בלבנון חושדים: משתפי פעולה סייעו להציב את מתקני הריגול

עיתון לבנוני דיווח על החשד במדינה לפיו משתפי פעולה סייעו לישראל בהתקנת מתקני הריגול בהרים, נוכח שיטת הסוואתה של המערכת. נשיא לבנון הודיע כי מדינתו שוקלת להגיש תלונה באו"ם בנושא

הסערה סביב הודעת צבא לבנון על חשישפת מתקני ריגול שהציבה ישראל נמשכת. העיתון הלבנוני "א-נהאר" דיווח הבוקר (שישי) כי נבדק החשד שמשתפי פעולה לבנונים סייעו לישראל בהתקנת מתקני הריגול בהרים. זאת, במיוחד לאור שיטת הסוואתם המתוחכמת, שמקשה על המאמצים להעריך מתי הותקנו בשטח.

בישראל עדיין מסרבים להגיב רשמית על הודעת צבא לבנון בעניין חשיפת המתקנים, אבל אמש התפרסמו תמונות חדשות של המתקנים, בהן אפשר לראות כיתוב בעברית: "מיני ענן" וכן מספר סידורי. לצד האותיות העבריות יש גם כיתוב באנגלית: "Beam systems, Israel". מבדיקת "חדשות 10" עולה כי מדובר בחברה מהשרון שמייצרת אנטנות.

 

בעקבות החשיפה הודיע נשיא לבנון, מישל סלימאן, כי מדינתו שוקלת להגיש תלונה באו"ם. סלימאן בחר גם לשבח את שיתוף הפעולה בין צבא לבנון לארגון חיזבאללה שהוביל לחשיפת מתקני הריגול.

 

במקביל, דיווח העיתון "א-ספיר" מפי מקרות ביטחוניים כי בלבנון חוששים שישראל כבר הספיקה להטמין מתקני ריגול בכל הרי לבנון. האתר "נהאר-נט" דיווח מפי מקורות צבאיים כי המתקנים שהושתלו בגובה של כ-1,700 מטרים, עקבו גם אחרי שטחים בסוריה.

נסראללה: ישראל איבדה מכוחה בעקבות חשיפת מתקני הריגול

גם מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, מיהר להפוך את חשיפת המתקנים לנשק במאבק נגד ישראל. בנאום שנשא ממקום מסתורו התרברב נסראללה בכך שארגונו הוא שהעביר את המידע לצבא לבנון ואמר כי ההישג מוכיח שישראל כבר לא מעצמה באזור. "בסופו של דבר זה הכוח שיכול לנצח את ישראל", אמר נסראללה.

 

אך נסראללה לא הסתפק בכך ושב לאיים על ישראל. "ההתנגדות ניצחה את ישראל לאורך השנים, ניצחה את כל הגנרלים שלכם ותנצח גם בימים הבאים", אמר נסראללה בנאום נוסף ממקום מסתורו, "אנו אומרים לישראל כי אנו טובים יותר ברוח, ברצון, בציוד וביכולת להתמודדות".