BETA

26.08.2016

22:47

עודכן:

"היו תקופות שרציתי להפסיק לחיות": העבריין שיריביו חשודים בחיסול אשתו מתראיין לראשונה

טל קורקוס היה במשך שנים יד ימינו של ראש ארגון הפשע יניב זגורי. לאחר שהסתכסך עם זגורי הוא החליט לצאת נגדו. לפני שמונה חודשים אשתו חוסלה ביריות לעיני שלושת ילדיהם. המשטרה חושדת שזגורי שלח את המתנקשים כדי לנקום בקורקוס. בראיון ראשון מספר קורקוס על הטרגדיה של חייו ועל הדרך החדשה שהוא מנסה ללכת בה למען ילדיו. "אני לא מחפש כרגע אף אחד. אני רק רוצה לחיות לצד הילדים שלי"

גם במונחים של עולם הפשע רצח כזה לא היה בישראל. בקור רוח ארב אלמוני לדבורה הירש בחניית ביתה ולעיני שלושת ילדיה ירה בה שלושה כדורים. "אני מתקשר לדבורה ואין מענה ואז הבת שלי ענתה לי בבכי 'אמא מתה'", משחזר העבריין טל קורקוס את הרגע בו נודע לו על מותה של אשתו.

 

תחילתה של הפרשה 15 שנה קודם. קורקוס דקר את שרון זגורי, אחיו של ראש ארגון הפשע החזק בבאר שבע יניב זגורי. הוא הודה במעשה בפני יניב ואמר שעשה זאת כי אחיו של זגורי הפליל אותו. זגורי לא רק שלא פגע בו אלא קירב אותו אליו. בגיל 23 הוא הגיע עד ראש הפירמידה.

 

במשך שמונה שנים הוא היה האיש הכי קרוב לזגורי, עד שיום אחד קורקוס החליט שהוא לא מתוגמל כראוי ויצא נגד זגורי. כשהוא שומע שהבוס שלו מתכנן לפגוע באשתו וילדיו הוא נסע עם אשתו כמה שיותר רחוק. הם נדדו בעולם ולבסוף השתקעו ברומניה.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10

>> לפני הקלה: הכבדה בעומס החום - הים התיכון נוח לרחצה

>> שיטת לבייב: הכפר הנידח, ההבטחות הגדולות - והפרויקט שלעולם לא ייבנה

 

"קשה לחיות בגלות. היא רצתה לחזור לבאר שבע. חששתי שהיא תיפגע, ידעתי שאסור לה לחזור לשם. ידעתי מי הנפשות הפועלות ושהפוטנציאל הזה טמון בזגורי. זה אדם בלי עקרונות", הוא מספר.

 

 

למרות צו הרחקה שהיה לו מאשתו המשיך קורקוס להגיע לביתה ובאחד המקרים אף הכה אותה. קורקוס הואשם בתקיפת הירש ונשלח לכלא אבל גם שם הוא לא הפסיק לנסות לשכנע אותה לעזוב את באר שבע ולהתרחק מהאויבים שלו.

 

"אם היה משהו שרציתי בחיים זה לחזור להיות לידה וליד הילדים. שום דבר מעבר. יכול להיות שאם הייתי מתנהל אחרת מולה היא הייתה נשארת קרובה אליי וכל זה לא היה קורה", הוא מודה.

 

ללוייה שלה לא נתנו לא לצאת מאחר והוא ישב בכלא. "החיים נעצרו. שום דבר לא יכול לחזור להיות מה שהיה. היא לא שם ואני נקרע. היו תקופות שרציתי לא להמשיך בחיים", מציין קורקוס.

 

 

 

"אדם בלי עקרונות". העבריין יניב זגורי(חדשות 10)

 

ביום שהוא השתחרר מהכלא הוא קיבל החלטה לשנות כיוון. "הגעתי לפרשת דרכים: או שאני נוקם בכל מי שיש לו חלק ברצח של דבורה, או שאני בוחר בילדים שלי. כשהגדול אמר לי 'אין לנו אמא, שיהיה לנו לפחות אבא' זה שבר אותי. אין צ'אנס שאני אתן לילדים שלי לחוות עוד פעם את הריחוק שלי מהם".

 

יניב זגורי נמלט בינתיים לחו"ל, לדבריו של קורקוס הוא לא מחפש לנקום בו: "אני לא מחפש כרגע אף אחד. אני רק רוצה לחיות לצד הילדים שלי".


תגובות:


עו"ד אורי בן נתן, סנגורו של יניב זגורי: "מר זגורי שהה בארץ במועד הרצח ואף תושאל ולא היה חשד כלשהו נגדו. חזקה על המשטרה כי הייתה מבקשת את מעצרו, לו היה בידה ולו חשד ראשוני. מר זגורי יצא לטיול כחודש לאחר אירוע הרצח כך שממילא אין כל קשר בין הרצח לבין יציאתו לחו״ל. הוא זוכה בזמנו מעבירות של ניהול ארגון פשיעה וריצה את המאסר שהוטל עליו במלואו. החשדות שמעלה מר קורקוס כנגד מר זגורי הן חסרות שחר. למר זגורי אין כל עניין לפגוע בו ובוודאי שלא בבני משפחתו. בכל מקרה ובלי קשר לזגורי, הפגיעה בבני משפחה ובמיוחד באשת עבריין, מנוגדת לקודים הנהוגים בעולם העברייני והם בבחינת חציית קו אדום שלעניות דעתי, לא נחצה.

 

באשר לחשוד ברצח שנעצר ושוחרר אמר עו"ד בן נתן: "מלכתחילה כפר במעורבות כלשהי ברצח. הוא היה עצור בתיק זה למעלה מחודש ימים ובסופו של יום שוחרר תוך שהמשטרה לא הצליחה לקשור אותו באופן כלשהו לחשדות ובוודאי לא באופן שיצדיק את המשך מעצרו".

 

עו"ד עידו פורת, סנגורם של שניים מהחשודים ברצח, אמר: "מהרגע הראשון טענתי שלמרשיי אין שום קשר לחשדות שיוחסו להם ושאין ראיות ממשיות בתיק. לשמחתי כך אכן התברר בסופו של הליך ארוך בבית המשפט. הגיע הזמן שהמשטרה תחפש כיוון חקירה אחר ואמיתי שכן כיוון החקירה הנוכחי שהתבסס על מידע מודיעיני שקרי התברר כשגוי והוא גרם עוול רב לאנשים חפים מפשע".