמפ מציע הבטחות ריקות, שואף שנפחד מהעתיד ושכל אחד יפחד מחברו. התשובה הכי טובה שיש לי עבורו היא ציטוט מדבריו של הנשיא לשעבר פרנקלין רוזוולט: 'הדבר היחיד שעלינו לפחד ממנו, הוא הפחד עצמו'", אמרה קלינטון.

 

המועמדת הדמוקרטית המשיכה לתקוף את מתחרה וביקשה מהקהל: "נסו לדמיין אותו בחדר הסגלגל מתמודד עם משבר אמיתי. תשאלו את עצמכם - האם יש לו את קור הרוח להיות המפקד העליון? הוא אינו מסוגל אפילו לטפל בקמפיין הקשוח לנשיאות".

 

עוד הוסיפה קלינטון כי טראמפ מאבד את קור הרוח שלו מכל פרובוקציה - "כשהוא נשאל שאלה קשה בידי כתב, כשהוא מאותגר בעימות, כשהוא רואה מפגין בעצרת בחירות. החוקה שלנו לא מאפשרת לתת לאדם אחד את כל הכוח. אסור לתת לשים את המתג לפצצה הגרעינית בידיו של טראמפ".

 

לכתבות נוספות בנושא:

ברק אובמה: "הילרי מתאימה יותר ממני ומביל קלינטון לשמש כנשיאת ארה"ב"

המבחן של הילרי קלינטון: ליצור אמינות בקרב הציבור האמריקני

מישל אובמה: "הילרי קלינטון אף פעם לא קורסת תחת הלחץ, אני סומכת עליה"

 

 

 

"אדאג לביטחון ישראל" קלינטון בוועידה(רויטרס)

 

המועמדת הדמוקרטית אף יצאה כנגד טראמפ בשל יחסו למהגרים: "יש לנו מיליוני מהגרים שעובדים קשה ותורמים לכלכלה. גירוש שלהם יהווה תבוסה של אמריקה ויהיה לא אנושי".

 

קלינטון, שהינה האישה הראשונה שמועמדת לתפקיד נשיאת ארה"ב מטעם מפלגה גדולה, התייחסה להיסטוריה במינויה ואמרה כי: "אני כל כך שמחה לעמוד כאן, כה שמחה שהיום הזה הגיע. כשאין תקרת זכוכית השמיים הם הגבול. עלינו להמשיך בדרך זו עד שכל אחת מהנשים באמריקה יקבלו את ההזדמנות המגיעה להן".

 

נאומה של קלינטון בוועידה נחתם בקריאה לבוחרים: "ארה"ב ניצבת בפני רגע של חשבון נפש. כוחות חזקים מאיימים לפלג אותנו. שום דבר לא מובטח מראש. זה באמת תלוי בנו. אנחנו צריכים לעבוד ביחד כדי שנוכל להתקדם ביחד. אנחנו לא מפחדים. נעמוד באתגר, כפי שתמיד עשינו".

 

 

 

 

"שום דבר לא מובטח מראש". קלינטון בוועידת המפלגה הדמוקרטית(רויטרס)

 

מעט לפני שעלתה קלינטון על דוכן הנואמים, הציגה אותה בתה, צ'לסי, ואמרה: "אמי עושה אותי גאה מדי יום, היא אף פעם לא שוכחת עבור מי היא נלחמת".

 

המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ, הגיב לפני זמן קצר בטוויטר לדבריה של קלינטון: "סירובה להזכיר את האסלאם הקיצוני ומדיניות ההגירה שלה מראים כי היא אינה מתאימה להנהיג את המדינה", אמר טראמפ והאשים אותה באחריות למלחמות, להרס ולטרור במזרח התיכון. "החזון שלה הוא עולם ללא גבולות שבו לאנשים אין כוח, אין עבודה ואין בטיחות".