BETA

15.10.2013

16:55

ארגוני בריאות מובילים קבעו: לתזונה צמחית יתרונות בריאותיים. דעה

מחלות לב וכלי דם, סרטן וסכרת – את כולם אפשר למנוע על ידי תזונה המבוססת על מזון מהצומח. ויש לכך גם הוכחות מדעית רבות • אורית אופיר, דיאטנית קלינית, מגיבה לכתבה האחרונה בסדרת "הפרעות אכילה?" של הילה אלרואי ונגה ניר נאמן

רבות דובר בשאלה האם הטבעונות הינה טרנד, אך לפחות בכל הקשור למחקר המדעי, הראיות התומכות בתזונה מהצומח אינן בגדר בשורה חדשה, ורק ממשיכות להצטבר. ארגוני בריאות מובילים כבר נקטו עמדות בנושא מזון מהצומח ומניעה וטיפול במחלות שכיחות, אך ראשית יש להבהיר שבשונה ממה שעלול היה להשתמע מהכתבות ששודרו, טבעונות ובחירה במזון אורגני לא חד המה.

 

אין הכרח שתזונה טבעונית תהיה אורגנית, ולעומת זאת ניתן לצרוך תזונה העשירה במוצרים מהחי שכולה אורגנית. כמו כן, המחקר לגבי יתרונות המזון האורגני על פני רגיל אינו חד משמעי ודל בכמותו , לעומת המחקר הענף והעקבי בתחום השפעותיה הבריאותיות של תזונה מהצומח.

 

הכתבה השנייה בסדרת "הפרעות אכילה?" - האם מזון טבעוני ואורגני באמת בריא יותר?


ניירות העמדה שהוציאה לאורך 17 השנים האחרונות הADA- אגודת הדיאטנים האמריקאית, ארגון התזונה החשוב בעולם - תומכים באופן ברור בתזונה מהצומח. לפי נייר העמדה האחרון, שיצא ב-2009 ומבוסס על ניתוח קפדני של מאות מחקרים, "תזונה צמחונית המתוכננת כראוי, כולל תזונה טבעונית, היא בריאה, עומדת בדרישות התזונתיות ויכולה לספק יתרונות בריאותיים במניעה ובטיפול במחלות מסוימות".

 

מחלות לב וכלי דם. לטבעונים וצמחונים סיכון נמוך יותר לסבול ממחלות לב, והם בעלי לחץ דם וערכי LDL ("כולסטרול רע") נמוכים יותר. מחקר מ-2005, שפורסם בכתב העת היוקרתי Am J Clin Nutr, אף מצא שתזונה כמעט טבעונית יעילה בהורדת רמות LDL בדם, באותה מידה כמו שימוש בתרופות מסוג סטטינים ודיאטה דלת שומן רווי.

 

השמנה. צמחונים נוטים להיות רזים יותר מאוכלי בשר, וטבעונים נוטים להיות רזים יותר מצמחונים (אך עדיין במשקל תקין).

 

סכרת. לטבעונים וצמחונים סיכון נמוך יותר לחלות בסכרת. צריכת קטניות (עדשים, חומוס, שעועית ועוד) קשורה לירידה בסיכון לסכרת, ולעומת זאת קיים קשר בין צריכת בשר אדום ובשר מועבד לעליה בסיכון לסכרת.

הנחיה למניעת סרטן: "לשים דגש על מזון מהצומח"

ומה עם סרטן? בקרב טבעונים וצמחונים שיעור הסרטן נמוך יותר מאשר באוכלוסיה הכללית (במיוחד סרטן הערמונית והמעי הגס). צריכת בשר אדום ובשר מעובד נמצאה באופן עקבי קשורה לעליה בסיכון לסרטן המעי הגס, וכנראה שגם לסרטן השד. צריכת בשר מעובד קשורה לעליה בסיכון לסרטן הקיבה.

