10.02.2019

22:36

ימים לאחר הפריימריז – ח"כ ביטן עתר נגד שיריוני נתניהו

מספר חברי ליכוד עתרו נגד שלושת השיריונים שאושרו לנתניהו בפריימריז, בהם יו"ר הקואליציה לשעבר. בסביבת ביטן חוששים: השיריונים עלולים לדחוק אותו אל מחוץ לכנסת ה-21

בחירות 2019: מספר חברי ליכוד הגישו עתירה נגד שלושת השיריונים שאושרו לראש הממשלה נתניהו בפריימריז שהתקיימו בשבוע שעבר. בין העותרים – בעל בריתו של ראש הממשלה ויושב ראשו הקואליציה לשעבר דוד ביטן. מקורביו של ביטן מאוכזבים מהיעדר התמיכה מצד ראש הממשלה, וכן הביעו את החשש שהשיריונים עלולים לדחוק את ביטן נמוך עוד יותר מהמקום ה-25 אליו נבחר בפריימריז. אם הליכוד יקבל פחות מנדטים ממה שצופים לה הסקרים – ביטן אף עשוי למצוא את עצמו מחוץ לכנסת הבאה. העתירות ידונו מחר בבית הדין של הליכוד.

 

כצפוי, כעשרה חברי כנסת מהליכוד לא נבחרו במקומות ריאליים בפריימריז שנערכו בשבוע שעבר במפלגת השלטון. נתון זה אינו מפתיע נוכח ההערכות במערכת הפוליטית לפיהן בעקבות השריונים השונים, שליש מחברי הכנסת המכהנים יאלצו להיפלט מהרשימה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נראה כי חברי הכנסת שיעזבו את המשכן הם שר התקשורת איוב קרא, סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז וחברי הכנסת אורן חזן, יהודה גליק, נורית קורן, ענת ברקו, נאוה בוקר ואסנת מארק. מרבית חברי הכנסת טרם התייחסו לתוצאות הזמניות, אך ברקו שיתפה את תחושותיה בחשבון הטוויטר: "אני מאוכזבת אך מפוקחת ומחוברת למציאות. לא באתי מהפוליטיקה, אך פוליטיקה זה מקצוע ואני חושבת שעשיתי עבודה פרלמנטרית מופלאה, עם 12 חוקים בנושאים שקשורים לחיילים, למאבק בטרור, ולמחיקת רישום פלילי לחיילים".

 

הפריימריז שהתקיימו בשבוע שעבר הסתיימו בתום 12 שעות, ואחוז ההצבעה הסופי הגיע ל-58%, שהם 69,719 איש - נתון הגבוה בשלושה אחוזים מזה שנרשם בפריימריז הקודמים. בקרב חברי מרכז הליכוד, שבחרו את נציגי המחוזות, אחוז ההצבעה עמד על כ-90%.