BETA

13.11.2015

19:42

זירת הפיגוע
זירת הפיגוע,
דוברות הר חברון

"הספיק להזעיק עזרה לפני שנרצח". מצוד אחרי המחבלים באזור חברון

כוחות גדולים של צה"ל ושב"כ עורכים סריקות בניסיון לאתר את המחבלים שרצחו אב ובנו, ופצעו עוד שניים מבני המשפחה שהיו בדרכם לאירוע במיתר לרגל חתונת קרובת משפחה. לפי חלק מהעדויות, בן ה-18 שנהרג הספיק עוד להתקשר לכוחות ההצלה. אחיו, בן 16, נפצע בינוני ואם המשפחה נפגעה קל. יעלון: "לא ננוח ולא נשקוט עד אשר נלכוד אותם ואת שולחיהם, אם יש כאלו"

כוחות הביטחון עורכים הערב (שישי) מצוד נרחב אחר חוליית המחבלים שביצעה את פיגוע הירי הרצחני סמוך לעתניאל שבאזור דרום הר חברון, בו נהרגו גבר כבן 40 ובנו בן ה-18. הפיגוע אירע בדרום הר חברון, ליד העיירות הפלסטיניות דורא ויטא. צה"ל החל בסריקות באזור העיירות סמוע, דהרייה ויטא. מחסומים נפרסו בכניסות לעיירות ולכפרים שבאזור וכוחות צה"ל נכנסו לבצע סריקות ביישובים.

 

הפיגוע אירע סמוך לשעה 14:50 בכביש 60 החוצה את הגדה המערבית מצפון לדרום, סמוך ליישוב עתניאל. מזירת הפיגוע פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע נער בן 16 שנפצע באורח בינוני מפגיעת ירי ברגלו. אם המשפחה, בת 40, נפגעה קל אחרי שככל הנראה לקתה בלבה באירוע. שלוש ילדות שהיו ברכב ספגו חבלות. כל הפצועים הם בני אותה המשפחה של הנרצחים.

 

בני המשפחה היו בדרכם לאירוע שבת כלה שתוכננה להיערך ביישוב מיתר לרגל חתונת אחת מבנות המשפחה שנקבעה ליום שלישי הקרוב. מחקירה ראשונית של האירוע עלה כי חוליית המחבלים ככל הנראה המתינה בשולי אחד העיקולים של כביש 60 וכשהרכב הישראלי עבר במקום נפתחה לעברו אש. לפי חלק מהדיווחים, הנער בן ה-18 שנרצח בפיגוע הספיק טרם מותו עוד ליצור קשר עם כוחות ההצלה כדי לדווח להם על המתרחש.

 

 

בכביש 60, סמוך לזירת הפיגוע
 

בכביש 60, סמוך לזירת הפיגוע(רויטרס)

 

 

 

()

 

"הכלה נשארה בבית בקריית ארבע עם החברות שלה כדי לחגוג את השבת הזו. היינו צריכים לבשר לה. זה היה מאוד קשה. הסענו אותה לבאר שבע כדי שתהיה עם בני משפחתה", סיפר לחדשות 10 ישראל ברמסון, סגן ראש מועצת קריית ארבע, המתגורר בסמיכות למשפחה. "היישוב אבל ואחנו צריכים לראות איך אנחנו מתמודדים עם זה. ההורים אנשי חינוך. משפחה מצוינת, אנשים טובים מאוד עם לב זהב".

 

במקביל, במערכת הביטחון ממשיכים בחיפושים אחרי המחבלים. "בשעה זו מנהלים צה"ל, שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל מצוד נרחב אחר מבצעי הרצח היום באזור דרום הר חברון, ואנו לא ננוח ולא נשקוט עד אשר נלכוד אותם ואת שולחיהם, אם יש כאלו", הבהיר שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, מוקדם יותר הביע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את תנחומיו למשפחת הנרצחים והבהיר: "נגיע למרצחים השפלים ונמצה עמם את הדין כמו שעשינו בעבר".

 

 

 

(רויטרס)

 

 

זירת הפיגוע, הערב
 

זירת הפיגוע, הערב(רויטרס)

 

הערב קיים שר הביטחון הערכת מצב בהשתתפות הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, ראש השב"כ, יורם כהן, ראש אגף המודיעין בצה"ל, האלוף הרצי הלוי, ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי. במהלך הערכת המצב עודכן יעלון בפרטים ובהתקדמות החקירה והמצוד אחר מבצעי הפיגוע. כמו כן סיכם שר הביטחון על תגבור כוחות ופעילות בגזרה.

 

בחמאס ובג'יהאד האסלאמי ניסו לקחת את חסותם על הפיגוע, למרות שטרם ידוע אם אכן המחבלים משתייכים למי מהארגונים. בארגוני הטרור טענו כי הפיגוע הוא תגובה למעצר המחבל אתמול בבית החולים בחברון, בו נהרג קרוב משפחה של העצור. שר הביטחון ציין לאחר הפיגוע היום כי "כוחות הביטחון עושים לילות כימים כדי ללכוד מחבלים טרם ביצעו את זממם, ברוב המכריע של המקרים בהצלחה. לדאבון הלב לעיתים מצליחים המחבלים לפגוע בנו, כפי שהתרחש היום, אך גם אליהם אנו נגיע. אני מבקש להשתתף בצערן של משפחות ההרוגים ולאחל החלמה מהירה לפצועים. אנו פועלים בנחישות, באחריות ובשיקול דעת למען ביטחונם של אזרחי ישראל".