 

בנוסף ל-ADA , ארגונים מובילים נוספים מצביעים על יתרונות המזון הצמחי במניעת סרטן. בשנת 2012 הוציא איגוד הסרטן האמריקאי (ACS) הנחיות תזונה עדכניות למניעת סרטן בהן מומלץ לאכול: "תזונה מאוזנת, עם דגש על מזון מהצומח". ולהגביל את צריכת הבשר המעובד והבשר האדום. כמו כן, לפי ה-ACS, צריכת מזונות סויה מסורתיים כגון טופו, יכולה ככל הנראה להפחית את הסיכון לסרטן השד, הערמונית ורירית הרחם.

 

גם אוניברסיטת הרווארד נוקטת עמדה, וממליצה בהנחיות התזונה שהוציאה בסוף 2011 - "הצלחת הבריאה" - להפחית את צריכת מוצרי החלב ל-1-2 ביום (לעומת ההמלצה הרווחת על שלושה ביום), היות שצריכה גבוהה שלהם קשורה כנראה לסיכון מוגבר לסרטן הערמונית וייתכן שגם לסרטן השחלות.

 

הרווארד בולטת במיוחד בקריאה הנחרצת לתת יותר מקום למזון מהצומח בתזונה, וממליצה למלא חצי מהצלחת בירקות ופירות וכמו כן להגביל את צריכת הבשר האדום ולהימנע מבשר מעובד. "אפילו צריכה נמוכה שלהם על בסיס קבוע מעלה את הסיכון למחלות לב, סכרת, סרטן המעי הגס ועלייה במשקל", קובעים אנשי האוניברסיטה.

 

 

בשר אדום. צריכתו קשורה לעלייה בסיכון לסרטן
 

בשר אדום. צריכתו קשורה לעלייה בסיכון לסרטן(fortolia)

 

מה יש בתזונה הצמחית שמקנה לה יתרונות בריאותיים מרשימים אלו? לפי ה-ADA, טבעונים וצמחונים צורכים יותר סיבים תזונתיים, חומצה פולית, אשלגן, מגנזיום ונוגדי חימצון, ביניהם: ויטמין C ו-E, פלבונואידים וקרוטנואידים (חמצון הוא תהליך טבעי בגוף, אך כשמתרחש בעודף הוא מהווה גורם משמעותי בהתפתחות מחלות כגון מחלות לב וכלי דם, סוכרת וסרטן). למכלול רכיבים אלו, כשהם נצרכים בתוך המזון (ולא כתוספים מבודדים), נודעת השפעה בריאותית המפחיתה סיכון למחלות שהוזכרו.

לעומת זאת, מזון מהחי הוא נטול סיבים תזונתיים, ואינו מכיל את אותם נוגדי חימצון עוצמתיים. כמו כן, בהשוואה למזון מהצומח, הוא עשיר יותר משמעותית בשומן רווי, ומכיל כולסטרול (במזון צמחי אין כולסטרול) - רכיבים הידועים כמעלי סיכון להיווצרות רובד טרשתי שיכול בתורו להוביל למחלות לב וכלי דם.

 

מתברר שאף סוג הברזל המצוי במזון מהחי (ברזל "HEME") עלול להיות מזיק - הגוף יודע לווסת את ספיגת הברזל מהצומח בהתאם לצרכיו, אך לא יכול לעשות זאת עם ברזל מהחי, כך שניתן להגיע למצב של עודף ברזל. ברזל הוא חומר מחמצן רב עוצמה ובעודף נמצא כי הוא מגביר את הסיכון למחלות לב. כמו כן, ברזל מהחי נמצא קשור לסיכון מוגבר לסרטן המעי הגס.

 

לסיכום, הסיכון לחלות במחלות חברת השפע קשור - באופן לא מפתיע - להרגלי התזונה ולאורח החיים המאפיינים את חברת השפע. הראיות המדעיות מצביעות על יתרון בריאותי מובהק ועקבי לתזונה המבוססת על מזון מהצומח, ודלת או נטולת מזון מהחי.

 

הכותבת היא דיאטנית קלינית (B.Sc)