12.03.2019

13:00

עודכן:

ניסיון פיגוע בחברון: פלסטיני ניסה לדקור חיילים – ונורה למוות

גבר חמוש בסכין ניסה לחדור למבנה אזרחי שבו שהו לוחמים והתכוונן לדקור אותם, אך אלה ירו בו והרגו אותו. אף חייל לא נפצע. אמש בוצע ירי לעבר רכב ישראלי בשומרון

הסלמה בשטחים: גבר פלסטיני חמוש בסכין ניסה לדקור היום (שלישי) חיילים בחברון ולחדור למבנה אזרחי המכונה "בית השלום". הלוחמים ירו לעבר הפלסטיני והרגו אותו. אף חייל לא נפגע באירוע. כך נמסר מדובר צה"ל. על פי ההערכות, הלוחמים מנעו אסון, שכן כמה דקות לאחר מכן היו אמורים להגיע למקום ילדים. הלוחם שירה בפלסטיני, משרת בפלוגת "תומר" של חטיבת גבעתי.

 

מאוחר יותר, עצרו חיילי צה"ל פלסטינית שהתקרבה לעמדה הצבאית בחברון, בסמוך למבנה בו אירע ניסיון הפיגוע. הפלסטינית עוררה את חשד הלוחמים, שלאחר חיפוש גופני מצאו על גופה סכין. היא הועברה לחקירת כוחות הביטחון. 

 

בווידאו: מג"ד גדוד רותם על סיכול הפיגוע

 

 

מפקד גדוד רותם, סגן אלוף עמרי, על ניסיון הפיגוע: "מחבל בסכין שלופה רץ לעבר החיילים לכיוון מבנה אזרחי, לוחם שנמצא בזירה ביצע ירי על המחבל, ניטרל אותו, וכך מנענו פיגוע גדול".

 

אמש, בוצע ירי לעבר רכב ישראלי סמוך לאריאל שבשומרון. לא היו נפגעים באירוע, אך נגרם נזק לכלי הרכב. בעקבות האירוע, כוחות הביטחון ערכו הלילה חיפושים בכפר אסככא שבאזור ובכפרים נוספים, ותפסו אקדח ושני כלי נשק נוספים.

 

 
 
 
 
 
 

 

 

המחבל שנורה בחברון
 

המחבל שנורה בחברון (דיווחים חמים מהשטח)

 

 

לפני כשבוע, כזכור, נפצע קצין צה"ל באורח קשה ולוחם מג"ב באורח קל בפיגוע דריסה בכפר נעמה, שממוקם מערבית לרמאללה. מסוק של מד"א פינה אותם לבית החולים שיבא שבתל השומר. הקצין, סרן ישראל מאיר אליצור, סובל מפגיעה רב מערכתית ומאושפז מאז בבית החולים. הלוחם, בן 19, סבל מפגיעות בגפיים וקיבל אף הוא טיפול במרכז הרפואי, שבתומו שוחרר לביתו.

 

 החיילים שסיכלו את הפיגוע בחברון
 

החיילים שסיכלו את הפיגוע בחברון (דובר צה"ל)

 

 

מתחקור ראשוני של הפיגוע בכפר נעמה, עלה כי המחבלים השליכו קודם לכן בקבוקי תבערה לעבר מעבר שסמוך לכביש 443. ברכב שבו ביצעו המחבלים את הפיגוע נמצאו בקבוקי תבערה נוספים. בפיגוע נפצע באורח קשה סרן ישראל מאיר אליצור ולוחם מג"ב נפצע קל. 

 

הסכין שבאמצעותו ניסה פלסטיני לדקור חיילים בחברון
 

הסכין שבאמצעותו ניסה פלסטיני לדקור חיילים בחברון (דובר צה"ל)

 

 

לוחם משמר הגבול, שנפצע קל בפיגוע הדריסה, שחזר למחרת בביתו את רגעי האירוע: "ברגע שזיהיתי את הרכב קפצתי ימינה, ניסיתי להתחמק ממנו ובכל זאת הרכב הצליח לפגוע לי ברגל. פתחנו בירי לעבר הרכב והצלחנו לנטרל את שני המחבלים, כשהשלישי נפצע ונעצר". סמל שני א', הוסיף כי הוא "מאחל לקצין שנפצע קשה החלמה מהירה ושיקום כמה שיותר מהר". כמו כן, הוסיף כי הוא "מקווה לחזור כמה שיותר מהר לשגרה ולפעילויות".