BETA

09.06.2016

12:19

עידו, אילנה, מיכאל ומילה: אלו ארבעת ההרוגים בפיגוע בתל אביב

ארבעה בני אדם נרצחו אמש במסע הירי במתחם "שרונה מרקט" בת"א. עידו בן ארי ישב עם משפחתו באחת המסעדות במקום ומילה מישייב נפגשה לקפה עם חברה. שישה בני אדם נוספים נפצעו, שלושה מהם עדיין מאושפזים בבתי החולים

עידו בן ארי, תושב רמת גן, ישב בבית הקפה בנדיקט עם אשתו ושני ילדיו כשהחל מסע הרצח במתחם "שרונה מרקט" בתל אביב.


עידו בן ה-41 נהרג במקום. אשתו נפצעה באורח בינוני ועדיין מאושפזת במרכז הרפואי איכילוב שבעיר. בן ארי בן היה לוחם לשעבר בסיירת מטכ"ל שאף זכה בשירותו הצבאי באות ההצטיינות מנשיא המדינה. הלווייתו תיערך הערב ב-18:00 בבית העלמין ביבנה.

 

הטרור בשרונה - כתבות נוספות:
נתניהו בזירת הפיגוע: "רצח בדם קר, נפעל בתקיפות ובשכל"
סיקור תקשורתי נרחב ברחבי העולם: "הרוגים בפיגוע בת"א"
חברי הכנסת שהיו עדים לפיגוע: "הכל היה הפוך ומלא דם - אז הבנו מה באמת קרה"

 

מילה מישייב, בת 32 מאשקלון נהרגה בזמן שישבה עם חברה באחד מבתי הקפה במתחם. היא הותירה אחריה זוג הורים, שני אחים ואחות. הלווייתה תתקיים מחר ב-14:00 בבית העלמין הדרומי שבעירה. איתמר שמעוני, ראש העיר מסר: "אנו עומדים בקשר עם בני המשפחה ומציעים כל סיוע אפשרי. מי ייתן ולא ידעו עוד צער. שולח מכאן איחולי החלמה מהירה לפצועים".

 

 

לוחם מצטיין. עידו בן ארי ז
 

לוחם מצטיין. עידו בן ארי ז"ל(ללא קרדיט)

 

מיכאל פייגה, בן 58 ממדרשת בן גוריון שבנגב היה ראש התכנית ללימודי מדינת ישראל באוניברסיטת בן גוריון וסוציולוג של החברה הישראלית‎. ספרו 'שתי מפות לגדה' זכה ב"פרס שפירא" לשנת 2010, המוענק בכל שנה על ידי האיגוד ללימודי ישראל.

 

עם ההודעה על מותו כתב אחד מתלמידיו: "כשלמדתי באוניברסיטה, היה לי מרצה אחד, אדם נחמד וחביב עם תחום לימודים מעניין כשבאחד השיעורים, הוא נדרש להתייחס לעניין גן עדן וגהנום והחליט לספר סיפור נחמד בנושא". 'אין גן עדן ואין גהנום', כך הסביר ד"ר פייגה, 'כולם מגיעים בסוף לאותו המקום ועושים שם את אותו הדבר, לומדים תורה'. נוח בשלום על משכבך מיכאל פייגה, אני יודע שאתה תהנה מלימוד התורה שם למעלה".

 

בפיגוע נרצחה גם אילנה נבעה, בת 39 מת"א. היא תובא למנוחות בשעה 13:30 בבית העלמין ירקונים. שלושה מפצועי הפיגוע עדיין מאושפזים בבתי החולים במצב בינוני. הבוקר שוחררו שתי נשים שנפצעו באורח קל לביתן. גם אחד המחבלים שנפצע באורח בינוני מאושפז בבית החולים.

 

 

ד
 

ד"ר מיכאל פייגה ז"ל(ללא קרדיט)

 

אבנר בר, אביו של אסף שנפצע בפיגוע אמר לחדשות 10: "אסף חטף שני כדורים ורכן על השולחן. חברה שלו נמלטה מהתופת ואחרי זה חזרה אליו. יש בבית החולים צוות מיומן שעושה את העבודה ואנחנו סומכים עליו. הוא היה בהשגחה כל הלילה".

 

אמש הגיע ראש הממשלה לזירת הפיגוע בשרונה מרקט בת"א, והתייחס לדיון החירום שערך הקבינט המדיני-ביטחוני. "קיימנו דיון על שורה של צעדים התקפיים והגנתיים שאנחנו ננקוט כדי לפעול מול התופעה החמורה הזאת של הירי", אמר נתניהו, "היא בהחלט מאתגרת אותנו ואנחנו ניתן לה מענה".

 

בתגובה לפיגוע בוטלו כל הצעדים שניתנו לתושבי עזה לרגל חודש הרמדאן, בדגש על תפילות הבית והוקפאו כ-83 אלף אישורי כניסה של פלסטינים לישראל, בדגש על ביקורי משפחה של אזרחי יהודה ושומרון בישראל. במהלך הלילה פעלו כוחות צה"ל בכפר יטא שבאזור חברון, ממנה הגיעו שני המחבלים, פשטו על בית אחד המחבלים ותיחקרו את בני המשפחה ששהו בו.

 

 

זירת פיגוע הירי בשרונה מרקט
 

זירת פיגוע הירי בשרונה מרקט(רויטרס)