19.02.2019

18:20

"פה זה הבית": אלפי פיליפינים מועמדים לגירוש - ומבקשים להישאר

עובדות פיליפיניות רבות, שהולידו ילדים בישראל, גילו שבקרוב הן וילדיהן יגורשו. בשבת צפויה להתקיים מחאת נגד. "בבקשה, תנו לנו את הזכות להישאר כאן"

בחודש האחרון החל גל מעצרים של עובדות פיליפיניות, רובן אימהות חד-הוריות שהגיעו לישראל ברישיון כדי לעבוד בסיעוד, ובמהלך תקופת שהותן בארץ – נולדו להן ילדים. במעצר נאמר להן שעליהן לעזוב עם הילדים לפיליפינים בתום שנת הלימודים. ביום שבת ייערך אירוע מחאה נגד הגירוש הצפוי שבמסגרתו יגורשו כ-1,500 ילדים פיליפינים ביחד עם אימהותיהם.

 

"לא קל לחיות ככה", אמרה אחת המועמדות לגירוש. "בבקשה תנו לנו את הזכות להישאר כאן. לא בשבילנו, אלא בשביל הילדים שלנו. זה כמו סיוט". מועמדת נוספת אמרה: "ביקשו מאיתנו להגיע הנה כדי לעבוד, לטפל באנשים, אנחנו אוהבים את האנשים שלכם. בתמורה נסו לאהוב גם אותנו. אנחנו מטפלים בכם – טפלו גם בילדים שלנו".

 

 מעצר עובדות פיליפיניות
 

מעצר עובדות פיליפיניות ( החדשות 13)

 

 

ישראלה בת ה-13 נולדה בישראל לאם ממוצא פיליפיני. ב-2017 גורשה ביחד עם משפחתה מישראל לפיליפינים. בווידאו ששלחה, הביעה תקווה לחזור לארץ. "אני לא רוצה לחיות בפיליפינים כי פה זה הבית שלי ופה נולדתי. אתם יכולים לעזור לי לחזור לישראל כי אני כל כך אוהבת את ישראל, אני לא רוצה לגור בפיליפינים".

 

ישראלה התייחסה לגירוש הצפוי ולמחאת הנגד שתתקיים בשבת. "אני מקווה שזה יעזור להם להישאר בישראל. שהם לא ירגישו את מה שאני הרגשתי", אמרה.