14.03.2019

18:10

"בובי קנדי החדש": הדמוקרט הטקסני שמתמודד לנשיאות ארה"ב

חבר הקונגרס לשעבר, בטו אורורק, יאבק על מועמדות מפלגתו בבחירות ב-2020. על אף שבסקרים האחרונים נמצא מאחור - בתקשורת הוא זוכה למעמד של כוכב שעשוי לסחוף מצביעים

בטו אורורק, חבר הקונגרס לשעבר מטעם מדינת טקסס, הודיע הבוקר (חמישי) כי יתמודד עבור מועמדות המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות ארצות הברית בשנת 2020. אורורק, בן ה-46, נחשב למועמד כריזמטי במיוחד, שיכול לסחוף אחריו מצביעים מטקסס - שנחשבת למדינה המזוהה ביותר עם המפלגה הרפובליקנית. 

 

כמו כן, נהנה אורורק בתקשורת ממעמד של כוכב, ובמפלגה הדמוקרטית אף מכונה "בובי קנדי החדש". הוא אב לשלושה, בעברו היה חבר בלהקת רוק - ונוהג לנגן בכל הזדמנות. יש לו תפיסות מאוד ליברליות, ועל כן זכה לתהודה ציבורית נרחבת בבחירות האחרונות לקונגרס, שבהן הוא נתן פייט רציני לסנאטור הרפובליקני טד קרוז. הפרשנים האמריקנים מהמרים שלאורורק יש סיכוי גבוה להגיע רחוק במרוץ הדמוקרטי לבחירות לנשיאות.

 

 בטו אורורק
 

בטו אורורק (החדשות 13)

 

 

למרות זאת, לפי הסקרים האחרונים, אורורק נמצא הרחק מאחורי סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, שעדיין לא הודיע כי יתמודד אך צפוי לעשות זאת, וברני סנדרס, שהתמודד על מועמדות המפלגה הדמוקרטית בבחירות בשנת 2016. מוקדם יותר היום ערך אורורק במדינת איווה את אירוע הבחירות הראשון שלו ואמר: "אנשים לא יכולים להקים עסקים בעיר הולדתם או לסיים את הששכלה הגבוהה שלהם כי הם לא יכולים להיכנס לאינטרנט. הם לא יכולים להיכנס לטנדר ולמצוא דייט להערב ואולי את אהבת חייהם. אני רוצה לוודא שכל אמריקני יזכה בהזדמנות הזאת". 

 

לאחר שהכריז אורורק על מועמדותו, אמר נשיא רצות הברית דונלד טראמפ כי "אף פעם לא ראיתי כל כך הרבה תנועות ידיים. הוא משוגע או שזאת פשוט הדרך שבה הוא מתנהג?". את הדברים אמר בפגישה עם ראש ממשלת אירלנד.