BETA

24.04.2017

13:32

עודכן:

איים על בכירים בממשל האמריקני: כתב אישום הוגש נגד "ההאקר מאשקלון"

בן ה-18 מאשקלון, שנעצר לאחר חקירה משולבת של המשטרה וה-FBI, הואשם באיומים על מרכזים יהודיים בארה"ב ובסחיטה באיומים של חבר סנאט רפובליקני ובכיר במשרד ההגנה האמריקני. הוא מואשם באיום והפחדה כלפי למעלה מ-2,000 מוסדות ברחבי העולם, אלפי עבירות של סחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות, עבירות מחשב והלבנת הון. עורכת דינו: "מצבו הבריאותי והנפשי הביאו אותו לאי כשירות"

הפרקליטות הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד "ההאקר מאשקלון", בן ה-18 שחשוד באיומים על מרכזים יהודיים בארצות הברית, בסחיטת חבר סנאט אמריקני מהמפלגה הרפובליקנית ובהטרדה של בכיר במשרד ההגנה האמריקני.

 

הוא מואשם באיום והפחדה כלפי למעלה מ-2,000 מוסדות ברחבי העולם, בהם נמלי תעופה, בתי ספר, מוסדות יהודיים ועוד. אלפי עבירות של סחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה, עבירות מחשב והלבנת הון מיוחסות לו בכתב האישום. הוא ביצע את המעשים באמצעות האינטרנט והשתמש באמצעים טכנולוגיים מתוחכמים לצורך הסוואת קולו ומקור פעולותיו.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

החשוד באיומים על מרכזים יהודיים בארה"ב - האקר ישראלי מאשקלון

מעצר ההאקר שאיים על מרכזים יהודיים: בחשבונו נמצאו מיליוני שקלים בביטקוין

בחודש אחד בלבד: קרוב ל-60 איומים על עשרות מרכזים יהודיים בארצות הברית

 

על פי אחד האישומים, הוא ניסה לסחוט כספים באיומים מארנסטו לופז, סנאטור אמריקני ממדינת דלאוור, זאת על רקע הודעת גינוי פומבית שפרסם לופז כנגד מעשים קודמים שביצע הנאשם. על פי החשד הוא יצר איתו קשר ודרש שיחזור בו מהצהרתו או שיקנוס אותו במטבע הווירטואלי "ביטקוין". לאחר שלא נענה לאיום, החל החשוד לכאורה לרכוש סמים ברשת ולשלוח אותם במעטפות אל ביתו של חבר הסנאט בניסיון להפליל אותו.

 

בנוסף, הוא מואשם שהתקשר והטריד מספר פעמים את ג'ורג' ליטל, בכיר לשעבר במשרד ההגנה של ארה"ב, בין היתר כשאמר לו שיחטוף את ילדיו ויהרוג אותם. במקביל להגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים.

 

הוא נהג לאיים בטרור ורצח שעתידים להתבצע במקום הומה אדם. הוא טען כי המעשים יבוצעו בדרך של פיצוץ מטען חבלה שהוטמן מבעוד מועד, או על ידי ירי.

 

באישומים נוספים מיוחסות לו עבירות תיווך לסחר בסמים, מתן אמצעים לביצוע פשע ופרסום והחזקת חומרי תועבה פדופיליים. "הנאשם ביצע שורה של פעולות איום והפחדה בכך שנהג להתקשר ולפנות בכתב, באמצעים ממוחשבים מתוחכמים, לגורמים שונים ברחבי העולם", נכתב בכתב האישום.

"מטרתו של הנאשם היתה לגרום לפאניקה ציבורית ניכרת, וליצור הד תקשורתי לכל המהלך, אשר יעצים את הפגיעה הגלומה במעשיו", כך בכתב האישום. כתוצאה מפעולותיו בוטלו טיסות ומטוסים הונחתו בנחיתת חירום, ואילו במקרים אחרים פונו בתי ספר ומוסדות יהודיים והוקפצו כוחות ביטחון רבים.

הוא מואשם גם בעבירות של נשיאת נשק, תקיפת שוטר ותקיפה הגורמת חבלה של ממש, כאשר במהלך מעצרו בביתו באשקלון, תוך כדי עריכת חיפוש בבית ותפיסת מחשביו, הנאשם השתלט על אקדח של אחת השוטרות שהיו במקום. השוטרים השתלטו עליו וחילצו את האקדח המשטרתי מידיו.

 

 

הסנטור ארנסטו לופז, שנסחט לכאורה על ידי ההאקר מאשקלון
 

הסנטור ארנסטו לופז, שנסחט לכאורה על ידי ההאקר מאשקלון(בית המחוקקים בדלוואר)

 

החשוד נעצר לאחר חקירה משולבת של משטרת ישראל עם משרד המשפטים והבולשת הפדרלית האמריקנית (ה-FBI), כמו גם רשויות חקירה באוסטרליה ובמדינות נוספות. ביום שישי האחרון הוגש נגדו כתב אישום במדינת פלורידה שבארה"ב, שבו הואשם באיומי שווא על פצצות או חמושים במרכזים יהודיים. בכתב אישום נוסף שהוגש במדינת ג'ורג'יה הוא הואשם באיומים בטלפון על בתי ספר יסודיים במדינה.

 

"סעיפי האישום שיוצגו יבהירו שוב את מצבו הבריאותי של מרשי, נדמה שכל אחד מן הסעיפים הוא הוכחה נוספת לאי כשירותו הנובעת מגידול ומצב נפשי", אמרה אתמול עורכת הדין שירה ניר, המייצגת את הצעיר. "לא יעלה על הדעת שצעיר בריא בנפשו עם כישורים מנטליים כאלו יחשוב לעשות שבריר מהדברים המיוחסים לו", הוסיפה.

 

ניר הוסיפה כי בשל מצבו תבקש חלופת מעצר. "אם אכן יתברר שביצע את המיוחס לו, הרי ששומה עלינו כחברה לספק לו לפני הכול את הטיפול לו היא נזקק", אמרה, "בדיון מחר אבקש חלופת מעצר מבית המשפט היות ובכל יום מצבו הבריאותי והנפשי של מרשי מתערער".