23.02.2019

18:37

נתניהו: "גינוי האיחוד עם עוצמה לישראל - צביעות ומוסר כפול"

בצל הביקורת, רה"מ תוקף. גנץ: "תגובת איפא"ק מוכיחה שנתניהו חצה גבולות"; איפא״ק הזמינה את גנץ לנאום בועידה השנתית שבה ישתתף גם רה״מ נתניהו

האיחוד במפלגות הימין: ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שבת) בדף הפייסבוק שלו את הביקורת שנשמעה על המהלך לאיחוד "הבית היהודי" ו"עצמה לישראל", יממה לאחר הגינוי מצד השדולה הפרו ישראלית בארה"ב, אייפא"ק, ועל רקע גינויים נוספים מכל קצוות הקשת הפוליטית. "זוהי צביעות ומוסר כפול של השמאל", כתב נתניהו. 

 

"הם מגנים גוש חוסם בימין עם מפלגות ימניות בזמן שהשמאל פעל להכניס את האיסלאמיסטים הקיצוניים לכנסת כדי לייצר גוש חוסם", הוסיף נתניהו, ב-99' ברק השתתף בכנס בחירות עם השיח׳ המסית ראאד סלאח, נציגי העבודה ומרצ הצביעו לעזמי בשארה שריגל לטובת חיזבאללה כדי שייכנס לכנסת, והרצוג פעל להסכם עודפים עם הרשימה המשותפת ואמר שהח״כים הערביים לגיטימיים לממשלה.לשלול איחוד עם מפלגות ימניות זה פסול אבל לפעול כדי להכניס מסיתים ומרגלים נגד ישראל זה לגיטימי. שיא האבסורד".

 

בני גנץ, ראש מפלגת כחול-לבן, תקף את נתניהו: "התגובה החריגה של איפא"ק, ארגון שאינו עוסק בשגרה בפוליטיקה הפנים-ישראלית, מוכיחה כי בנימין נתניהו חצה שוב גבולות אתיים רק כדי לשמור על מושבו תוך כדי פגיעה קשה בצלם הישראלי, במוסר היהודי וביחסינו החשובים עם יהדות ארה"ב". 

 

במפלגת עוצמה יהודית הגיבו גם הם לדברי איפא"ק: "אנו קוראים לחברי איפא"ק לעשות את המהלך המתבקש ולשוב הביתה לארץ ישראל לפני שהם מתערבים בבחירות . כשיגיעו לכאן יוכלו להיות שותפים בהכרעות הגורליות והקיומיות של העם היושב בציון ונשמח שיקבלו החלטות יחד עם אזרחי מדינת ישראל. מכל מקום  הצביעות של איפא"ק זועקת לשמיים;  מעולם לא שמענו את אנשי איפא"ק מגנים בכזו חריפות את התמודדות חנין זועבי ואחמד טיבי בכנסת. הם גם מעולם לא יצאו נגד גורמים בשמאל הישראלי כמו עופר כסיף  המבקשים לבטל את המדינה היהודית".  

 

שלי יחימוביץ'
 

"ההיסטוריה תזכור". יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ' (חדשות 13 )

 

 

 

בתוך כך נודע הערב, כי גורמים באיפא"ק פנו לפני כמה ימים לצוותו של בני גנץ והתעניינו האם הוא ירצה להגיע לוועידת שמארגנת השדולה בסוף מרץ בוושינגטון, כשבועיים לפני הבחירות. לפי מקורבי גנץ הוא בוחן את הנושא. איפא"ק הזמינה לוועידה גם את יאיר לפיד, משה יעלון ואבי גבאי. נתניהו גם צפוי להשתתף בוועידה ולהיות הנואם המרכזי. 

 

מוקדם יותר אמרה יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', התייחסה לגינוי השדולה הפרו יהודית באירוע שבתרבות ברעננה. "ההיסטוריה תזכור את הרגע שבו ראש ממשלה בישראל, שרבים מאזרחיה הם או ניצולי שואה או ילדיהם, או נכדיהם, מעניק לגיטימציה – עובד בעל הכח – כדי להכיר במפלגה כהניסטית, גזענית, מקפיאת דם, שראשיה מסמלים את הקיצוניות והגזענות הגדולה ביותר", אמרה והוסיפה. "זו הפרה של ציווי היסטורי ומוסרי מהמעלה הראשונה. הודעת הגינוי של  איפא"ק מביאה עוד נדבך, של נזק בינלאומי ונזק בעולם היהודי. זה לא יסלח וירשם לדיראון עולם".

 

יו"ר העבודה, אבי גבאי הגיב לגינוי בחשבון הטוויטר שלו והבטיח לפעול להחלפת השלטון. "העובדה שנתניהו תומך במפלגת כהניסטים קיצונית היא חציית גבול מביכה ומקוממת", אמר. "אנחנו נעשה הכל כדי שהמפלגה הגזענית הזאת לא תיכנס לממשלה הבאה". גם חבר מפלגתו, איציק שמולי, התייחס לגינוי. "תודה איפא"ק! תודה על העמידה לצידנו! ישראל לא יכולה לשתף פעולה עם פשיזם מחוץ למדינה ובתוכה", אמר. "מה שטוב להישרדותו של נתניהו, הרסני לעתידה של מדינת ישראל".

 

"כשגם החברים הטובים ביותר שלנו מרגישים צורך לגנות, צריך להיות ברור לכולם שקו אדום נחצה", אמר יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. "נתניהו גרם נזק עצום לתדמית של ישראל בעולם, ומוכן לסכן את הדמוקרטיה שלנו". ח"כ איימן עודה ביקר את צעדי נתניהו אך גם ניצל את ההזדמנות כדי לבקר את פעולות השדולה הפרו יהודית: "פעולתו של נתניהו מהווה חציית קו אדום, אך אם איפא"ק לא מוכנה להיפגש עם גזענים, מדוע נתניהו הוא תמיד הדובר המרכזי בכנסיהם?".

 

שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, התייחס גם הוא להודעת הגינוי של איפא"ק: "איפא"ק הוא הארגון היהודי הכי חשוב בעולם, עם משמעויות מרחיקות לכת. כשאיפא"ק יוצא בהצהרה כזאת, זאת אזעקה אמת". את הדברים אמר ליברמן באירוע "שבתרבות" בחדרה. 

 

אתמול הצטרפה איפא"ק, השדולה הפרו ישראלית בקונגרס האמריקני, לוועד היהודי האמריקני (AJC) וגינתה את האיחוד שרקם ראש הממשלה בנימין נתניהו בין הבית היהודי למפלגת עוצמה יהודית. "יש לנו מדיניות ארוכה שבמסגרתה אנו לא נפגשים עם חברים בתנועות גזעניות ומגונות", נכתב בהודעה שפרסמה השדולה בחשבון הטוויטר.

 

הוועד היהודי האמריקני כתב אמש בחשבון הטוויטר שלו כי "ראוי לגנות את ההשקפות של עוצמה יהודית וכי הן לא משקפות את ערכי הליבה, שהם היסודות של מדינת ישראל". עוד נכתב כי נשקפת סכנה מההיתכנות הפוטנציאלית של המפלגה להצליח להשיג מספיק קולות כדי להיכנס לכנסת, ולהפוך לחלק אינטגרלי מהקואליציה בישראל.